עיריית חיפה מתכוננת למזג האויר הסוער הצפוי בימים הקרובים ומעלה את רמת הכוננות. צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה

ראש מנהל התפעול אוהד דורפמן: 'עיריית חיפה ערוכה למתן מענה לפניות התושבים. מפקחיי העירייה יסיירו בשכונות על מנת לזהות הצפות ויעניקו סיוע לתושבים באמצעות צוותי שאיבה שהועמדו גם הם בכוננות. כמו כן הוכן ציוד כבד למקרים של הצפות ולפינוי מכשולים כגון עצים, עמודי תאורה, רמזורים וקירות תומכים שעלולים לקרוס'

פורסם ב: 14/12/2020 14:39

אוהד דורפמן ראש מנהל התפעול בעיריית חיפה. צילום:ראובן כהן דוברות עיריית חיפה
על פי תחזית השירות המטאורולוגי, צפויים ממחר בשעות אחה'צ ולאורך יום רביעי כמויות גשם של עד 50 מ'מ, משבי רוח בעוצמה של עד 70 קמ'ש וים גבה גלי.

רמת הכוננות של עיריית חיפה למצבי מזג אוויר סוער תעלה החל ממחר, בהתאם לתחזית מזג האוויר המעודכנת של השירות המטאורולוגי, אשר צופה משקעים שיגיעו עד ל - 50 מ"מ, משבי רוח של עד 70 קמ"ש וים גועש. מזג האוויר הסוער עלול לגרום להצפות, לקריסת עצים, רמזורים, קירות תומכים ולהפסקות חשמל. מזג אויר זה צפוי להימשך גם לאורך יום רביעי.

בהתאם לכך, יתוגברו מחר יחידות מנהל התפעול (ניקוז, דרכים ותברואה) החל משעות הבוקר ולאורך יום ד' ויועמדו בכוננות לפינוי סחף, טיפול בהצפות, חסימת כבישים ופינוי מכשולים. כמו כן נערכת העירייה לטפל באופן מיידי בבורות ובמכשולים אחרים, העשויים להיווצר בכבישים ולסכן את הציבור.

בנוסף לכך מעמידה עיריית חיפה בכוננות צוותי שאיבה לניקוז מים, למקרה של ירידת כמות משקעים גבוהה מאוד בזמן קצר ולמקרים של פריצות ביוב. כמו כן הועמדו בכוננות כלים מכניים הנדסיים לפינוי סחף ולפתיחת צירי תנועה. רכבי הסיור של אגף האכיפה העירוני בהובלת קב'טי אגף הביטחון, יסייעו בחסימת צירים ובפינוי תושבים במידת הצורך.

עובדי אגף הרווחה יקיימו סיורים יזומים ברחובות העיר במטרה לאתר דרי-רחוב ולהעבירם לדירות מסתור של שירותי הרווחה. בנוסף נערכו שירותי הרווחה להעניק סיוע לאוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים, לקשישים ולבעלי מוגבלויות ולפינוי תושבים למרכזים קהילתיים במקרים של הצפות.

מערכות ההתרעה, המתריעות מפני עלייה במפלס המים במעבר "חלוצי התעשייה" נבדקו מבעוד מועד. בסמוך למעבר יוצבו החל מהלילה 14.12.20 - עגלות חץ שבאמצעותן יחסמו הכניסות למעבר מיד עם הפעלת מערכות ההתראה. במקביל יקיימו עובדי עירייה סיורים שוטפים בכל המעברים התת קרקעיים, על מנת למנוע כניסת כלי רכב והולכי רגל בעת הצפה.

(גיל מלר)
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רוח צפונית :
*   בשורה נהדרת לתושבי נאות פרס: שני גני...
*   הצילו דוקטור, יש פה מלא זפת. כתבה: רונית...
*   עיריית חיפה יוזמת מבצע חיסונים בשכונות...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים