תכף נשוב' מאת אביב משל ז'ל. איורים: מאיה סיקרון. הוצאת מדיה 10. כתבה: רונית קיטאי

אביב משל מצא את מותו כאשר נסחף עם הסאפ באוקינוס ההודי ומאז נעלמו עקבותיו. משפחתו קיוותה שתיכף ישוב גם הוא. את סיפור הילדים כתב בהיותו בן 16 בתקופה בה המשפחה עסקה בשיפוץ ביתם והם נאלצו להשתמש במקלחות של הקאנטרי המקומי. כך נולד הרעיון על חפצים שהולכים לאיבוד

פורסם ב: 12/11/2020 18:17

'תכף נשוב' מאת אביב משל ז'ל. הוצאת מדיה 10
אביב משל ז'ל יצא לטיול הגדול שלו בגיל 23. ביוני 2019 אך מאז נעלמו עקבותיו והיו עדויות מהחוף כי זעק לעזרה. . הספר 'תכף נשוב' בהוצאת מדיה 10, הוא סיפור ילדים שכתב בגיל 16 ומציג את הכתיבה השנונה והמצחיקה של מי שהפך לכותב שירים וסאטירה לקומיקאים, אשר תיכנן לעסוק בכתיבה מקצועית בשובו.

כך הוא כותב בין השאר : 'לפעמים, ככה פתאום, בלי שום אזהרה מוקדמת, אנחנו מאבדים דברים יקרי ערך.
קשה לקבל זאת ולהמשיך הלאה. אפשר רק לקוות שאותם הדברים הגיעו לממלכת אבדון, ומי יודע, אולי יום יבוא ואותם הדברים ישובו כשם שנעלמו'.

אביב משל ז'ל מכפר סבא, היה רק בן 23 כשהוכרז על מותו, הוא נסע לטיול הגדול אחרי צבא בפיליפינים, אינדונזיה ובאלי, טייל בעולם עם דרכון אמריקאי עם חבר עד שבחר להמשיך לבדו. במהלך הטיול צלח טרקים מרהיבים, כתב בבתי קפה עם לפטופ וגלש בחופים אקזוטיים - שהאחרון בהם קטע את חייו בטרם עת. כבר בגיל צעיר נחשב אביב לעילוי בכתיבה והומור, גם בשירותו הצבאי בסטי"לים היה כותב שירים ונבחר לכותב חמשירי הפרידה של חבריו לספינה, עם השנים כתב חומרים לקומיקאים, שירים, סיפורים קצרים ותכנן ללמוד קולנוע וקופירייטינג עם חזרתו.

עדים מהחוף העידו כי זעק לעזרה רגע לפני שנעלם, חפציו נשארו מאחור ביניהם ארנק, מחשב וסלולרי ואחרי יומיים העבירה הקונסוליה האמריקאית באינדונזיה הודעה למשפחתו של אביב "שבנם נעדר כבר יומיים". מאותו הרגע החלו חיפושים קדחתניים, באותו היום יצאה משלחת הצלה מישראל לחיפושים באינדונזיה שכללו חיפושים עם מסוק, מטוס, רחפנים, סירות ועוד.

אחרי עשרה ימים של חיפוש אינטנסיבי בעזרת חברת 'מגנוס' הוחלט על המשך החיפושים באופן פרטי. לצורך כך נאלצה המשפחה למשכן את ביתה ולצאת במסע לגיוס כספים שכלל מופע סטנדאפיסטים שהתגייסו למשימה, בעזרתו של ראש העיר כפר סבא. חודש של חיפושים נוספים ואז קבעה חברת ההצלה שאין סיכוי שאביב בחיים. חודשיים וחצי לאחר מכן נקבע ע'י הרבנות הראשית כי אביב טבע באוקיינוס וכי מקום קבורתו לא נודע עד היום. אביב השאיר אחריו הורים שכולים: צהלה משל,אחות במרכז בריאות הילד, וירדן משל, מנהל מכירות בחברה למיכשור רפואי, ושתי אחיות: סיוון משל בת 22 המשרתת כקצינת הדרכה ונועה משל בת 18 וחצי הנמצאת בשנת שירות.

בין היצירות שכתב אביב משל ז'ל נמצא סיפור ילדים אחד שהתבסס על ארץ אבדון שעיר בירתה איבודית, אליה מגיעים חפצים שהולכים לאיבוד. הוריו של אביבהחליטו להפוך לזכרו את הסיפור לספר ילדים ושמו 'תכף נשוב' בהוצאת 'מדיה 10'. את הספר איירה בת דודתו של אביב, מאיה סיקרון, שגם היא טיילה בבאלי שנה קודם לכן.


הסיפור נכתב כשאביב היה בגיל 16, בתקופה בה עבר בית משפחת משל שיפוץ. כאמור בני המשפחה נאלצו להשתמש במקלחות של הקאנטרי המקומי, ושם גם נולד אצל אביב הרעיון על חפצים שהולכים לאיבוד ומוצאים את דרכם בחזרה. הספר מופץ כיום בחנויות ברחבי הארץ והכנסותיו יוקדשו לטובת מילגה למגמת לימוד קולנוע בבי'ס רבין בכפר סבא שבו למד אביב משל.

הסיפור מתרחש בממלכה קדומה באמצע המדבר, בה נמצאים חפצים שאנשים שכחו ומתאר בהומור את דרכם חזרה לבעליהם. "אביב תמיד שכח או איבד משהו ובזמן השיפוץ של הבית אמרתי לו שאולי יש מקום מיוחד שכל הדברים שהולכים לאיבוד מגיעים אליו", נזכרת אמו צהלה.


אביב אימץ את המשפט ולמחרת חזר עם סיפור מרגש, מצחיק ומלא רגישות ושנינות. אביב כתב סיפור על ארץ שבה החפצים הולכים לאיבוד ובסוף הוא הלך לאיבוד ובני משפחתו כולם קיוו כי גם לאביב יהיה סוף אופטימי למסע החיפושים ושגם הוא יחזור אליהם הביתה. הם עדיין מתקשים לחבר את הפאזל החסר להם מה קרה שם.. הספר נמכר בכריכה קשה, מנוקד אך אינו ממוספר. 49 ש'ח. הוצאת 'מדיה 10'.
'תכף נשוב' מאת אביב משל ז'ל. הוצאת מדיה 10

'תכף נשוב' מאת אביב משל ז'ל. הוצאת מדיה 10

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור ספרים חדשים :
*   'חיים בעיר' מאת ארז עמיר. ספר המיועד...
*   ספר חדש של ד'ר ניקולא יוזגוף-אורבך...
*   'כמה עובדות על ניהול' מאת עפר טל. הוצאת...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים