מצלמות טרמיות שהותקנו בסמוך לחוות המכלים מעלות חשש לדליפת חומרים מסוכנים. צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה

ראש העיר חיפה ד'ר עינת קליש רותם: 'התמונה העולה מהצילומים קשה ומטרידה. נמשיך לקיים בדיקות נוספות ככל שיידרש ונעסיק את מיטב אנשי המקצוע בתחומי איכות האוויר והסביבה חלקם גם מחו'ל על מנת למנוע טענה של ניגוד עניינים שכן מדובר בנושא החשוב ביותר לעתיד העיר ובריאות תושביה'

פורסם ב: 03/12/2020 10:33

ראש העיר חיפה ד'ר עינת קליש רותם. צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה
הדברים הללו נשמעו מפיה של ראש העיר חיפה בישיבת מועצת העיר שנערכה אתמול ובמהלכה הוצג סרטון שצולם ממצלמות טרמיות שכוונו לעבר חוות המכלים בתיאום עם עיריית חיפה. המצלמות הוצבו במסגרת איסוף נתונים אותו מבצעת העירייה לקראת השימוע המתכונן לחברת תש'ן.

מנהלת היחידה הסביבתית בעיריית חיפה שירה גורלי 'בסרטון נראה בבירור ענן גזים פחממניים המכלים חומרים מזהמים שעלה בגלים לאורך כל זמן הצילום ואשר לווה בריחות מטרידים בשעה שהרוח נשבה לכיוון בו עמדנו בשעת הצילום. מדובר בממצאים מטרדים המחייבים כניסה לחווה ובדיקה פרטנית של המכלים לאיתור מקור הדליפות'.

עיריית חיפה זימנה כזכור את חברת תש'"ן לשימוע בעקבות ממצאי שימוע שנערך ע'י המשרד להגנת הסביבה ממנו עולה כי החברה הפרה את תנאי היתר הרעלים, רישיון העסק והוראות החוק תוך גרימת מפגעים סביבתיים.

השימוע לחברה התקיים ע'י המשרד להגנת הסביבה בעקבות תלונות של תושבים על מפגעי ריח חמורים ובלתי סבירים שמקורם לכאורה מחוות המכלים.

ראש העיר הבהירה במכתבה כי תוצאות השימוע עלול להוביל לביטול רישיון העסק אותו אמורה הייתה רשות הרישוי להנפיק לחוות המכלים לתקופה בת 10 שנים ומתן היתר זמני תחתיו לתקופה בת שישיה חודשים אשר יותנה בעמידה בכל התנאים שנקבעו על ידי העירייה בעקבות הליך הבירור אותו ערכה לחברה ובהם הדרישה לאפשר הכנסת מומחים מטעם העירייה לשטח החווה לצורך עריכת בדיקות. נדרשות.

(רוני גרוסמן)
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רוח צפונית :
*   יהודה דיקמן חוגג את יום הולדתו. עו'ד...
*   יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ופעולות...
*   לאחר הפסקת של שנה, המרוץ 'רצים לזכרם'...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים