מטה החירום של עיריית חיפה נערך לקראת הסערה הצפויה לפקוד את העיר משעות הערב ועד לסוף השבוע הקרוב. צילום ארכיון: דוברות עיריית חיפה

על פי תחזית השירות המטאורולוגי הסערה צפויה לחזור לאזורנו היום (25.11.20) משעות אחר הצהרים עם גשמים כבדים שירדו בכמויות דומות לסוף השבוע האחרון בפרקי זמן קצרים אף יותר

פורסם ב: 25/11/2020 13:00

צילום ארכיון: דוברות עיריית חיפה
במהלך סוף השבוע האחרון ירדו בחיפה למעלה מ - 148 מ'מ גשם ביממה המהווים קרוב ל- 23% מכמות הגשמים השנתית הממוצעת בחיפה.

הגשמים יחלו לפנות ערב ויהיו בעוצמה רבה . הם יחזקו מאוד בשעות הלילה בהן צפויים לרדת 80 מ'מ גשם. הגשמים ילוו במשבי רוח של עד 65 קמ'ש צפויים להיחלש במהלך סוף השבוע.

ראש מנהל התפעול בעיריית חיפה אוהד דורפמן: 'צוותים מתוגברים של עיריית חיפה יועמדו בכוננות משעות הצהריים וייתנו מענה לפניות התושבים. ציוד כבד הוכן מבעוד מועד למקרים של הצפות ופינוי מכשולים כגון עצים, עמודי תאורה, רמזורים וקירות תומכים שעשויים לקרוס. מפקחי העירייה יסייעו בחסימת צירים ופינוי תושבים במקרה הצורך'.

המוקד העירוני 106 ירכז את פעילות מטה החירום ויפעל במתכונות מורחבת עם כמות גדולה של מוקדנים. נציג חברת החשמל יהיה נוכח במוקד העירוני על מנת לתת מענה מידי למקרים של הפסקות חשמל.

מפקחיי העירייה יסיירו לאורך החופים ובשכונות על מנת לזהות הצפות ולתת מענה מידי וסיוע לתושבים באמצעות צוותי שאיבה שהועמדו גם הם בכוננות. עכשיו בודקים שוב את מערכות ההתראה מפני עלייה במפלס המים במעבר 'חלוצי התעשייה'. בסמוך למעבר יוצבו 'עגלות חץ' באמצעותן יחסמו הכניסות למעבר מיד עם הפעלת מערכות ההתראה.

עובדי אגף הרווחה יקיימו סיורים יזומים ברחובות העיר במטרה לאתר דרי-רחוב ולהעבירם לדירות מסתור של שירותי הרווחה. הסיורים ימשכו בכל שעות היום והלילה עד תום הסערה. בנוסף נערכו שירותי הרווחה, להעניק סיוע לאוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים, קשישים ובעלי מוגבלויות ופינוי תושבים למרכזים קהילתיים במקרים של הצפות.

העירייה פונה לתושבים בבקשה לנצל את ההפוגה בגשמים בבקשה לחזק דודי שמש, סככות וחפצים אחרים אשר עלולים לעוף ברוח, בעיקר מגגות ומקומות גבוהים. בנוסף לכך מבקשת העירייה מהתושבים להימנע ככל הניתן מנהיגה ויציאה לרחובות שלא לצורך במהלך שעות הסערה.

רשות הכבאות וההצלה קוראת לציבור שלא לשהות במפלסים תת קרקעיים ולא להשתמש במעליות למפלסים תת קרקעיים כאשר קיימת סכנת הצפה במבנה. אין להיכנס לשלוליות שלמראית עין נראות עבירות, אך עלולות לסחוף את הרכב ולהפוך לסכנת חיים!

(רוני גרוסמן)
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רוח צפונית :
*   אירועי ט'ו בשבט 2021 בחיפה עם מופעים...
*   41% מתושבי חיפה כבר מחוסנים נגד קורונה...
*   עובדי עיריית חיפה פועלים לניקוי מערכות...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים