במרכז הרפואי רמב'ם נפתחה מרפאת מעקב למחלימים מקורונה. צילום: הקריה הרפואית רמב'ם

נוצר הצורך לתת תשובות לאנשים גם לאחר שהחלימו מהנגיף. עם הצטברות תלונות ועדויות לנזקי הווירוס לאחר המחלה הוחלט להקים ברמב'ם מרפאה רב תחומית, הפועלת במסגרת מכון הריאות בביה"ח, ותרכז את כל השירותים והצרכים הרפואיים של מחלימי הקורונה.

פורסם ב: 22/12/2020 12:25

צילום: הקריה הרפואית רמב'ם
מעל 1,200 חולי קורונה טופלו מאז מרץ 2020 ברמב'ם. רבים מהם זקוקים להמשך טיפול גם לאחר שחרורם מביה"ח. בזמן שמבצע החיסון הלאומי יוצא לדרך, ברמב"ם מבהירים: הקורונה עוד פה וצריך להתמודד עם ההשלכות שלה

מאות חולי קורונה הגיעו לטיפול ברמב"ם בחודשים האחרונים, וזכו לטיפול מקיף ומסור. למרות אחוזי הצלחה גבוהים בטיפול בחולים השונים: מהקלים ועד הקשים יותר, נראה שרבים מאלו אשר חלו בווירוס סובלים לעיתים קרובות מסיבוכים והשלכות המחלה לטווח ארוך, גם לאחר שחרורם ממחלקות האשפוז.

מסביר ד'ר יניב דותן, אחראי תחום רפואת ריאות פולשנית וסגן מנהל מכון ריאות ברמב'ם: 'זה יכול להתבטא בכאבי שרירים או בקשיי נשימה שמקשים על איכות החיים, בעיות קרדיולוגיות, נוירולוגיות ועוד.חשוב לזכור שאנחנו עדיין לומדים את המחלה והשלכותיה, אבל כבר יודעים לומר שבלא מעט מקרים, המחלימים נזקקים למענה רפואי מסיבות שונות, גם אחרי שכבר אינם חולים בקורונה. בתחילה היינו רואים אותם במרפאות, בין החולים, אבל ברגע שהבנו שמדובר בצורך הולך וגדל, ההחלטה להקים מרפאה ייעודית הייתה מתבקשת'.

המרפאה שפועלת מזה מספר שבועות, מעניקה שירות בימי רביעי ומקבלת מטופלים מכל קופות החולים, גם אם לא אושפזו בבי'ח רמב'ם במהלך מחלתם.

במסגרת המרפאה פועל צוות של מספר רופאים ואחיות, הנותן מענה בתחומים רפואיים שונים, לצד שירותי פיזיותרפיה וריפוי בעיסוק. מוסיף ד'ר יניב דותן: 'מדובר בחולים אשר יכולים לבטא בעיות רפואיות שונות ומגוונות. רמב'ם כבית החולים הגדול בצפון נותן מענה לכל תרחיש רפואי. במסגרת המרפאה אנו מאבחנים את צרכי המטופלים ומפנים אותם להמשך טיפול על פי הצורך הרפואי. בעתיד הקרוב המרפאה צפויה להתרחב ולהעניק שירותים נוספים תחת קורת גג אחת למטופליה'.

רגע לפני שישראל כולה מתחסנת ונראה שסופה של המגפה קרוב יותר מאי פעם, ד'ר דותן מבקש לצאת עם מסר חשוב ומבהיר: "יש ביננו עשרות אלפי מחלימים מקורונה, ולצערי עד שנראה את השפעת החיסון, יהיו חולים נוספים. הקורונה איתנו עוד תקופה מסוימת והיא משאירה חותם לטווח ארוך במקרים רבים. החולים הללו זכאים לבדיקת רופא לאחר שחרורם מבית החולים. אלו מבין המחלימים שמרגישים לא טוב לאחר החלמתם, מוזמנים להגיע אלינו ולהיבדק. אנחנו פה בשבילכם'.

לפרטים ולזימון תור, ניתן ליצור קשר בטלפון: 04-7772650

או בדוא'ל : pulmo@rmc.gov.il

,או באמצעות זימון תורים אונליין באתר רמב'ם: https://bit.ly/2KJwaRy

איך אנחנו יכולים לסייע אם החלמתם מקורונה? דר' דותן מסביר: https://youtu.be/pwA3-9T-8io

בצילום צוות מרפאת מחלימי קורונה ברמב'ם בפעולה. צילום: הקריה הרפואית רמב"ם

(דוד רטנר, דגנית קניג)
צילום: הקריה הרפואית רמב'ם

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   מיכל אידלמן אוחנה מ'כללית' מחוז חיפה...
*   בחדרי הלידה ברמב'ם חוזרים לשגרה ומחדשים...
*   משה קופרמן הוא חובש בכיר ומתנדב מד'א...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים