דיפלומטיה בימי הקורונה: שגרירי נפאל ושבדיה הגיעו לביקור במרכז הרפואי רמב'ם. כתבה: רונית קיטאי. צילום: דוברות הקריה הרפואית רמב'ם

שגריר נפאל נפגש עם מנהל בי'ח רמב'ם ד'ר מיקי הלברטל וסגנו ד'ר אבי ויסמן, ועם ד'ר אסתי גולן, מנהלת קשרי חוץ, גיוס משאבים ופיתוח אסטרטגי ברמב"ם, אשר הציגו בפניהם את פעילותו הענפה של המרכז הרפוי ותחומי המצוינות שלו

פורסם ב: 25/11/2020 15:38

ביקור שגריר שבדיה ברמב'ם.ד'ר מיקי הלברטל מנהל רמב'ם מסביר לאורחיו. צילום: הקריה הרפואית רמב'ם
עד לפני כמה חודשים היוו רמב'ם – בית החולים הגדול בצפון, מוקד לביקורי אח'"מים רבים מתחום הפוליטיקה, הרפואה והמחקר, התרבות הבינלאומית, ועוד ועוד. אולם, בימי הקורונה והריחוק החברתי, התמעטו גם ביקורי המשלחות.

השבוע נראה שחלה תפנית כאשר היו שני ביקורים חשובים. זה החל עם ביקורה של שגרירת נפאל אניין שאקייה Anjan Shakya ופמלייתה , ולאחר מכן ביקורו של שגריר שבדיה אריק אולנאג' Erik Jörgen Carl Ullenh, שביקר היום (רביעי) גם הוא לווה עם משלחת.

שגרירת נפאל שמעה מבכירי רמב'ם על הטיפול בטראומה, מחקר וחדשנות רפואית. לאחר מכן פגשו המבקרים את ד'ר דניאלה מגן מנהלת בית החולים 'רות' לילדים ומחלקת נפרולוגית ילדים וכן את פרופ' ליאור גפשטיין מנהל מערך הקרדיולוגיה ברמב'ם וחוקר בתחום תאי הגזע. השניים סקרו בפני האורחים את תחומי מומחיותם.

הביקור נחתם בסיור בחמ'ל מערך הטיפול בקורונה ברמב'ם, השולט על מתקן הטיפול התת-קרקעי בחולי קורונה, הגדול מסוגו בארץ. דר' וויסמן הסביר למבקרים הנכבדים על האתגרים וההתמודדויות בטיפול במחלה המורכבת במתקן הייחודי. בתום הפגישה סיכמו הצדדים לבחון אפשרויות לשיתופי פעולה בתחום הבריאות בין המדינות.

ביקורו של שגריר שבדיה נפתח בפגישה עם נציגי הנהלת רמב'ם ובראשם ד'ר מיקי הלברטל, מנהל בית החולים, אשר סקר בפני האורחים את יכולותיו הרבות של המרכז הרפואי הגדול בצפון בתחומי הרפואה, הפיתוח והמחקר. לאחר מכן יצאו חברי המשלחת לסיור בחמ"ל הקורונה, שם צפו במערכת המורכבת והייחודית שהוקמה ברמב'ם לטיפול בחולי קורונה מכל אזור הצפון, וכן בשיתופי הפעולה שבאו לידי ביטוי בטיפול במסגרת המערך, מתחום הצבאי והטכנולוגי-אזרחי כמענה יצירתי לאתגרים שצצו בהתמודדות עם המגיפה. חברי המשלחת הביעו עניין בניסיון שנצבר ברמב'ם.

(דוד רטנר, דגנית קניג)
ביקור שגרירת נפאל ברמב'ם. עם האורחים מחו'ל נראה סגן מנהל בית חולים רמב'ם ד'ר אבי ויסמן. צילום: הקריה הרפואית

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   רשת אייקון פיטנס מקבוצת 'הולמס פלייס'...
*   במרכז הרפואי 'כרמל' עונים לשאלות נשים...
*   המרכז הרפואי לשיקום לוינשטיין מקבוצת...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים