שיתוף פעולה בין עיריית חיפה לחברת רפאל התרחב השנה גם בתחום קידום בנות למדע וטכנולוגיה. צילום: דוברות רפאל

30 תלמידות הלומדות בחטיבת הביניים ״שקד״ בתיכון בקרית חיים ובאולפנת 'צביה', הצטרפו השנה לראשונה לתוכנית בנות למדעים וטכנולוגיה אותה מובילה חברת רפאל תחת הכותרת Next Generation – RafalNG

פורסם ב: 11/01/2021 15:50

צילום: דוברות רפאל
התכנית המתקיימת זו השנה השנייה,נועדה לעודד תלמידות כיתות ט', לבחור בתיכון במגמה מדעית-טכנולוגית. לצורך כך מפגישה התכנית את התלמידות עם מדעניות ומהנדסות מובילות ופורצות דרך ברפאל בתחומי אווירונאוטיקה, חלל וכימיה.

התכנית הותאמה למגבלות מגפת הקורונה ומתקיימת במתכונת מקוונת, כאשר מפגש ווירטואלי ראשון של התלמידות עם מובילות התכנית התקיים בהשתתפות הורי התלמידות וצוות בית הספר.

לצורך קיום המפגשים באופן מקוון נשלח לכל בתי התלמידות ערכה טכנולוגית ממותגת, הכוללת בין היתר אלבום נשים פורצות דרך ברפאל החושף את עולמן המסקרן של חלק מהנשים המובילות את הפרויקט בחיפה.

לטובת מימוש התכנית הוקמה קבוצת 'טלגרם' ואתר אינטרנט ייעודי למשתתפות. את המפגשים תוביל מנחה מקצועית יחד עם המהנדסות שתסייענה לתלמידות בביצוע האתגרים החבויים בערכה אותה קיבלו.

מדובר בשיתוף פעולה נוסף אותו מוביל האגף להעצמה חינוכית טיפול בפרט וחינוך על יסודי בעירייה והוא מצטרף לתכנית "סמסטר ברפאל" במסגרתו נפגשים מזה מספר שנים תלמידי חטיבות ביניים עם מהנדסים של רפאל ובונים איתם פרויקט טכנולוגי ייחודי.

סיגל ציוני, חברת מועצת העיר ומחזיקת תיק החינוך בעיריית חיפה הודתה לחברת 'רפא'ל' על שיתוף הפעולה והעמקת הקשר עם מערכת החינוך החיפאית. התכנית החדשה מאפשרת לתלמידות קשת רחבה ומשמעותית של התנסויות טכנולוגיות והכרות עם נשים מעוררות השראה ופורצות דרך, בהלימה לחזון וליעדים שהציבה מערכת החינוך העירונית לעידוד מצויינות והגדלת שיעור הבוגרים בעלי בגרות מדעית טכנולוגית, העלאת שיעור המצטיינים בתחומי ההנדסה בכלל ובקרב הבנות בפרט ועידוד השתלבותן בתעשייה הטכנולוגית הגבוהה בעיר, בארץ ובעולם.

(רוני גרוסמן)
צילום: דוברות רפאל

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רוח צפונית :
*   יהודה דיקמן חוגג את יום הולדתו. עו'ד...
*   יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ופעולות...
*   לאחר הפסקת של שנה, המרוץ 'רצים לזכרם'...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים