עיריית חיפה תדרוש מרשות הטבע והגנים (רט'ג) אישור להרדמת חזירים שאיבדו פחד. כתבה: רונית קיטאי. צילום: אלבום פרטי

בנוסף לכך היא תדרוש העתקת חזירי בר 'מבוייתים' -למקומות מרוחקים מהעיר.לתושבי חיפה שמבועתים מתופעת חזירים שאיבדו כל פחד מאנשים ומסכנים את חייהם. חזירי בר בכל מקום בחיפה, בכביש, במדרכה, בגנים ציבוריים ובחצרות הבתים

פורסם ב: 06/01/2021 09:52

חזיר בר חוצה כביש סמוך ל'מרכז חורב' בחיפה. צילום: אלבום פרטי
הכוונה היא רק לחזירים מבויתים, כאלה שניזונים בעיקר מבני אדם המאכילים אותם, איבדו פחד מאנשים ולפיכך גם עלולים להיות מסוכנים, כפי שנוכחנו לראות השבוע.

מבדיקה מעמיקה שערכה ראש העיר חיפה ד'ר עינת קליש רותם, מיום כניסתה לתפקיד, התברר רק לאחרונה שמשך 12 שנים לא ניתן היתר צייד מסודר לרשות המקומית. ההיתר אמור להיות חתום על ידי רט'ג והמשטרה, אך מעולם לא נמצא אישור כתוב של כל גורמים אלה לירות בחזירים בשטחה של חיפה.

בנוסף, לאחרונה הוגשה לכנסת הצעה לתיקון החוק לצייד. עובדה זו עשויה לחזק את הסברה שככל הנראה החוק הנוכחי מוגבל באפשרויותיו.עוד גילתה העירייה רק לאחרונה כי רט'ג הפסיקה ציד חזירים בשמורת הכרמל לפני כעשר שנים, מה שהגדיל את כמות החזירים בחיפה וסביבותיה.

עד כה, רט'ג אסרה על עיריית חיפה להעתיק חזירים למקומות מרוחקים, וגם שללה רעיונות יצירתיים נוספים שהעירייה העלתה בטענה של 'הפרת איזונים אקולוגיים'.

כדי לאשר הרחקת חזירים, פעולה שעיריית חיפה ביקשה לבצע, דרשה רט'ג שהעירייה תממן קולר GPS לכל חזיר, בעלות של 2,500 יורו לקולר. מדובר בסכומי עתק, כאשר ר'"ג סירבה להשתתף בעלות הגבוהה.

רט'ג גם הציעה להקצות פקח מקצועי לעיריית חיפה, אולם דרשה מימון מלא שלו על ידי העירייה עצמה. בסופו של דבר החליטה עיריית חיפה לגייס איש מקצוע משל עצמה, בנוסף לאקולוגית ולעובדי הפיקוח שמטפלים בנושא.

מעיריית חיפה נמסר כי היא תמשיך לפעול במגוון ערוצים במטרה לצמצם משמעותית את כמות החזירים הנכנסים לחיפה. פעולותיה עד כה נושאות פרי, והן כוללות בין היתר גידור, קיבוע והחלפת פחים (עד כה קובעו יותר מאלפיים פחים) ולאחר מתן ההיתר מרט'ג - גם הרחקה של חזירים מהאזור. תימשך האכיפה נגד מאכילי חזירים.

בעירייה מצפים מרט'ג לפעול בכל דרך וללא עכבות כדי לסייע למאמצי העירייה להרחיק לאלתר את החזירים משכונות העיר.

(אלירן טל)
חזיר ברחוב מוריה בחיפה. צילום :אלבום פרטי

חזיר מחכה בתחנת אוטובוס ברחוב חורב. צילום: אלבום פרטי

חזיר בר שמתעניין באופנה? החזיר מתקרב לכיוון חנות האופנה JUST LOOKING ברחוב מוריה 33 בחיפה. צילום: רוני שוורץ

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רוח צפונית :
*   חיפה היא מהערים הראשונות שפתחו אתמול...
*   בניין עיריית חיפה הואר בצבעי ירוק...
*   בשורה נהדרת לתושבי נאות פרס: שני גני...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים