ראש עיריית חיפה לראשי חברת תש'ן: 'נשקול ביטול רישיון העסק לחוות המכלים ומתן היתר זמני .צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה

ראש העיר חיפה , עינת קליש רותם*: "לא אוכל לישון בשקט בלילה אם אנפיק לכם עכשיו רישיון עסק אוטומטית לתקופה בת 10 שנים'. מה היא הבהירה לראשי תש'ן?

פורסם ב: 10/12/2020 16:52

צילום : ראובן כהן דוברות עיריית חיפה
: 'נשקול ביטול רישיון העסק לחוות המכלים ומתן היתר זמני לתקופה בת 6 חודשים בלבד'. הוסיפה ראש העיר חיפה בדבריה לראשי חברת תש'ן במהלך שימוע שערכרה העיריה להנהלת החברה:' גם לא אוכל לישון בשקט בלילה כשאני יודעת שילדים קטנים בבי"ס דגניה ובכל הסביבה נושמים חומרים מסרטנים, כאשר המשמעות של כל העובדות שנסקרו בפניכם כאן היום היא שהדברים לא מטופלים היטב ושאתם בבחינת 'שור מועד'.


החלטה על צמצום רישיון העסק של החברה נועדה לצורך השלמת עריכת הבדיקות, שדרשה עיריית חיפה מהנהלת החברה לבצע ולשם הכנסת מומחה מטעם העירייה, לבדיקת כל המיכלים והצינורות הקיימים בחווה ולעריכת בדיקות וניטורים. כמו כן הודיעה ראש העיר כי תישקל האפשרות לצמצום רישיון העסק של החברה באופן כזה שהוא יינתן עבור המיכלים הפעילים בלבד.

לפני כשלושה חודשים זימנה ראש העיר את ראשי חברת תש'ן לישיבה, בה הבהירה להם, כי השימוע עלול להוביל לצמצום רישיון העסק אותו, אמורה הייתה רשות הרישוי להנפיק לחוות המיכלים.

הזימון לבירור ניתן אז לחברה בעקבות ממצאי שימוע, שערך לחברה המשרד להגנת הסביבה, בעקבות תלונות של תושבים על מפגעי ריח חמורים ובלתי סבירים שמקורם לכאורה מחוות המכלים. בשימוע זה עלה, כי החברה הפרה את תנאי היתר הרעלים, רישיון העסק והוראות החוק, תוך גרימת מפגעים סביבתיים.

למרות זאת בחרה החברה שלא לשתף פעולה עם דרישות העירייה ואף התעלמה לחלוטין מכל הפניות שהועברו אליה מצד העירייה בנושא. בשל כך החליטה ראש העיר ד'ר עינת קליש רותם, לזמן היום את ראשי החברה לשימוע בפניה, בה הביעה בפניהם את עמדת העירייה והוסיפה, כי בכוונתה אף לפנות למשרד להגנת הסביבה לצורך קבלת התייחסותם.

(גיל מלר)
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רוח צפונית :
*   'אינטל' העניקה תרומת ערכות ללימוד...
*   המועצה להשכלה גבוהה אישרה פתיחת מסלול...
*   אירועי ט'ו בשבט 2021 בחיפה עם מופעים...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים