בית הספר 'תל חי' בשכונת נוה שאנן בחיפה בעקבות הגיבורים של בי'ח 'בני ציון'. כתבה: רונית קיטאי. צילום: קרן כבירי

אם אי אפשר להביא את הקהל לתערוכה המתקיימת בלובי של בי'ח 'בני ציון' העבירו להם צילומי תערוכה מקטלוג דיגיטלי. שעור בערכים, מסירות של רופאים לחולים וצוותים רפואיים שעובדים סביב השעון בלי מנוחה. לבסוף אספו עוגות ביתיות אותן העבירו לצוותי הרפואה. מגיע להם כל כך הפסקה שכולה מתיקות

פורסם ב: 11/11/2020 18:04

צילום: קרן כבירי
כפי שכתבנו לאחרונה 'הגיבורים של בני ציון' הוא שמה של תערוכת צילום ייחודית שהפיק המרכז הרפואי 'בני ציון'. התערוכה הנ'ל מציגה את הצוותים הרפואיים ברגעים שונים במהלך משבר הקורונה כפי שנתפסו בעדשה של הצלם החיפאי מיכה בריקמן.


קרן כבירי מנהלת אגודת ידידי המרכז הרפואי 'בני ציון' ומיוזמות התערוכה החליטה להנגיש את התערוכה גם לתלמידים, כדי שילמדו מיהם הגיבורים בלבן שמזוהים עם הלחימה בנגיף, ולעורר שיח רגשי על הרגשות של הצוותים הרפואיים ומה עובר עליהם בעת הזו.

לרעיון המקורי גייסה קרן את רויטל אפלבאום מנהלת בית הספר היסודי 'תל חי' בו לומד בנה הצעיר. רויטל התלהבה מייד והבינה את הערך החינוכי והחברתי הגלום במיזם לתלמידיה. בית הספר יצר מערך שיעור מיוחד בנושא ערבות הדדית וסולידריות חברתית הכולל צפייה בתמונות התערוכה מקטלוג דיגיטלי, שיח פורה בכתה בהתאם לשכבת הגיל, כתיבת מכתבים אישיים וציורים לצוותים ואיסוף עוגות ביתיות למען הצוותים הרפואיים.

לדברי רויטל אפלבאום מנהלת בית הספר: 'התלמידים הצוות הפדגוגי גילו עניין וסקרנות בתמונות המיוחדות ובסיפור שמאחוריהן. משפחות של תלמידי ביה'ס 'תל חי' התגייסו לטובת הפרויקט בעל הערך הקהילתי הרב והוכיחו את כוחם באחדותם.' אני גאה להיות שותפה ללמידה מעוררת השראה ולעשייה קהילתית חשובה למען הקהילה החיפאית', סיכמה רויטל אפלבאום.
חלק מהעוגות שנמסרו לטובת הצוות של בי'ח בני ציון. צילום: קרן כבירי

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רוח צפונית :
*   תלמידי חטיבת הביניים של בית הספר 'עירוני...
*   תלמידי העיר חיפה יוצאים למסע מדע וירטואלי...
*   עיריית חיפה ממשיכה להכיר תודה ולהצדיע...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים