מנכ'ל משרד הבריאות פרופ' חזי לוי, הגיע יחד עם בכירים במשרדו לביקור במרכז הרפואי לבריאות הנפש 'מזור' בעכו. כתבה: רונית קיטאי. צילום: גדי נס

מנהלת המרכז הרפואי 'מזור' ד'ר קרן גינת הציגה את המצב הסטטורי של ביה'ח והחלופות הנבחנות במהלך השנים וגם כיום להעתקת פעילותו או להתכנסות בשטח קטן יותר במיקום שבו הוא פועל כיום

פורסם ב: 30/11/2020 15:48

במהלך הביקור סקרה בפניהם מנהלת המרכז הרפואי ד'ר קרן גינת פרויקטים פורצי דרך המתקיימים בביה'ח וביניהם תכנית 'עמיתים מומחים' , פרויקט גופר - עיצוב תומך החלמה, הטמעת שיטות מניעת אלימות שרכש צוות מביה"ח שכלל רופא ושני אחים שיצא להכשרה באוקספורד, אנגליה בעידודה של ד'ר טל ברגמן ראשת האגף לבריאות הנפש במשרד הבריאות , וכן פתיחת מתחם לקליטה ובידוד של חולי קורונה. כל זאת בנוסף לאתגרים ודרכי ההתמודדות עם הצרכים המיוחדים שלהם הם נזקקים במיוחד בתקופת הקורונה המאתגרת'.

המנהלת האדמיניסטרטיבית במרכז הרפואי נעמי אסולין, הציגה בפני פרופ' חזי לוי וצוותו את הקשיים ובמיוחד אלה הבירוקרטיים שעימם נאלץ המרכז הרפואי להתמודד על מנת להמשיך ולהתפתח . בית החולים ממשיך להעניק את מיטב שירותיו למטופלים מצור שלום בדרום ועד קריית שמונה בצפון בזכות הצוותים הרפואיים והעובדים העושים את עבודתם במסירות רבה.

סגנית מנהלת המרכז הרפואי ד'ר לורה שרוני, הציגה פרויקטים ייחודיים ואת המשמעות של הכנת הצוות להקשבה והכלת הצרכים הרגשיים של המטופלים. 'על מנת להעניק את הטיפול המיטבי, צריך משאבים רגשיים גם של הצוות וגם של המטופלים שחלקם מאושפזים בכפייה". מדובר באוכלוסייה ששבויה ברמה הרגשית וחלקם מגיעים לאשפוזים חוזרים ויש גם כאלה המאושפזים למשך תקופות ארוכות'.

ד'ר שרוני הציגה גם את התחלת השיפוץ לצורך הקמת מערך אישפוזי להפרעות פסיכוטיות עם מאפיינים טיפוליים חדשים.

מנהלת הסיעוד במרכז הרפואי איה ארבל הציגה בפני מנכ'ל משרד הבריאות פרופ' חזי לוי , מהפכה בכל הקשור להתמודדות עם אלימות: 'בעיקר בזכות עבודה של צוות, שינוי בתפיסה והעיקרון של ניסיון למנוע את אירועי האלימות. יש כלים לזיהוי סימנים מעידים לאלימות ולשם כך, נתפרת עבורם תכנית ייחודית בהתאמה לחולים ולמנוע אירוע של אלימות. מניעת האלימות מתחילה בקשב ניהולי לנושא ולנסות ולהפחית ככל הניתן את השימוש בכוח ויותר להשתמש בדיאלוג'.. במהלך הביקור, הדגישו בהנהלת המרכז הרפואי את הרצון להעניק למטופלים סביבה פיזית תומכת החלמה.

מנכ'ל משרד הבריאות פרופ' חזי לוי סייר יחד עם מנהלת המרכז הרפואי ד'ר קרן גינת במחלקות השונות והביע את התרשמותו מהמקצועיות והדבקות במטרה של הצוות הרפואי ועובדי ביה'ח הרואים בעבודתם כשליחות והבטיח לסייע למרכז הרפואי בהקצאת המשאבים הנדרשים.

גדי נס
דובר
ביה"ח "מזור" בעכו
30.11.2020, 11:23 לפנה״צ - גדי נס בעל משרד ליחסי ציבור: ‏IMG-20201130-WA0011.jpg (קובץ מצורף)
30.11.2020, 11:23 לפנה״צ - גדי נס בעל משרד ליחסי ציבור: מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' חזי לוי עם מנהלת ביה"ח מזור בעכו ד"ר קרן גינת (צילום: גדי נס)
צילום: גדי נס

צילום: גדי נס

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   מנהלי מחלקות, אחים ואחיות וצוות מינהל...
*   השבוע ב'כללית' בחיפה והגליל המערבי...
*   הצוותים המטפלים של רמב'ם שולחים מסר...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים