לשכת עורכי הדין קיימה ערב עיון להוקרת מורשתה של שופטת בית המשפט העליון האמריקאי רות ביידר-גינסבורג ז'ל

בין הודוברים היו ראש לשכת עורכי הדין עו'ד אבי חימי, כבוד השופטת בדימוס דורית ביניש לשעבר נשיאת בית המשפט העליון, ד/ר מיכל אגמון-גונן שופטת בית המשפט המחוזי, ד"ר יופי תירוש מהפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל אביב וג'ודי רבהאן מנהלת תחום המדיניות בארגון NCJW. את הערב יזמה והנחתה חברת המועצה הארצית עו'ד ברוריה לקנר

פורסם ב: 12/11/2020 20:25

צילום: לשכת עורכי הדין
ראש הלשכה עו'ד חימי הדגיש כאשר פתח את הערב ו כי השופטת ביידר-גינסבורג ז'ל נמנתה על השופטים הבולטים ביותר שכיהנו בבית המשפט העליון האמריקאי לדורותיו, וכי תרומתה הינה חסרת תקדים להבטחת הזכות לשוויון בכלל והזכות לשוויון לנשים בפרט, וכי הישגיה חילחלו גם לשיטת המשפט הישראלית והשפיעו רבות על שופטינו.

עו'ד אבי חימי התייחס בדבריו למתיחות בין הרשויות השונות: 'כשאנו פוגעים בשלטון החוק, במערכת אכיפת החוק, בתפקיד היועץ המשפטי לממשלה, בתפקידו של פרקליט המדינה ומטילים דופי ביחידות החוקרות , אנחנו פוגעים בדמוקרטיה ובנו, אזרחי מדינת ישראל. בדומה לשופטת רות בֵּיידֶר-גינסבורג שלא חששה להתנגד לעמדה השלטת ולהגיד 'לא', כך גם לשכת עורכי הדין בראשותי לא תהסס לומר לא לניסיונות הפגיעה בשלטון החוק במדינה, ולאלה המבקשים להרוס את מערכת המשפט. לא נאפשר זאת לשום גורם.

נשיאת בית המשפט העליון לשעבר השופטת דורית ביניש אמרה: 'דבריו של ראש הלשכה בכל הנוגע למערכת המשפט חשובים ואני מקווה שיהיה להם הד כי הם בנפשנו. הסתלקותה של ביידר-גינסבורג היא אבדה גדולה לעולם המשפט בארה'ב ובישראל. האדם תמיד היה לנגד עיניה, וזכויותיו של אדם באשר הוא הנחו אותה בכל דרכה האישית והמקצועית. נוכחותה חסרה לנו בכל רגע. היא הייתה אדם של אנשים והיא ראתה את האדם בכל מקרה ומקרה'.

שופטת בית המשפט המחוזי מיכל אגמון-גונן אמרה: 'אני מבקשת להודות לראש לשכת עורכי הדין עו'ד אבי חימי, ולפמיניסטיות שלו, שלא מובנת מאליה ולדברים שלו על מערכת המשפט, דברים חשובים מאוד בימים אלה. מה שהכי איפיין את ביידר-גינסבורג זו המלחמה שלה לצדק, שוויון ושוויון לנשים וזאת מבלי להתחשב בסיכונים הכרוכים בכך'.
צילום: לשכת עורכי הדין

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור מפגשים :
*   40 קבוצות מכל רחבי הארץ השתתפו בשבוע...
*   עיריית חיפה תקים תוך מספר חודשים פארק...
*   חיפה מצטרפת למאבק העולמי להתמודדות...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים