השבוע ב'כללית' בחיפה והגליל המערבי. כתבה: רונית קיטאי. צילום: דוברות 'כללית', דוד חורש

ריצה בורוד למען חולות הסרטן, אוטובוס הבריאות בחוף כרמל, מעבדת הקורונה של 'כללית' בעיר נשר, סדנת סוכרת דיגיטלית חינם

פורסם ב: 11/11/2020 22:50

נשות צוות היחידה להמשך טיפול ומעקב של 'כללית' במחוז חיפה וגליל מערבי יצאו לריצת בוקר בלבוש ורוד למען חולות הסרטן שבטיפולן.

זו היתה דרכן המקורית להביע הזדהותן עם חולות סרטן השד שטופלו ומטופלות במסגרת היחידה ולהעלות מודעות לנושא ובחרו לעשות זאת בריצת בוקר בורוד. לשם כך, יצאו בסוף השבוע האחרון בשבוע חודש אוקטובר 2010 שהוא חודש המודעות לסרטן השד, לבושות בוורוד ועוטות מסכות בוורוד ורצו לאורך החוף בקרית ים הן רצו קרוב לשישיה ק'מ?

ניהל ח'טיב מנהלת הסיעוד ביחידה להמשך טיפול של 'כללית' במחוז חיפה וג'מ וממשתתפות המירוץ, מציינת כי ביחידה להמשך טיפול מטופלים בכל רגע נתון כ- 160 חולי הוספיס, כאשר אחוז גבוה מכלל המאושפזים הן נשים המתמודדות עם סרטן השד. ניתן להם טיפול פליאטיבי המאוייש בצוות רב תחומי שכולל רופאים ואחיות שהתמחו בטיפול פליאטיבי (המקל על התסמינים ומסייע באיכות חיים), אחיות מומחיות קליניות פליאטיביות, אחיות אונקולוגיות, עובדות סוציאליות דיאטניות, פיזיותרפיסטים, קלינאי תקשורת, מרפאים בעיסוק ורופאים מומחים פליאטיבים.
צוות היחידה פוגש בחולות במצבים הקשים ולכן רואה חשיבות גדולה בעידוד נשים להגיע לבדיקות ממוגרפיה ולהגביר את הגילוי המוקדם של המחלה, במטרה להפחית סבל ולהציל חיים. המירוץ נועד לתרום למטרה זו ודווקא בוורוד כמסר של אופטימיות.
****

אוטובוס הבריאות בחוף כרמל. זהו מיזם משותף ל'כללית' ולמועצה האיזורית חוף כרמל בו ייערכו פעילויות קידום בריאות כגון חיסונים, בדיקות והדרכות על ידי צוות כללית שיגיע לישובים השונים באטובוס שעבר הסבה למטרה זו.

שיתוף הפעולה הפורה סוכם בין אסיף איזק ראש המועצה האיזורית חוף כרמל לבין רונן נודלמן מנהל כללית במחוז חיפה וגליל מערבי יאפשר הנגשת חיסונים, בדיקות ופעילויות קידום בריאות לתושבי חוף כרמל על ידי אוטובוס שהותאם למטרה וינוע בין הישובים, כך שהפעילות תגיע כמעט עד פתח הבית של התושבים.

אירוע ההשקה של המיזם, שעתיד לפעול במהלך כל השנה, היה באמצע השבוע במרכז מירב. באירוע, שכלל פעילות בת יומיים, בוצעו בצמוד לאוטובוס שהוצב בחניון חיסוני שפעת בתרסיס לילדים ולמבוגרים עד גיל 49. בתוך המבנה בוצעו בדיקות קורונה לכל דורש וכן ניתנה הדרכה בנושא הנקה בייעוץ אישי.

בשבוע הבא יוצב האוטובוס בעתלית הצוות ויבצע שם חיסונים לילדים ובדיקות.

מנהל 'כללית' במחוז רונן נודלמן, ראש המועצה אסיף איזק וסגנו רפי אבני, מסרו כי בהמשך מתוכננות מגוון פעילויות כמו בדיקות על ידי כירורג שד, בדיקות עיניים, הפעלות ועוד שייערכו בישובים השונים אליהם יגיע אוטובוס הבריאות.

באירוע הפתיחה בירכו נציגי 'כללית' והמועצה האיזורית חוף כרמל שהתייחסו לחשיבות הרבה בגיבוש פתרונות יצירתיים שמאפשרים לתושבים להגיע לקבלת חיסונים, בדיקות ופעולות מקדמות בריאות קרוב לבית, בעיקר בימים של מגיפת הקורונה. שילוב הידיים בין המועצה לכללית מאפשר זאת, כפי שהעידו תגובות התושבים שניצלו את המיזם כבר ביומו הראשון והגיעו להיבדק ולחסן את ילדיהם.נובמבר 2020

נא לא להעלות לאתר לפני יום ד' אחה"צ

הודעה לעיתונות


ה"כוכבים" הגיעו למעבדת הקורונה של כללית
מעבדת הקורונה של כללית הפועלת במעבדה המחוזית של כללית במחוז חיפה וגליל מערבי צויידה בשני מכשירי סטאר, ראשונים מסוגם באזור, שמאפשרים הגדלה ניכרת בהיקף הבדיקות המבוצעות ביממה. עלות כל מכשיר כמיליון ₪.
מעבדת הקורונה של כללית הוקמה בתוך המעבדה המחוזית של כללית בנשר סמוך לתחילת משבר הקורונה והיא ייחודית בהיותה מעבדה הפועלת בקהילה. לאורך כל התקופה הוכיח צוות המעבדה, בניהולה של ד"ר שפרה קן דרור, יכולות יוצאות דופן שהתבטאו באיכות גבוהה ובמתן תוצאות בלוח זמנים קצר במיוחד. עתה צויידה המעבדה בעוד שני מכשירים חדשים מסוג סטאר, בעלות של למעלה ממיליון ₪ למכשיר. החלפת המכשירים התבצעה ללא צורך בהגדלת שטח המעבדה וללא פגיעה ועצירת השירות.
ד"ר יוליה שניידר, מנהלת המעבדה המחוזית של כללית במחוז חיפה וג"מ, מסבירה כי מכשיר STAR מהיר פי 2 מקודמיו ומייצר תפוקות של 188 תוצאות בדיקות קורונה PCR בכל הרצה. הצטיידות המעבדה במכשירים חדישים אלה, היחידים באיזור, יחד עם הגדלת שעות פעילות מעבדת הקורונה מעלות את יכולות הביצוע ל-3500 בדיקות קורונה ביממה.
רונן נודלמן, מנהל מחוז חיפה וגליל מערבי, מציין כי רכישת המכשור המתקדם, כמו הקמת המעבדה הייחודית בקהילה, יחד עם תגבור הצוות כך שניתן להפעיל את המעבדה בשלוש משמרות, 7 ימים בשבוע, הם חלק ממאמץ מקיף של כללית במאבק בקורונה. כללית מפעילה אתרי בידוק קבועים הפרוסים בכל רחבי המחוז וכן מקימה לפי הצורך ובתגובה מידית מתחמים באיזורי התפרצות. כמו כן, הקימה מחלקת קורונה בקהילה שליוותה עד כה למעלה מ- 17 אלף חולי קורונה שאושפזו בבית או במלוניות, מרפאה ראשונה מסוגה בקהילה לפוסט קורונה ומערך שירותי מותאם לתקופה המתבסס על טיפול טלפוני או בוידאוצ'ט, הזמנת תרופות לבית ועוד.

רכישת המכשירים החדשים למעבדה בהשקעה נוספת, הינה חלק מהתגייסות זו. יש להדגיש כי קיים אתגר להשיג טכנולוגיה מתקדמת, מהירה ואיכותית יותר בימים אלה, נוכח התחרות בארץ ובעולם ואני שמח כי תודות ליכולות של כללית, המסירות והמקצועיות של הצוות נוכל לספק למבוטחי כללית ולתושבי האיזור שירותי אבחון קורונה משודרגים.


סדנת סוכרת דיגיטלית למבוטחי 'כללית' במרפאות במחוז חיפה וגליל מערבי מתקיימת בתקופה בה חולי סוכרת נמצאים בסיכון גבוה במיוחד לסבול מסיבוכי המחלה ובו בזמן, להזניח את בריאותם בשל הימנעות הפחתה מפעילות גופנית.

בשל אכילה מוגברת ומנחמת ולחץ רגשי, נמנעים רבים מן החולים להגיע לסדנאות הרבות שנערכות במרפאות 'כללית' במחוז חיפה וגליל מערבי. כדי להמשיך ולתמוך בקבוצת החולים, להגביר את המודעות לסיכונים ולחשיבות שבאימוץ הרגלי חיים בריאים, יזמה המחלקה לקידום בריאות של 'כללית' במחוז, בניהולה של ענת ספרוני-אליהו, סדנא וירטואלית, שבה מאפשרים למי שחושש להשתתף במפגש פנים אל פנים, לעבור אותה באופן מקוון.

הסדנא, נערכת ללא תשלום ומבוססת על שישה מפגשים שבועיים, בני שעה וחצי המועברים על ידי צוות רב מקצועי שכולל רופא/ה, אח/ות, דיאטנית, עובדת סוציאלית ופיזיותרפיסט/ית. בדרך זו מקבלים המשתתפים מעטפת של כלל ההיבטים הקשורים בבריאותם, כדרך לשיפור איכות חייהם ולמנוע החמרה במחלתם ולהפחית חשש לסיבוכים.
המשוב שהתקבל ממשתפים שכבר התנסו במתכונת זו הינו חיובי ביותר. פעילות זו הינה חלק מפעילויות רבות בתחום הסוכרת שעורכת כללית במהלך כל השנה ואף מתגברת לקראת יום הסוכרת העולמי שמצויין בימים אלה.

(יוכי באואר, טלי שרייר וגנר)
צוות היחידה להמשך טיפול יצא לריצה למען חולות סרטן השד.צילום: דוברות 'כללית'

אוטובוס פעילויות בחוף הכרמל. צילום: דוד חורש דוברות 'כללית'

סדנת סוכרת דיגיטלית. צילום: דוברות 'כללית'

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   המכון הגנטי במרכז הרפואי בני ציון:...
*   שישה מעצבי שיער מבית חברת 'וולה פרופשיונל'...
*   ד'ר איווטה מינצמן מונתה כמנהלת החדשה...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים