נטלי טביב (35) מקריית מוצקין,המשיכה לרקוד פלמנקו גם בעיצומם של צירי לידה. כתבה: רונית קיטאי. צילום: הקריה הרפואית רמב'ם

את סגנון הריקוד הנבחר הביאה טביב מעיר הולדתה, מדריד ,ספרד, משם עלתה בגיל 20 יחד עם המשפחה.

פורסם ב: 03/12/2020 15:17

נטלי טביב והתאומים. צילום: הקריה הרפואית רמב'ם
הצלילים המוכרים הולידו תנועות שהיא זוכרת היטב ובליווי של מאיה ברזנפט - אלושין, מיילדת בכירה ברמב'ם ומומחית ללידה בתנועה, הצליחה טביב להעביר רגעים לא פשוטים באווירה נינוחה וטובה.

אתמול תועדה נטלי טביב בחדר הלידה ברמב'ם כשהיא רוקדת ריקודי פלמנקו לצלילי ה'ג'יפסי קינגס' כשהיא בעיצומם של צירי לידה. ברד ירד בדרום ספרד הערב אומר השיר אך לטביב בתום ריקודים ספרדיים ירדו ובאו לאויר העולם שני תאומים בנים מדהימים במזל טוב.

נטלי אמרה כי הסיבה לכך שהיא המשיכה לרקוד ללא הפסקה: 'אני אוהבת לרקוד ועושה זאת כל הזמן. זה פשוט הרגיש מתאים באותו הרגע וכאשר הצירים הלכו וגברו והמיילדת הציעה לי לזוז, להיות בתנועה, זרמתי לכיוון הזה'.

מסבירה מאיה ברזנפט-אלושין: 'יותר נשים בוחרות היום ללדת בתנועה. זה לא חייב להיות ריקוד של ממש, כל תנועה היא חלק מהשיטה וכל אישה צריכה להרגיש בנוח עם הגוף שלה ולעשות מה שמרגיש לה נכון. יש ללידה בתנועה יתרונות רבים, ביניהם התקדמות מהירה יותר של הלידה, שיכוך כאב, סיוע לתינוק להתמקם בתנוחה נכונה יותר באגן ועוד'.

לנטלי טביב השיטה הזאת עבדה נפלא. עובדה. זו היתה הלידה השלישית שלה והפעם היא ילדה זוג תאומים זהים במנח ראש-עכוז. למרות שמדובר בהריון שנחשב לבר סיכון ובלידה שעלולה להסתבך ולהסתיים בניתוח קיסרי, טביב ילדה את שני הבנים בלידה רגילה לחלוטין ובתוך שעות ספורות מרגע הגעתה לחדר הלידה.

מסביר ד'ר אודי ארגז משנה למנהל חדר לידה ברמב'ם, אשר ליווה את טביב במהלך ההיריון ובלידה עצמה: 'המחקרים בעולם מראים כי כאשר יש צוות מיומן, הלידה המועדפת היא לידה טבעית.ברמב'ם נמצא צוות מאוד מיומן בתחום זה, ואנחנו שמחים לאפשר ליולדות עם תאומים להצליח ללדת בלידות רגילות'.

"בתום הלידה המוצלחת חבקה נטלי טביב שני בנים מקסימים שנולדו במשקל 2.400 ק'ג ו-2.200 ק'ג ולדבריה 'אני ממליצה לכל יולדת לרקוד ולזוז בחדר הלידה. זה מקל על הכאבים ופשוט מסיח את הדעת למקום אחר. אם הייתי חושבת על זה קודם, הייתי מביאה איתי את הקסטנייטות מהבית', צחקה.


רוקדת בדרך ללידה. צפו והצטרפו לקצב:

https://youtu.be/H-nRYe6yfeQ

(דגנית קניג)
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   השבוע ב'כללית' בחיפה והגליל המערבי...
*   עשרות אנשי צוות רפואי מבי'ח 'כרמל'...
*   פרוייקט מיוחד ליום הזכרון לחללי מערכות...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים