כיכר ע'ש אלי נחמיאס ז'ל נחנכה הערב בשכונת נווה שאנן בחיפה. כתבה: רונית קיטאי. צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה

הכיכר במפגש הרחובות טרומפלדור והגליל נחנכה בנוכחות בני משפחתו, אלמנתו, שלושת ילדיו ואמו, ומנציחה את ד'ר אלי נחמיאס ז'ל שכיהן כחבר מועצת העיר וחבר ועד שכונת נווה-שאנן בעבר ופעל רבות למען חיפה ושכונת נווה שאנן בה התגורר עד לפטירתו והוא רק בן 67

פורסם ב: 13/12/2020 17:25

צילום : ראובן כהן דוברות עיריית חיפה
ד'ר אלי נחמיאס שהיה פעיל מאוד ואהוב על הבריות, כיהן במשך שנים רבות כחבר מועצת העיר חיפה, כחבר ועד שכונת נווה-שאנן וכתב ספרים ומאמרים רבים על חיפה העיר אותה כה אהב.

במהלך חייו פעל אלי נחמיאס רבות לקידומה ולפיתוחה של שכונת נווה שאנן, בה התגורר ובמקביל גם דאג לרווחת העובדים בשורה של תפקידים אותם מילא בהסתדרות, בה עבד לאורך שנים.

בטקס בו השתתפו בני משפחתו המורחבת של היו אלמנתו ושלושת ילדיו , ואמו,הציירת מרי (נחמיאס) יער שהתגוררה במשך שנים רבות ברחוב דרך הים בכרמל המערבי בחיפה עד שעברה לדיור מוגן. בעבר הרחוק מרי יער היתה בעלת בוטיק לאופנת נשים ב'בית הקרנות' בשכונת הדר בחיפה.

בטקס נכחו ראש העיריית חיפה ד'ר עינת קליש רותם ומוזמנים . לדברי ד'ר קליש רותם: 'היכרותו העמוקה של אלי את העיר חיפה משתקפת בכל אחד מכתביו, ספריו ומאמריו. את אהבתו לחיפה ניתן היה לזהות בקלות בכל אחד ואחד מהם. בימים אלה אנו מציינים את חג החנוכה, חג של שמחה, של נתינה ושל אור. אלי זקל זכה, במעשיו הטובים, להאיר משפחות רבות, מתוך ערך הנתינה, אשר שנים רבות שימש כ'נר לרגליו'.

בסיום הטקס העניקה ראש העיר חיפה לבני משפחתו של נחמיאס תעודת הוקרה והסירה יחד אתם את הלוט מעל לשלט הכיכר, אשר תיקרא מעתה 'כיכר אלי נחמיאס'

(גיל מלר)
צילום : ראובן כהן דוברות עיריית חיפה

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רוח צפונית :
*   יהודה דיקמן חוגג את יום הולדתו. עו'ד...
*   יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ופעולות...
*   לאחר הפסקת של שנה, המרוץ 'רצים לזכרם'...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים