יצא לדרך מבצע החיסונים של מד'א בדיור המוגן ובבתי האבות במסגרת תוכנית 'מגן אבות ואימהות'

החיסון הראשון במבצע ניתן היום לדייר דוד כוכב ב'מגדלי הים התיכון' ובוצע ע'י פראמדיקית מגן דוד אדום איירין חדד, במעמד שר הבריאות יולי (יואל) אדלשטיין, שר הרווחה איציק שמולי, מנכ'ל מגדלי הים התיכון דורון ארנון, מנכ'ל מד"א אלי בין ומכובדים נוספים.

פורסם ב: 22/12/2020 20:35

דוד כוכב עם מנכ'ל מד'א אלי בין. צילום" דוברות מד'א
. הבוקר הגיעו צוותי מד'א ל'מגדלי הים התיכון' בגני תקווה ובמהלך היום הראשון, חוסנו 1,000 דיירי ועובדי המקום. הפרויקט כולו יגיע לכלל בתי האבות והדיור המוגן ברחבי הארץ.

דוד כוכב המחוסן הראשון אמר: 'אני מודה לכל מי ששומר עלינו ועוזר לנו. החיסון חיוני לחלוטין ומי שלא מתחסן - עושה חטא לעצמו ולסולידריות החברתית בישראל'.

צוותי מד'א בעלי ניסיון רב עם אוכלוסיית הגיל השלישי. לאחר שמשרד הבריאות הטיל על מד"א את המשימה החשובה לחיסון הדיירים והעובדים בבתי האבות והדיור המוגן ברחבי הארץ, הגיש מד"א לממונה על תוכנית "מגן אבות ואימהות" פרופ' נמרוד מימון את תוכנית המבצע, צוותי מד"א עברו הכשרה מיוחדת לקראת מתן החיסונים ויבצעו אותם באופן האיכותי והמקצועי ביותר, כשהמטרה היא להגיע לעשרת אלפים (10,000) מחוסנים ביום.

שר הבריאות,יולי (יואל) אדלשטיין: 'דוד כוכב הוא המחוסן הראשון אולי אפילו בעולם, שקיבל חיסון בבתי גיל הזהב וזה מעמד מרגש במיוחד. ברצוני להודות לשותפים היקרים במד'א, שמתחילים את המבצע לחיסון בדיור המוגן בכל הארץ. לאחר עשרה חודשי מגפה שתקפה את כולנו, כיף לראות עכשיו את גל החיסונים. אנחנו מקווים שחלק גדול מאוכלוסיית הסיכון תצא במהרה מסיכון בזכות החיסון. עדיין חייבים לשמור על זהירות ולגלות אחריות, הכי כואב לחטוף כדור בסיום הקרב'.

שר העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים, איציק שמולי: "זהו בוקר מרגש. האוכלוסייה המבוגרת נמצאת בלב הסכנה במשבר הקורונה והבוקר הזה מביא איתו הרבה מאוד אור וסיבות לאופטימיות. אני רוצה להודות לשר הבריאות, למד"א ולמגדלי הים התיכון. האוכלוסייה הזו יקרה מאוד לליבנו וחשוב מאוד לשמור עליהם".

הממונה על תוכנית "מגן אבות ואימהות", פרופ' נמרוד מימון : "מבצע החיסונים במסגרת תוכנית "מגן אבות ואימהות" מתחיל היום וזה מרגש מאוד, אני בטוח שהחיסונים יצילו ממוות אלפים מאוכלוסיית הגיל השלישי, פשוטו כמשמעו. במשך חודשים ארוכים קיים שיתוף פעולה הדוק בין תוכנית "מגן אבות ואימהות" למגן דוד אדום, במסגרתה לקחו החובשים והפראמדיקים דגימות לאיתור נגיף הקורונה, שהגנו על כל המוסדות של "מגן אבות ואימהות" הם עשו זאת ברגישות, במקצועיות ובאיכות גבוהה. כעת הוטל על מד"א כארגון שבד.נ.א. שלו זה הצלת חיים, לבצע גם את החיסונים, ואני שמח שאנחנו ממשיכים את שיתוף הפעולה שלנו לקראת סיום המגפה. נקווה שבשבועות הקרובים לא יהיו עוד התפרצויות ואני קורא לכולם ללכת ולהתחסן."

מנכ"ל מגדלי הים התיכון, דורון ארנון: "זהו יום מאוד מרגש. אנו נמצאים בסופו של אירוע יוצא דופן, במהלכו הקפדנו לשמור על הדיירים שלנו מצד אחד ולהילחם על שגרת חייהם מהצד השני. אני רוצה להודות למשרד הבריאות, הרווחה ולארגון מד"א שהפעילו את פרויקט מגן אבות ואימהות בהצלחה וכך ימשיכו גם בחיסונים".

מנכ"ל מד"א, אלי בין: "ברצוני להגיד תודה רבה לשר הבריאות, אשר נתן בנו את האמון והטיל עלינו את משימת החיסונים לגיל השלישי. אנחנו נעמוד במשימה הזו בהצלחה יתרה. ראש הממשלה ומשרד הבריאות הביאו הישג ענק למדינה - שר הבריאות הקדים את תחילת מבצע החיסונים לגיל השלישי והציב את בתי האבות בעדיפות עליונה. מד"א החל את המבצע בהליך מזורז למען הגיל השלישי ואנו מברכים על המהלך הזה. נעשה את הכל כדי שמדינת ישראל תתחסן בזמן הקצר ביותר, בהליך האיכותי והמקצועי ביותר".https://we.tl/t-9Lf57ZzgED להורדת סרטוני גלם וסינקים
ד'ר רפאל סטרודו סמנכ'ל רפואה במדקא מחסן דייר ב'מגדלי הים התיכון'. צילום: דוברות מד'א

דוד כוכב המחוסן הראשון במסגרת תוכנית מגן אבות ואימהות. צילום: דוברות מד'א

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   רק בת שנה וחודשיים ואביה דאג להלביש...
*   תלמידי כיתות י'א בבית ספר לאו בק חילקו...
*   צוות מתחם החיסונים של 'כללית' במרפאת...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים