ברמב'ם סיימו הבוקר מבצע חיסונים ייחודי של כמה עשרות חולי דיאליזה. כתבה: רונית קיטאי. צילום: הקריה הרפואית רמב'ם

אברכים שהגיעו לעזור לחולי הדיאליזה, יהודים, מוסלמים ונוצרים. האברכים הללו מחלימים בעצמם מקורונה אך באו לעזור לאחרים הצריכים אותם. עם ישראל במלוא יופיו מבעד למיגון ולמסכות. לא רואים פנים כמו שרוצים אך את הנפש והנשמה רואים גם רואים

פורסם ב: 20/01/2021 19:55

צילום: הקריה הרפואית רמב'ם
ברמב'ם לא מחסנים חולים באשפוז במחלקות השונות, אך כאן מדובר בחולים שמשתייכים לקבוצת סיכון מובהקת שגם מתקשים להגיע לקופות ומרכזי חיסון גדולים. המבצע בוצע במחלת הטיפול בדיאליזה. ובינתיים המאבק במגיפה נמשך: במערך הקורונה של רמב'ם מטופלים 97 חולים, 60 מהם מוגדרים קשה. 36 מונשמים. ארבעה חולים נפטרו ביממה האחרונה.

מחמם את הלב בעידן של קורונה ולא מעט פילוג וכעסים בין המגזרים השונים לראות מה קורה במערך הקורונה ברמב'ם השוכן בבית החולים התת קרקעי הממוגן והמבודד. הסיבה היא שהיום בצהריים הגיעו שני אברכים, הפעילים בארגון 'עזר מציון' כשהם מצויידים בארגזי בקבוקי מים ומרק חם. השניים, תושבי קרית אתא ורכסים,מחלימים בעצמם מקורונה, הסתובבו בין החולים : יהודים, מוסלמים ונוצרים וחילקו מרק חם ועודדו את רוחם. אחד מהם סיפר שכאשר חולים במצב קשה מקבלים את תשומת הלב, מרק חם ושיחת עידוד , הם מדווחים גם על שיפור בתחושות הגופניות.


(דוד רטנר)
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   מנהלי מחלקות, אחים ואחיות וצוות מינהל...
*   השבוע ב'כללית' בחיפה והגליל המערבי...
*   הצוותים המטפלים של רמב'ם שולחים מסר...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים