מרוואן מנסור (48) מחיפה שוחרר ממחלקת קורונה ברמב'ם לאחר 26 ימים בהם מצבו היה קשה. כתבה: רונית קיטאי. צילום: הקריה הרפואית רמב'ם

הכדור הוא עגול הוא ביטוי שגור ולא רק מעולם הספורט. מרוואן מנסור שהוגדר כמי שחייו בסכנה, צולם אתמול מתחת לפני הקרקע כשהוא מאושש לחלוטין ומקפיץ כדור ענק, בדרך ליציאתו הביתה ולמפגש מרגש עם בני משפחתו

פורסם ב: 02/12/2020 13:08

מרוואן מנסור, לפני השחרור לביתו. צילום: הקריה הרפואית רמב'ם
מרוואן מנסור הגיע לרמב'ם לפני כחודש ימים, כשהוא מאובחן כחולה בקורונה, לטיפול במתחם התת-קרקעי של בית החולים. במהלך השבועות ששהה שם חלה הדרדרות במצבו ולפרקי זמן מסוימים אף הוגדר כמי שחייו בסכנה.

משחזר החולה שהחלים: 'בהתחלה היו תסמינים של חום גבוה, חוץ מזה לא היה כלום. אחרי כמה ימים החום נעלם ובמקומו התחלתי להרגיש קוצר נשימה ושיעול טורדני, החזקתי מעמד בדיוק יום אחד לפני שהתחלתי להרגיש יותר רע ופניתי לבית החולים.

מרגע שמנסור התאשפז במחלקת 'כתר א' (קורונה) ברמב'ם, מצבו הלך והסתבך וקשיי הנשימה שלו הלכו וגברו. בתוך ימים ספורים הוא הועבר למחלקת טיפול נמרץ קורונה ('כתר ג'), שם נאלצו הצוותים לקבל החלטה להרדים ולהנשים אותו על מנת לתת לגופו הזדמנות להתמודד עם סיבוכי הנגיף.

משחזר מרוואן: 'במשך מספר ימים הייתי מורדם ומונשם, כך סיפרו לי. אחר כך הגוף התחיל להתאושש בהדרגה עד שאחרי ארבעה ימים גמלו אותי מהנשמה ונשארתי במחלקה להמשך השגחה כשכל יום שחלף היה שיפור נוסף'.

בשלב זה מנסור הוחזר למחלקת האשפוז 'כתר א', אך השלכות הקורונה נותנות את אותותיהן ומצבו הפיזי הצריך שיקום: 'הייתי מושבת, הגוף שלי ממש קרס, היה לי קושי לזוז ושכבתי במיטה כמעט שבוע ימים'.

ברגע שמצבו איפשר זאת, ובתהליך הדרגתי, החל מנסור לבצע תרגילי פיזיותרפיה לחיזוק הגוף כשהוא מלווה בצוות הרפואי והסיעודי של המחלקה, וכן בצוות המחלקה לריפוי בעיסוק ברמב'ם, המטפלים בשיטות שונות בחולי המתחם התת-קרקעי.

אתמול, בתום תקופת שיקום קצרה, צולם מנסור בבית החולים התת-קרקעי כשהוא מקפיץ כדור פזיו ענק ומבצע תרגילים מורכבים: 'זה אולי נראה כמו פעולה יום יומית אך זה לא היה פשוט בהתחלה לבצע זאת. לא חלמתי שאני אגיע לכך לאחר המצב בו הייתי. עברתי את כל השלבים שמדברים עליהם בתיקשור: מאדם בריא, בלי מחלות בכלל, מעולם לא הייתי בבית חולים, הגעתי לפה, הייתי בסכנת חיים ועכשיו ברוך השם, הכל בסדר'.

שעות ספורות לאחר הצילום שוחרר מנסור לביתו, אך לפני שיצא מרמב'ם סיכם שהות של 26 ימים במתחם הטיפול התת-קרקעי בקורונה: /בבית מחכים לי בני המשפחה הגרעינית והמורחבת. כולנו סופרים את השניות. הדבר הראשון שאני הולך לעשות כשאגיע הביתה זה לפזר חיבוקים ונשיקות. אני מתרגש עד דמעות. הקורונה שינתה לנו את החיים. הכל בזכות הצוות הנהדר שפה, כולם נהדרים. אחד, אחד, אחת, אחת. כולם עושים פה עבודת קודש.

אני אדם קפדן, שומר על הכל כל הזמן ותראו מה קרה לי. מיותר לציין עד כמה זה חשוב, פשוט תשמרו על מסיכה, ריחוק וכל מה שצריך. תשמרו על עצמכם'.

26 יום מתחת לאדמה: צפו בראיון עם מראוון מנסור שטופל כמעט חודש במתחם הקורונה התת קרקעי ברמב"ם

צפו בסרטון:

https://youtu.be/ulyZQpqe2M0


(דוד רטנר, דגנית קניג)
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   בשל מחסור חמור בדם במד'א קוראים לבעלי...
*   השבוע ב'כללית' בחיפה והגליל המערבי...
*   עשרות אנשי צוות רפואי מבי'ח 'כרמל'...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים