'הצל החזק שלי' מאת דנה אברשי. איורים: תהילה גולדברג. הוצאת 'אופיר ביכורים'

'הצל החזק שלי' מאת דנה אברשי הוא ספר ילדים חדש בנושא שלא מעט הורים יזדהו אתו, במיוחד כאשר יש להם במשפחה ילד שמתמודד עם צליאק או עם בעיה אחרת

פורסם ב: 12/01/2021 16:22

הצל החזק שלי מאת דנה אברשי. איורים: תהילה גולדברג. הוצאת 'אופיר ביכורים'
מציאות חדשה עבור הילד או הילדה, בין אם מדובר בגילוי רגישות לגלוטן, ובין אם מדובר בבית ספר חדש, כל היום הורים מנסים להקל על ילדיהם את החיים תוך התגברות על מכשולים . זה מה שהניע את המחברת דנה אברשי, לפרסם ספר בנושא זה.

הצל(יאק) היא מחלת אלף הפנים'. זה יכול להיות הילד שלכם, הילד מהגן, החברה מבית הספר ועוד. מן הסתם נתקלתם במאובחן צליאק באופן כזה או אחר וכאן תלמדו זויות נוספות להסתכלות על ההתמודדות עם רגישויות למזון ולילדים זה ישמש כמקור להזדהות, התמודדות עם קשיים, ודרך נפלאה וקסומה להתמודד עם שונות או מורכבות.

כיצד מארחים ילד עם צליאק? על הורים שמכינים מטעמים ללא גלוטן כדי שילדם הסובל מצליאק יוכל לאכול בידיעה שלא יאונה לו כל רע. המאכלים כל כך טעימים עד שגם החברים של הילד מתלהבים מהם , אוכלים ורוצים עוד ועוד. איך מתמודדים עם שונות או מורכבות מהצורך במשקפיים למשל ועד התמודדות עם צליאק, איך עוזרים לילד, רגשית ומהותית, בנושא ההתמודדות החברתית והאישית כאחד עם כל סיטואציה חדשה בעלת מורכבות? על כל אלה תמצאו תשובות בספר 'הצל החזק שלי'.

על פי נתוני דו"ח משרד הבריאות בנושא מחלת הצליאק מטעם מרכז המחקר והמידע של הכנסת שפורסם ביום 13.11.20: "שיעור בעלי הנטייה הגנטית לצליאק נאמד ב30%-40% מהאוכלוסייה, וגם המכון הלאומי לסוכרת ולמחלות דרכי העיכול בארה"ב מייחס נטייה זו לכשליש מאוכלוסיית העולם". עוד נאמר בדוח כי התסמינים הבולטים של צליאק קשורים למערכת העיכול, בעיקר בילדים קטנים.דווח על עליה מסוימת בשכיחות תופעות נוירולוגיות כמו כאבי ראש, ועל קשר אפשרי לבעיות נוספות כגון חרדה ודכאון במתבגרים'.

דנה אברשי, יועצת ומדריכת הורים לגיל הרך, מתמחה בטיפול במשחק- Play therapy ואמא לכרמל וללביא. זהו ספרה הראשון לילדים. הספר מנוקד אך אינו ממוספר. דנה היא בעלת נסיון רב אקדמי ופרקטי בגיל הרך ובהתפתחות הילד, והספר הוא שליחות עבורה להנגיש להורים ולחברה מסרים של התמודדות והנגשת פתרונות לילדים ולהורים כשהמציאות מציבה אתגר.

המאיירת תהילה גולדברג שהיא גם גרפיקאית, איירה ספרים נוספים וגם כתבה ספר משלה. את הספר אפשר להשיג בחנויות הספרים המובחרות או באתר האינטרנט של ההוצאה בכתובת :

www.ofir.org.il

מחיר מומלץ לצרכן 64 ש'ח.
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור ספרים חדשים :
*   פונץ' ועלמה מאת גילי נצר. איורים: מתן...
*   'בשביל הכיף' מאת שמוליק מייזליק. הוצאת...
*   'סיפורה של נשמה' מאת שמוליק רפאלי...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים