שלוש מנהלות סיעוד חדשות התווספו לחטיבת הסיעוד של המרכז הרפואי 'כרמל'. כתבה: רונית קיטאי. צילום: אלי דדון

אהובה טל מנהלת הסיעוד של בי'ח 'כרמל' ברכה את המצטרפות החדשות אורלי גטניו-הפלינג, נאילה סרור ונאדיה סמניה

פורסם ב: 22/11/2020 10:48

אהובה טל ובעלות התפקיד החדשות בסיעוד. צילום: אלי דדון דובר בי'ח כרמל
האחות אורלי גטניו-הפלינג מונתה כמפקחת הסיעוד של החטיבה הפנימית, האחות נאילה סרור מונתה כמתאמת ההשתלות החדשה של ביה'ח, והאחות נאדיה סמניה מונתה כמנהלת הסיעוד של מחלקת התאוששות.

אומרת אהובה טל מנהלת הסיעוד : 'אני גאה במינויים החדשים שלנו ומדובר באנשי צוות ברמה המקצועית הגבוהה ביותר. כולן מוכשרות ומעולות. אני בטוחה שיחד עם הנהלת הסיעוד וכל צוותי הסיעוד במחלקות השונות נמשיך להוביל את הסיעוד לפסגות חדשות של הצלחה'.

האחות אורלי גטניו-הפלינג מונתה כמפקחת הסיעוד בחטיבה הפנימית שהיא הגדולה ביותר בביה'ח עם יותר מ- 100 מיטות אשפוז בארבע מחלקות פנימיות. בנוסף היא תפקח ותהיה אחראית גם על המחלקה הנוירולוגית, המחלקה הגריאטרית והמחלקה הנפרולוגית.

במסגרת תפקידה תהווה אורלי גורם מקשר בין ההנהלה לשטח בהעברת תכנים ונהלים, בניית תוכניות עבודה ,פיקוח, הטמעה וחניכה של אנשי צוות חדשים. בין הדברים שחשובים לה הוא נושא מיצוב והעצמת האחיות בחטיבה, זיהוי פערים בבטיחות והמטופל עצמו, ביסוס חשיבה קלינית תוך דגש על קבלת החלטות בעשייה הקלינית ,לימוד דרכי חשיבה מקצועיות, פיתוח מיומנויות והעצמת הידע תוך חיבור לספרות המקצועית.

לדבריה חשובה לה עבודת צוות, עבודה לפי נהלי עבודה, סטנדרים אחידים ומקצועיים ושיגרות ניהול. 'אני דוגלת בדבריה של מייסדת מקצוע הסיעוד פלורנס נייטינגל שטענה כבר לפני 200 שנה ועדיין רלוונטי כי סיעוד הוא כמו ומנות מתקדמת, אם תעמוד במקום משמע תלך אחורה" ישנה חשיבות רבה להמשיך במאמצים לחקור יותר על מנת להתקדם ולהוביל את מקצוע הסיעוד קדימה'.

בתפקידה הקודם שמשה אורלי במשך 12 שנה כמנהלת הסיעוד של מחלקה פנימית ג', היא בוגרת תואר ראשון במנהל מערכות בריאות מהמכללה האקדמית עמק יזרעאל, תואר שני בגרונטולוגיה מאוניברסיטת חיפה ומסיימת בימים אלו תואר שני נוסף בסיעוד עם התמחות בחוסן ארגוני באוניברסיטת חיפה.

במסגרת לימודיה היא חוקרת את הקשר בין אסטרטגיות הערכת סיכון לנפילות והערכת ניידות בקרב זקנים באשפוז אקוטי. בנוסף היא שותפה כסגנית בוועדה המייעצת לאחות ראשית ארצית וראש מנהל הסיעוד במשרד הבריאות, בנושא איתור חולים הזקוקים לעזרה בניידות, ושותפה ויוזמת פרוייקטים רבים ב'כרמל'.אורלי בת 41 תושבת חיפה נשואה לטל חוקר סייבר במשטרת ישראל ואם לראם בן 15 ורום בן 12.

האחות נאילה סרור מונתה לתפקיד מתאמת ההשתלות של בית החולים 'כרמל'. במסגרת תפקידה תהיה נאילה אחראית על הקשר עם משפחות שיקיריהם נפטרו והם מוכנים או רוצים לתרום איברים. היא תדאג ללוות את המשפחות התורמות בכל התהליך הארוך בסבלנות ובמקצועיות הנדרשת. ה האחות נאילה תעבוד בצמוד עם ד'ר אריק עדן מנהל היחידה לטיפול נמרץ נשימתי ונאמן ההשתלות של בית החולים.

אומרת נאילה: 'החזון שלי הוא להדריך ולהעלות את המודעות לתרומת איברים בקרב הצוותים על החשיבות התרומה ושיתוף הפעולה. אני רוצה להעלות את המודעות בקרב המזגר הערבי ממנו אני באה, מגזר בו לצערי ההיענות לתרומת איברים נמוכה. אני רוצה להעלות את המודעות לתרומות ע'י פעולות הסברה בבתי הספר, קשר עם מוסדות וארגונים גדולים, יצירת מפגשים עם אנשי דת במגזר, על מנת לשתף אותם בשיח כדי להעלות את המודעות ולהגביר את כמות התרומות של איברים'.

נאילה סרור הגיעה ל'כרמל' בשנת 1984 עבדה כאחות בכירורגית ב' .בתפקידה האחרון שימשה כמנהלת ההדרכה במחלקה לניתוחי לב. נאילה בעלת תואר ראשון בסיעוד מאוניברסיטת חיפה היא בוגרת קורסים, על בסיסי הדרכה קלינית בסיעוד וטיפול נמרץ כללי, קורס מניעת העברת זיהומים בבית חולים ובקהילה קורס המודיאליזה ודיאליזה פריטוניאלית ועוד.


נאילה סרור בת 58 תושבת שכונת כבביר שבחיפה, נשואה לרושדי ואמא לנדין בת 30 עורכת דין, חאמדה בן 28 בוגר תואר ראשון בקרימינולוגיה ולרין בת 26 עובדת סוציאלית.

***

האחות נאדיה סמניה מונתה כמנהלת הסיעוד של מחלקת התאוששות. בבית החולים פועלות ארבע יחידות התאוששות, התאוששות חדר ניתוח גדול עם 10 מיטות טיפול והשגחה שם קולטים את החולים לאחר ניתוחים ובמידת הצורך היחידה מקבלת לטיפול גם חולי טיפול נמרץ כאשר היחידה לטיפול נמרץ מלאה.

התאוששות ברנטגן, התאוששות במחלקת יולדות, והתאוששות נשים ו IVF. ביחידת ההתאוששות ב'כרמל' עוברים מאות חולים בחודש. כל צוות מחלקת התאוששות הינו בוגר קורס טיפול נמרץ . במחלקת זו נמצאים חולים לאחר ניתוח המתאוששים ביחידה אשר מושגחים שם עד לעלייתם למחלקה.

השגחת החולים יכולה להיות משעה לאחר הניתוח ועד 24 שעות. נדיה נבחרה גם כאחות מצטיינת של המחלקה. בתפקידה האחרון היתה סגנית אחות אחראית ביחידת ההתאוששות במשך שלוש שנים. נאדיה בוגרת תואר ראשון במנהל מערכות בריאות מהמכללה האקדמית עמק יזרעאל ובעלת תואר שני בסיעוד מאוניברסיטת בן גוריון.

היא בוגרת קורסים רבים בהם, הכשרה בטראומה מביה'ח הדסה, קורס מפעילי על במערכת מאטה-ויזן, קורס מידענות טכנולוגית בבריאות מהמרכז האקדמי לב, קורס לניהול סיכונים וקורסים והכשרות נוספות. נאדיה בת 55 תושבת חיפה נשואה לנימר רופא בביה'ח בחיפה, ואם לרביע בן 18 שסיים תיכון השנה.

מסכמת נאדיה סמניה: 'אני מאמינה שאוכל להוביל את המחלקה למקום גבוה יותר להשקיע בצוות ולהוביל את המחלקה למקום אקדמאי. אני שואפת להפוך את התאוששות לשדה קליני מבחינה אקדמית להוביל עבודות ופרויקטים על מנת לקדם את הטיפול המקצועי הטוב ביותר למטופלים עם יחס חם ומיוחד למשפחות'.
אורלי גטניו הפלינג. צילום: אלי דדון

נאדיה סמניה. צילום: אלי דדון

אילה סרור. צילום: אלי דדון

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   מאיר שפיגלר מנכ'ל המוסד לביטוח לאומי...
*   זרעים של תקווה בבי'ח 'כרמל' : ניתוח...
*   צוותי כללית במחוז חיפה וגליל מערבי...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים