בזכות סיוע טלפוני של עינב הראל חובשת במוקד מד'א, הצליח שחר חודרה מקיבוץ כרמיה ליילד את אשתו לירז. כתבה: רונית קיטאי. צילום:דוברות מד'א

בני הזוג לירז ושחר חודרה תיכננו לנסוע לבית החולים לקראת לידת בתם, אך צירי הלידה הופיעו בטווחים קצרים ושחר מיהר לחנייה להכין את הרכב לנסיעה לבית החולים אך גילה כי אשתו מתחילה כבר ללדת...בביתם ותהקשר מיד למד'א 101

פורסם ב: 20/01/2021 12:17

משפחת חודרה . צילום: אלבום פרטי
שחר חייג מיד למוקד 101 של מד'א והזעיק אמבולנס, כאשר מהצד השני של הקו הייתה חובשת רפואת חירום עינב הראל. רגעים ספורים לאחר תחילת השיחה, ראש התינוקת החל לבצבץ ובני הזוג חודרה שהיו קשובים להנחיות המקצועית ילדו בביתם, בהדרכה טלפונית של חובשת מד'א.

כעבור רגעים ספורים, התינוקת יצאה לאוויר העולם, בריאה ושלמה, היישר לזרועות אביה המרוגש, אשר מבלי שנערך לכך יילד את אשתו בדירתם, כאשר החובשת ממוקד מד'א מלווה מרחוק את כל האירוע.

במהלך השיחה עינב הראל, החובשת המיילדת במוקד מד'א הדריכה את שחר והרגיעה אותו: 'אנחנו מגיעים בתוך כמה דקות, תחמם את החדר ותהיה קשוב לאשתך. אני כאן כדי לעזור לכם . תשים בחדר מגבות נקיות'. שניות לאחר מכן, כשהבינה שהראש יוצא, הוסיפה: 'תתמוך בראש ואל תמשוך, תעטוף אותה במגבת נקייה ותוודא שיש בכי ונשימה תקינה. אנחנו בדרך'.

לאחר האירוע המרגש הוסיפה עינב: 'אני רוצה למסור מזל טוב לזוג המאושר. שחר תיפקד נפלא והיה קשוב ונינוח, ללירז וכמובן גם אליי. זה אירוע מרגש מאוד ולמרות שאני במד'א כבר 20 שנה וסייעתי דרך הטלפון למאות נשים בהריון, זו הפעם הראשונה שביצעתי באמצעות הטלפון לידה מרחוק'.

על המקצוע החדש שלמד סיפר האב הנרגש: 'הבנתי מאוד מהר שלבית החולים כבר לא נגיע ושהלידה מתחילה. ירדו המים, צלצלתי למד'א וכמה דקות לאחר מכן כבר הייתי עם סול התינוקת הקטנה על הידיים. זה היה רגע מיוחד, אבל אני מקווה שמדובר בחוויה של פעם בחיים. התמזל מזלי שהייתי שם ושהצלחתי לתפקד וליילד את אשתי. עינב היא לגמרי גיבורת השעה, היינו צריכים את ההכוונה המקצועית והליווי שלה. כשידיעתי שיש מישהו איתי בצד השני נרגעתי. תודה רבה למד'א'.

הוסיפה האם המאושרת: 'הכל קרה מאוד מהר, לא הספקתי לעכל. חוויתי את הרגע ולא חששתי. למרות שתחכננתי ללדת בבית החולים, בעלי יילד אותי וזה היה רגע יוצא דופן לכולנו. שחר קיבל הוראות, היה משימתי וביצע בהצלחה יתרה. אני גאה בו מאוד'.

(זכי הלר)
צוות מד'א בבית של משפחת חודרה. צילום: דוברות מד'א

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   החאלקה של אדיר אלמקייס בן השלוש ממגדל...
*   חברת 'חקלאי גרנות' תרמה טאבלטים ייעודים...
*   עד לא מזמן היא נחשב כמחלה מסתורית...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים