ח'כ אסף זמיר בביקור במוקד הלאומי של מד'א: 'עם ישראל כולו חב לכם תודה על העבודה שאתם עושים כאן'. צילום: דוברות מד'א

במהלך הסיור הכיר ח'כ אסף זמיר את פעילות מד"א בשגרה ובחירום וקיבל סקירה על התמודדות הארגון מול משבר הקורונה, מערך הבדיקות והדגימות שמפעיל מד'"א בשיתוף קופות החולים ופיקוד העורף

פורסם ב: 14/12/2020 14:50

ביקור ח'כ אסף זמיר במד'א. צילום: דוברות מד'א
ח"כ אסף זמיר (כחול לבן), ביקר אתמול (א') במוקד הלאומי של מד'א בקרית אונו ולווה ע'י מנכ'ל מד'א אלי בין ובכירי הארגון. זמיר קיים סיור מקיף במוקד ופגש את החובשים והפראמדיקים, על מנת ללמוד אודות הפעילות שמוביל מד'א כארגון ההצלה הלאומי וכעומד בחזית המאבק בהתפשטות נגיף הקורונה בישראל.

במהלך מערך הבדיקות נדגמו כ-3 מיליון בני אדם מתחילת המשבר. עוד שמע חבר הכנסת על פעילויות שירותי הדם של מד"א בהן בנק הדם הטבורי הציבורי היחיד בישראל ועל מערך תרומות הפלסמה מחולי קורונה שהחלימו לטובת טיפול בחולים במצב בינוני וקשה והכיר את פעילות בנק החלב הלאומי.


אנשי מד"א הציגו לח'כ אסף זמיר את פרויקט מ'"א בקהילה שצפוי להוריד ב-30% את העומסים בחדרי המיון והציגו בפניו את הרכבים המיוחדים שבשימוש מד"א בהם אוטובוס טיפול נמרץ ייחודי, מסוקי מד"א וקרוואנים מיוחדים שיכולים להגיע לכל מקום לצורך דגימות קורונה ובעתיד יוכלו לשמש לחסיון האוכלוסייה לקורונה.

ח'כ אסף זמיר סייר במוקד החירום 101 של מד"א וגילה עניין רב בפעילות מתנדבי מד"א בדגש על בני הנוער, לצד הפעילות במגזר החרדי והערבי. בנוסף, הוא נחשף לטכנולוגיות הרבות שמפתחות ע'י מד'א במטרה להציל חיים והתרשם מפרויקט פריסת הדפיברילטורים שמקדם מד"א ברחבי הארץ.

לדבריו 'זה דבר לא טריוויאלי שבמשך שנים רבות גוף גדול כל כך כמו מד'א אהוב כל כך בקרב הציבור כולו- ללא הבדל בין מגזרים ודתות. עובדי ומתנדבי מד"א שמקדישים את כל כולם רק כדי להציל חיים, הם הסיבה האמיתית לכך. היוזמה, החדשנות ורוח ההתנדבות של אנשיו מובילים לא רק את הארגון, אלא גם את מדינת ישראל כולה במשברים קשים, כמו משבר הקורונה ועם ישראל כולו חב לכם תודה על העבודה שאתם עושים כאן'.

מנכ'ל מד'א אלי בין: 'אנו מברכים את ח"כ זמיר על פועלו ושמחים לארחו במוקד הלאומי של הארגון. חבר הכנסת זמיר הוא דמות ציבורית משפיעה, בעל יושר וממלכתיות. ח"כ פגש את מתנדבי ועובדי הארגון, למד על פעילותנו בימי הקורונה והביע עניין רב בפעילות מ'"א בשגרה ובחירום. אנו מודים לו על שהקדיש מזמנו למען מד'א והגיע למוקד על מנת להכיר לעומק את פועלנו'.
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   השבוע ב'כללית' בחיפה והגליל המערבי...
*   עשרות אנשי צוות רפואי מבי'ח 'כרמל'...
*   פרוייקט מיוחד ליום הזכרון לחללי מערכות...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים