דקלה אופיר בירמן מונתה למנהלת היחידה לדיאטה ותזונה בבי'ח 'כרמל'. כתבה: רונית קיטאי. צילום: אלי דדון

דקלה אופיר בירמן היתה כדורסלנית מובילה בקבוצת 'הפועל' חיפה ובזמנה הפנוי מתנדבת בקהילה

פורסם ב: 21/12/2020 09:10

דקלה אופיר בירמן .צילום: אלי דדון דובר בי'ח כרמל
במסגרת תפקידה תהיה דקלה אחראית על היחידה לתזונה ודיאטה בכרמל הכולל תצוות של 15 דיאטניות קליניות מוסמכות.

סיגל זומר המנהלת האדמיניסטרטיבית של 'כרמל': אני מאחלת הצלחה רבה לדקלה המצטרפת למערך מקצועות הבריאות המקצועי והמוצלח שלנו בבית החולים ומביאה את נסיונה הרב בעבודה עם מטופלים וכן ניסיון ניהולי עשיר'.

צוות דיאטניות היחידה בכרמל תחת ניהולה החדש של דקלה מאתר ומטפל בחולים הנמצאים בסיכון תזונתי, חולים שאינם מסוגלים לאכול דרך הפה וחולים הזקוקים להתאמת הזנות מיוחדות ומורכבות . דיאטניות היחידה מייעצות לצוותים הרפואיים, משתלבות בהכשרת צוותים במחלקות ודואגות גם לתזונה של צוות הפרסונל של בית החולים.

הן לוקחות חלק פעיל במרפאות השונות של ביה'ח בין היתר מרפאת אכילה והאכלה לילדים, מרפאת המשך לפגים, מרפאת CF, מרפאה בריאטרית, המכון ההמטולוגי, מרפאת גסטרו ילדים ומבוגרים, דיאליזה ועוד.

דקלה וצוות הדיאטניות שלה עובדות בקשר הדוק עם מערך ההסעדה והמטבח של ביה'ח ומובילות מדיניות תזונתית בריאה יותר לחולים ולצוות, שבאה לידי ביטוי במעורבות החל מתהליך רכישת המוצרים, דאגה לחומרי גלם ומוצרי מזון איכותיים ובריאים, שיטות הבישול וכן בניית תפריטים מותאמים ומגוונים.

אומרת דקלה אופיר בירמן: 'אני מאמינה כי היחידה בהובלתי תשים בראש תשומת הלב את השירות למטופל שיתאפיין בטיפול מקצועי, מבוסס מחקר, איכותי, זמין ומותאם אישית, תוך תודעת שירות מעולה ושביעות רצון גבוהה. בנוסף אני פועלת לכך שהיחידה תקדם ותבסס שיתופי פעולה עם הצוותים הרב מקצועיים בבית החולים ותשתלב בפרויקטים ייחודיים ומגוונים.

אני שואפת שהיחידה תמשיך להיות מובילה בתחומה ותהווה מקור ידע מקצועי עדכני וזמין לרופאים ולכל הצוותים הרפואיים בבית החולים ומחוצה לו. אני שמה למטרה לקדם שמירה על רצף טיפולי בית חולים-קהילה ולעודד התמחויות ייחודיות והתמקצעות בקרב צוות הדיאטניות.

ואני מתכוננת לפעול לקידום בריאות עובדי בית החולים ועושה זאת מתוך ידיעה ואמונה שהטיפול התזונתי בעת האשפוז בבית החולים ועידוד לשינוי אורחות החיים בטווח הארוך, מובילים לשיפור המצב הגופני, שיפור איכות החיים של המטופל, הפחתת תחלואה והפחתת העומס על מערכת הבריאות'.

דקלה החלה את דרכה בכללית בשנת 2006 היא בוגרת תואר ראשון בתזונה ממכללת תל חי ובעלת תואר שני באפידמיולוגיה ובריאות הציבור מאוניברסיטת חיפה. את עבודת התזה שלה עשתה דקלה בנושא השפעות סביבתיות על השמנה בילדים.

דקלה אוהבת ספורט. בצבא שירתה כמדריכת כושר גופני בבסיס טירונים של הנח'ל ובמשך שנים היתה שחקנית כדורסל בולטת בקבוצת 'הפועל' חיפה וגם שיחקה כדורסל במשך 8 שנים בקבוצת כדורסל הנשים של בית חולים 'כרמל במסגרת הליגה למקומות עבודה. התוצאה היתה הבאת מספר גביעים מוזהבים לארון הגביעים של בית החולים.

בשנים האחרונות היא שחקנית מובילה בקבוצת כד- רשת של המחוז ו'כרמל' בליגה למקומות עבודה. בנוסף לכך היא מתנדבת במקלט למשפחות נפגעות אלימות בחיפה 'כי זה חשוב בעיניי להתנדב ולתת חזרה לקהילה. ככה חינכו אותי בבית'.


בתקופת הקורונה דיאטניות היחידה פועלות יחד עם הצוותים במחלקות הקורונה, הן מייעצות ומטפלות בחולים במצבים קלים ובינוניים וכמובן אחראיות על התאמת הזנות מורכבות לחולים מונשמים וקריטיים.

/כרמל בשבילי הוא סוג של אתגר חדש ומרתק. אני באה עם המון רצון לקדם ולהוביל את יחידת התזונה למצוינות , זאת זכות בעיניי לטפל בחולים ברגעים הקשים בחייהם ואני מאמינה שהדיאטניות והטיפול התזונתי משפרים משמעותית את איכות החיים של המטופלים ואת בריאותם הכללית'.

בתפקידה האחרון היתה דקלה דיאטנית אחראית מנהלת חיפה ו'לין' במחוז חיפה וגליל מערבי של 'כללית'. בתפקידה ניהלה צוות של 12 דיאטניות ובנוסף שמשמה כדיאטנית קלינית של מרפאת מרכז הילד 'ארמון', מרפאת סוכרת נעורים ומרפאת שיר'ן למתבגרים. בנוסף עבדה משנת 2006 במחלקת סוכרת במרכז רפואי 'לין' והתמחתה במשאבות אינסולין ונשים הרות.

דקלה בת 40 תושבת חיפה נשואה לעידו מהנדס בחברת מקורות' ואם לשלושה ילדים: כרמל בת 7 וחצי,נבו בן 5 וארבל בן 9 חודשים.
מימין לשמאל דקלה אופיר בירמן וסיגל זומר. צילום: אלי דדון דובר בי'ח כרמל

דקלה אופיר בירמן במטבח בי'ח כרמל. צילום: אלי דדון

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   השבוע ב'כללית' בחיפה והגליל המערבי...
*   עשרות אנשי צוות רפואי מבי'ח 'כרמל'...
*   פרוייקט מיוחד ליום הזכרון לחללי מערכות...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים