פרויקטור הקורונה פרופ' נחמן אש ראש תוכנית מגן ישראל ביקר ביום חמישי האחרון בטכניון. צילום: דוברות הטכניון

פרופ' נחמן אש נפגש עם נשיא הטכניון פרופ' אורי סיון, עם המשנה לנשיא למחקר פרופ' קובי רובינשטיין ועם צוות מומחי הטכניון המוביל את התוכנית 'יוצרים קמפוס פתוח ובטוח'.

פורסם ב: 28/12/2020 13:52

נשיא הטכניון פרופ' אורי סיון (מימין) עם פרויקטור הקורונה פרופ' נחמן אש. צילום: דוברות הטכניון
את התוכנית החלוצית שנועדה להאיץ את חזרתם של הסטודנטים, חברי הסגל והעובדים בביטחה ובהקדם האפשרי לקמפוס, מובילים פרופ' דני רז מהפקולטה למדעי המחשב ע'ש טאוב ופרופ' אביגדור גל מהפקולטה להנדסת תעשייה וניהול ע'ש דוידסון.

בפגישה הוצגו לפרופ' אש טכנולוגיות שפיתחו חוקרי הטכניון לניטור ולאבחון מהיר של נגיף הקורונה. פרופ' ערן פרידלר מהפקולטה להנדסה אזרחית וסביבתית הציג טכנולוגיה שפיתח לניטור מערכת הביוב, כך שבמקרה של התפרצות קורונה בקמפוס תאותר ההתפרצות בשלב מוקדם ותטופל בהתאם. הטכנולוגיה כבר מיושמת בפועל בקמפוס.

ד'ר נעמה גבע-זטורסקי מהפקולטה לרפואה ע'ש רפפורט הציגה לפרופ' אש בדיקת קורונה מהירה שפיתחה, המתאימה לאבחון נגיף הקורונה תוך שעה וצפויה לשמש במקומות עבודה, במוסדות חינוך ובשדות תעופה. בימים אלה נבחן שימושה בטכניון לבדיקות מהירות בו זמנית של מספר רב של סטודנטים, חברי סגל ועובדים כדי להגן עליהם וכדי לאתר התפרצויות של המגפה בשלב מוקדם.
פרויקטור הקורונה פרופ' נחמן אש עם צוות המומחים בטכניון. צילום: דוברות הטכניון

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור מפגשים :
*   'יום אירופה' צויין במוצ'ש החולף במתחם...
*   שרת התחבורה מרב מיכאלי ביקרה בתערוכת...
*   הוי ירוקה. הוי ירוקה אני מבטן ומלידה...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים