מתמחים הוסמכו כעורכות ועורכי דין חדשים בטקס שהתקיים הערב בבנייני האומה בירושלים. כתבה: רונית קיטאי. צילום: לשכת עורכי הדין

הטקס החגיגי התקיים בבנייני האומה בירושלים, במעמד כבוד נשיאת בית המשפט העליון השופטת אסתר חיות, ראש לשכת עורכי הדין עו'ד אבי חימי ויושבי ראש מחוזות הלשכה, הוסמכו עורכות ועורכי הדין החדשים. הטקס הועבר בשידור חי בעמוד הפייסבוק ובאתר האינטרנט של לשכת עורכי הדין

פורסם ב: 28/01/2021 19:02

הנשיאה אסתר חיות וראש לשכת עורכי הדין עו'ד אבי חימי. צילום :לשכת עורכי הדין
על פי הנתונים, 707 מבין המוסמכים החדשים הן נשים והיתר, 551 הם גברים, ובכך עומד כיום מספר עורכות ועורכי הדין הפעילים בישראל על 73,500.

בנאומו פנה ראש הלשכה עו'ד אבי חימי לנשיאת בית המשפט העליון כבוד השופטת אסתר חיות: 'אנחנו, עורכות ועורכי הדין הננו שומרי הסף של שלטון החוק ואנחנו נמשיך להגן על שלטון החוק בחירוף נפש. לשכת עורכי הדין מגנה, ותגנה בקול רם וצלול את הרטוריקה המתלהמת שנשמעת כלפי שלטון החוק ובתי המשפט מאחרוני הטוקבקיסטים ועד לראשי השלטון.

עצמאותה של הרשות השופטת היא הערובה לכך שמדינת ישראל תהיה דמוקרטיה מהותית, ולא פורמלית, ברוח חזונם של ז'בוטינסקי ובגין. עצמאותה של הרשות השופטת היא שאפשרה לנשים להשתתף בקורס טיס, היא שאפשרה לבני זוג מאותו מין להירשם כנשואים וכהורים לילדיהם, היא שמנעה אפלייתן של תלמידות ממוצא ספרדי בקבלה לבית הספר רק בשל מוצאן.

עצמאותה של הרשות השופטת היא הענף עליו נשענת הדמוקרטיה הישראלית ואני פונה מעל במה זו לכבוד נשיאת בית המשפט העליון, השופטת אסתר חיות, ואומר לך פעם נוספת, בקול צלול וברור, אנחנו לא ניתן לגדוע את הענף הזה'.

כבוד הנשיאה אסתר חיות הודתה בתחילת דבריה לראש הלשכה על דבריו המרגשים והחשובים, ובהמשך פנתה למוסמכים החדשים ואמרה כי האופן שבו יתנהלו עורכי הדין החדשים מול לקוחותיכם ומול בעלי הדין היריבים, יש לו השפעה רבה על תדמיתה של מערכת המשפט לא פחות מתוצאתו הסופית של ההליך ופסק הדין שיינתן בו, וכי גם 'אנו, ברשות השופטת, מחויבים לפעול ברוח זו, ולשרת את בעלי הדין ואת החברה כולה בהגינות מתוך מודעות להבדל שבין הקשבה לרחשי הציבור והתקופה, ובין רדיפה אחר פופולריות ואהדה. השופטות והשופטים בבתי המשפט ובבתי הדין מצויים כל העת תחת עינו הבוחנת של הציבור'.
נשיאת בית המשפט העליו אסתר חיות. צילום: לשכת עורכי הדין

עו'ד אבי חימי ראש לשכת עורכי הדין. צילום: לשכת עורכי הדין

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור מפגשים :
*   ראש לשכת עורכי הדין עו'ד אבי חימי...
*   ביום הזיכרון לשואה ולגבורה, יו'ר עמותת...
*   בכירי 'טיב טעם' בראשותו של חגי שלום...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים