'אבירי הממלכה' , ספר פנטזיה והרפתקאות לילדים ולנוער מאת לוטם שגב. איורים: לוטם שגב. הוצאת 'צמרת'. כתבה: רונית קיטאי

היום, שישי, 22.1.21 חוגג את יום הולדתו ה-23 לוטם שגב בספר הביכורים שלו .את הסיפתח לחגיגות עשו לו הבוקר במקום עבודתו . מיהו לוטם שגב וכיצד נוצר הספר?

פורסם ב: 22/01/2021 14:41

לוטם שגב וספרו 'אבירי הממלכה' בהוצאת 'צמרת'. צילום: אלבום פרטי
לוטם שגב גר בכפר האורנים ליד מודיעין והוא בנם של שני עובדי דואר ישראל: איילה (לבית וברמן ) שנולדה להורים ילידי פולין ואל'מ (מיל) עובדיה (משה) שגב שגדל בבית של ילידי עירק.חתן השמחה הוא ילד ה'סנדויץ' שלהם בין אח בכור יהב שגב בן 27 שלומד אלקטרוניקה וחשמל בסינגלובסקי , ואחות קטנה ממנו, נועה שגב בת 13.במקום לחגוג במסיבה בבית קפה או במסעדה, שאי אפשר בגלל הסגר, עשו לו 'מסיבולדת' עם זיקוקין חבריו לעבודה במאפייה בה הוא עובד בשילת שליד מודיעין.

איך הגעת לרעיון של כתיבת ספר?

'השתחררתי מתיאטרון צה'ל והחלום שלי להיות בעתיד שחקן ובמאי. אני מאמין בעצמי ויודע שגם אגיע ליעד ואכבוש אותו.חוץ מזה אני מאוד אוהב לכתוב. בילדותי המצב היה כאוב ביותר. הייתי זורק את העיפרון על הרצפה בכעס ולא הייתי מוכן לכתוב יותר. לא כי זה לא כיף, אלא כי לא הייתי מסוגל.

מכיתה ג' למדתי בכיתה קטנה עם עשרה תלמידים בלבד אשר לרובם את אותה 'הבעיה' שמכונה הפרעת קשב וריכוז.
הלימודים היו עבורי סיוט. כל יום להיות לכוד בכיתה בין ארבעה קירות לבנים ומשעממים ולהקשיב לקישקושים. אהבתי את המורות והמורים מאוד וכלל לא היית ילד בעייתי.

הבעיה היתה באויר . אני מתכוון לזה שברגע שחלף מולי זבוב מעופף ,הייתי חייב לספור את כמות הכנפיים והרגליים שלו, כמה גדול הוא ואיך הוא נראה ופתאום שקעתי בעולם אחר. שמעתי את ציוצי הציפורים מחלון הכיתה והם 'הבריחו' אותי לעולם אחר, כל רגע בו מוחי שוהה בעולם מדהים של רעיונות ואז הוא חוזר למציאות המשעממת.

כשהייתי בן 14, יצרתי משחק קלפים עם ציורים שלי. זה היה כיף ומדהים, אך מה שווה משחק ללא סיפור קצר?
התאהבתי בדמויות שציירתי והתחלתי לכתוב סיפור בן 20 עמודים.כילד עם הפרעות קשב וריכוז וקושי לימודי זאת הייתה הפתעה מרגשת, לי ולהוריי.


פתאום הבנתי שאני חייב להמשיך אותו. היו לי כבר קרוב לחמישים עמודים ואז החלטתי שאני כותב ספר.
מדובר בספר על עולם אחר שבו הרבה היו רוצים לחיות. ספר שילדים כמוני היו חייבים לקרוא כי הוא מדבר על פנטזיה טהורה, דמויות עוצמתיות ומעניינות, הרפתקה ללא מעצורים ואקשן בלתי פוסק. כך נוצר הספר שלי 'אבירי הממלכה' שמביא לקוראים עולם קסום שנמצא במעבי הענן, ענן גדול ששם הקסם הוא כל יכול.

.עכשיו 'אבירי הממלכה' נמכר בחנויות הספרים וגם יצא במהדורה דיגיטלית' .


איזה תגובות אתה מקבל על 'אבירי הממלכה'?

פשוט תגובות נפלאות! אני מקבל ביקורת שמחממות את הלב והם מגיעות מילדים עד למבוגרים אשר כותבים לי שלדעת שגם כאשר קשה הכל אפשרי, מעניק להם תקווה.

כמה זמן לקח לך לכתוב את הספר?

לא תאמיני אך עברו לא פחות מאשר שש שנים (!), אבל לפחות הן היו מרתקות, מהנות ומלמדות. בימים אלו אני כבר שוקד על כתיבת ספר ההמשך.

מיהו קהל היעד של הספר?

הספר מיועד לילדים ונוער מגיל 9 ומעלה.


תקציר הספר:

במעבה ענן עצום וקסום הנקרא 'אבירי הממלכה' חיים מאות סוגים של יצורים מגזעים שונים, בעשרות ממלכות שונות. מָגֵנָאוּס, שירש את ממלכת מגן, נחשב מלך אהוב ואמיץ שביכולתו ליצור מגני קסם. חמה, חברו הטוב, הוא יצור אש, שנוצר במפגש עם פיית החוכמה במעמקי הר געש. מגנאוס וחברו חמה נקראים לסייע לחברם, המלך לוק, שבממלכת אובן.

המלך לוק זקוק לשרביט הנמר הקטלני מכול, כדי להגן על ממלכתו מפני אנשי הזאב המאיימים להשמידה.
אני מתאר את מסעם המרתק של מגנאוס וחמה בחיפוש אחר שרביט הנמר בעולם 'אבירי הממלכה'. במסעם הם פוגשים בחברים ותיקים ונוצרות חברויות חדשות. הם עוברים בדרכם הרפתקאות מרתקות וחוצים את המדבר הלוהט ואת יער האלפים הקסום עד להשגת שרביט הנמר. האם בכך יסתיים הסכסוך בין ממלכת אובן לממלכת אנשי הזאב, או שמא מגנאוס וחמה עלולים להצטער על כך?

הספר מכיל 230 עמודים -68 ש'ח. הוצאת 'צמרת'.
'אבירי הממלכה' מאת לוטם שגב. הוצאת 'צמרת'

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור ספרים חדשים :
*   חיית המחמד של גלעד מאת נעמה רוט. איורים:...
*   'הילד הזה הוא עדי' מאת עינב עזרא. איורים:...
*   'פלא החילזון' מאת ליאת ביטון-פז. איורים:...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים