ראש העיר חיפה ד'ר עינת קליש רותם במפגש ZOOM עם צוות החוקרים האפידמיולוגים של עיריית חיפה. צילום: דוברות עיריית חיפה

. חברי הצוות סקרו את פעילותם ושיתפו את ראש העיר בהתמודדות הרגשית היום יומית הכרוכה במלאכתם

פורסם ב: 19/01/2021 11:36

צילום : דוברות עיריית חיפה
ראש העיר חיפה ד'ר עינת קליש רותם: 'תושבי חיפה מודים על תרומתכם לבלימת התפשטות המגפה ועל המסירות, המקצועיות והרגישות בה אתם מבצעים את מלאכת הקודש אותה נטלתם על עצמכם'.

צוות החוקרים שהוקם ביוזמת ראש העיר לפני כחצי שנה, מונה 45 עובדי עירייה המבצעים מידי יום מעל ל- 120 חקירות אפידמיולוגיות במהלכן נחשפים בממוצע 450 אנשים עמם באו חולי קורונה במגע

נתונים אלו נמסרו אתמול במפגש ZOOM אותו ערכה ראש העיר ד'ר עינת קליש רותם,עם צוות החוקרים האפידמיולוגים של עיריית חיפה. לדבריה: 'החוקרים האפידמיולוגים עוסקים במלאכת קודש מצילת חיים בהיותם שותפים לעצירת התפשטות המחלה, תוך התמודדות יום יומית עם קשיים לא פשוטים בשעה שהם נאלצים לבשר לאנשים כי חלו במחלה או שעליהם להיכנס לבידוד. צוות החוקרים העירוני פועל, במקביל לצוות החקירות האפידמיולוגי של משרד הבריאות ומפקדת ״אלון״ של פקוד העורף, כסיוע למאמץ קטיעת שרשראות ההדבקה.

הצוות פועל במסגרת אגף הביטחון של עיריית חיפה הממונה על ההתמודדות עם נגיף הקורונה בעיר. בצוות 45 עובדי עירייה שהתנדבו לקחת חלק בפעילות העירייה בנושא. העובדים מייצגים את כל יחידות העירייה ובהם יהודים וערבים, יוצאי חבר העמים ויוצאי אתיופיה, חרדים וחילונים.

העובדים שהביעו רצון להשתתף בפעילות הוכשרו כחוקרים אפידמיולוגים בלשכת הבריאות חיפה ולוו בתחילת פעילותם ע'י חוקרים מוסמכים.

הצוות מתשאל תושבים השוהים בבידוד ולאחרונה גם כאלה החוזרים מחו״ל וחייבים בבידוד. במסגרת פעילותם יוצרים החוקרים האפידמיולוגים קשר טלפוני עם החולים, עורכים בירור על מצבם הבריאותי, הקשיים עמם הם מתמודדים, היכולת שלהם לשהות בבידוד ביתי והצרכים הנדרשים לכך או לחילופין הפנייתם לבידוד במלוניות.


בתוך כך עורכים החוקרים בירור של מקור ההדבקה ומאתרים אנשים עמם באו החולים במגע לצורך הפנייתם לבידוד. במקביל מעבירים חברי הצוות, לגורמי הרווחה, את צרכי המבודדים, אשר דואגים למלא את הצרכים ומסייעים באספקת תרופות, מזון ואמצעי הפגה למשפחות.

(רוני גרוסמן)
צילום : דוברות עיריית חיפה

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רוח צפונית :
*   שינויים בתוכנית מופעי יום העצמאות...
*   *אירועי יום העצמאות ה- 73 למדינת ישראל...
*   עו'ד יעקב וגנר ציין שלוש שנים להצטרפותו...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים