'בריאותם של עורכי הדין אינה הפקר. אם הוחלט על סגר מלא, הוא חייב לכלול גם את בתי המשפט' אמר עו'ד אבי חימי ראש לשכת עורכי הדין

ראש לשכת עורכי הדין עו'ד אבי חימי, נפגש היום לפגישת עבודה ראשונה עם שר הביטחון ושר המשפטים בני גנץ ביחד עם היועץ המשפטי לממשלה, ד'ר אביחי מנדלבליט ומנהל בתי המשפט השופט יגאל מרזל. בפגישה נידונה ההיערכות הנדרשת לסגר במסגרת פעילות מערכת המשפט

פורסם ב: 07/01/2021 17:39

צילום: אלבום פרטי
נוכח כוונת הממשלה להעביר החלטה על הידוק הסגר הנוכחי והפיכתו לסגר מלא אמר ראש לשכת עורכי הדין עו'ד אבי חימי: 'בריאותם של עורכי הדין אינה הפקר ואם הוחלט על סגר מלא הוא חייב לכלול גם את בתי המשפט, אליהם מגיעים מדי יום מאות ואלפי עורכות ועורכי דין, לצד מתדיינים ואזרחים.

אנו עדים למצב לא הגיוני בעליל בו משביתים את המשק באופן מלא אך ממשיכים להפקיר ולסכן את בריאותם של עורכי הדין והציבור הרחב, ולהקריב אותם על מזבח משפטו של ראש הממשלה. לשכת עורכי הדין מתנגדת למהלך רשלני זה ופועלת לשינוי החלטתה של הממשלה'.


בהמשך לדרישתו של ראש לשכת עורכי הדין, עו״ד אבי חימי, להפעיל בזמן הסגר את בתי המשפט במתכונת חירום, הוא שלח מכתב מיצוי הליכים לפני עתירה שנשלח לשר המשפטים בני גנץ.

בפגישת העבודה הראשונה ביניהם סוכם בין השאר כי יש להתחשב בעמדת לשכת עורכי הדין וציבור עורכי הדין, תוך שנקבע כי לצד העובדה שבתי המשפט ומערכת אכיפת החוק תמשיך לתפקד גם בתקופת הסגר, תהיה התחשבות מצד בתי המשפט בבעלי הדין ובעורכי הדין בכל הנוגע להגשת בקשות דחייה.

עוד נקבע שלא יתקיימו ככלל, דיונים בהליכים שונים שאינם דחופים שהם מרובי משתתפים.בנוסף, הודיע שר המשפטים כי יפעל לביטול האגרה המוגשת בגין בקשות דחייה.

השר בני גנץ אמר לעו'ד אבי חימי יו'ר לשכת עורכי הדין כי 'במיוחד בעת הזו, הוא רואה חשיבות עליונה בשמירה על ערכי שלטון החוק והדמוקרטיה הישראלית וכי הוא רואה בלשכת עורכי הדין ובו באופן אישי, שותפים לערכים חשובים אלו וביצורם'.
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור מפגשים :
*   ראש לשכת עורכי הדין עו'ד אבי חימי...
*   ביום הזיכרון לשואה ולגבורה, יו'ר עמותת...
*   בכירי 'טיב טעם' בראשותו של חגי שלום...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים