מה מצאו רופאים ברמב'ם בגופו של ילד בן עשר? כתבה: רונית קיטאי. צילום: הקריה הרפואית רמב'ם.

במשך חצי שנה סבל ילד בן 10 מאזור הצפון מכאבים באזור העכוז ולא ידע ממה זה קורה. כאשר הכאבים הפכו לאחרונה לבלתי נסבלים הוא הגיע לבדיקה ברמב'ם ומצאו עיפרון שאורכו שבעה ס'מ שהיה נעוץ בגופו

פורסם ב: 28/12/2020 12:47

העיפרון כפי שנצפה בבדיקת האולטרסאונד ולאחר הוצאתו מגופו של ש'. צילום: הקריה הרפואית רמב'ם
פרופ' מרק אידלמן, מנהל יחידת אורתופדית ילדים בבית החולים "רות" לילדים ברמב"ם, אשר טיפל בילד שנקרא לו בקיצור ש'. 'משיזור שערכנו מול הילד עולה כי ככל הנראה לפני כחצי שנה הוא שיחק עם חברים, ובמהלך המשחק אחד מהם נעץ את העיפרון בישבנו, קרוב לאזור המותן".

הילד זכר כאב אבל לא הרבה מעבר לזה. הוא לא ידע שהמשחק הזה נגמר בהחדרת חפץ זר לגופו, דרך העור ורקמת השריר.מכיוון שלא ידענו מה מקור הכאב, ערכנו ברמב'ם מספר בדיקות, לרבות בדיקת אולטרסאונד עם חומר ניגוד, ובמהלכה נצפה העיפרון.

חקרנו כמה כיוונים, אך לבסוף הבחנו בפצע חדירה שהחל להזדהם באזור שרירי העכוז וחשדנו כי ההמצאות גוף זר בגוף הוא זה שגורם לזיהום ודלקות ולכאבים שמהם זה סובל. מעבר לכאב שילד היה צריך להתמודד, חשוב להבין שמדובר בחומר שמתעכל בגוף ועלול לסכן אותו מאחר שהוא מכיל חומר רעיל.

מרגע שהתגלה לנו מקור הזיהום, הפעולה הייתה פשוטה יחסית. דרך פצע החדירה, נשלף הגוף הזר. אותו עיפרון שהיה בגופו של ש' חודשים ארוכים, ולאחר התאוששות קצרה הילד שוחרר לביתו כשצפויה לו החלמה מלאה.

מסר חשוב להורים יש לי: חשוב מאוד להשגיח על הילדים ולהיות קשובים לתלונות שלהם, בעיקר אלה הנמשכות תקופה ארוכה: ילדים לא תמיד מבינים או יודעים מה נכון וטוב. שביל זה אנחנו צריכים להשגיח עליהם ולפקח'.

(דגנית קניג)
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   ראש עיריית קרית מוצקין חיים צורי העניק...
*   שירות חדש מהיחידה לאימונולוגיה ברמב'ם:...
*   טיפול חדש לסרטן משבב אנושי. כתבה: רונית...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים