רותם סלע לובשת את קולקציית הרדי טו וור של המעצב אריאל טולדנו בתוכנית נינג'ה ישראל. כתבה: רונית קיטאי. צילום: יח'צ, רועי פרי

על הלוק המרענן שלבשה המנחה אחראי הסטייליסט הצמוד ראובן כהן

פורסם ב: 11/11/2020 14:04

רותם סלע לובשת את אריאל טולדנו בתוכנית נינג'ה ישראל .צילום: יח'צ
הלוק מורכב מחולצת קשירה ומכנסיים עם שובל פרנזים נהדר, כל הלוק במחיר נהדר של 1,310 ש'ח (מחיר החולצה 530 ש'ח , המכנסיים 780 ש'ח) .לרגל השקת הקולקציה החדשה ניתן להשיג את הפריטים בחנות הפייסבוק החדשה של המעצב בהנחה בת 15% הנחה.

אריאל טולדנו מתאים את עצמו לרוח התקופה ויוצא בקולקציית Ready to wear חדשה. בחיפושיו אחר השראה לקולקציה, חקר המעצב אריאל טולדנו את אידאל הגבר המזרחי מעליות מרוקו וצפון אפריקה בשנות ה-50 , די במקביל לקום מדינת ישראל ועד לדור ההמשך בשנות ה-70-80 בארץ ישראל. לדבריו: 'במהלך המחקר נוכחתי לגלות כי קיים דיאלוג מרתק בין דור העולים לדור ההמשך בארץ. ניתן לראות זאת ביכולת לאמץ את הטרנדים המערביים.

גם במדינות מזרח אירופה ניתן היה לראות גברים הלבושים בחליפות מחויטות המושפעות מהקולוניות הצרפתיות, הבריטיות, האיטלקיות והספרדיות ששלטו במדינות אלו, לעומת הלבוש האוריינטלי המקומי שהיה נחשף אך ורק כאשר אלו שבו אל ביתם והשילו את בגדי היומיום לטובת כפתנים וגלביות, לבוש שהיה מקובל גם באירועים ושמחות. הדיסוננס בין מזרח למערב ריתק את המעצב.

גם בדור ההמשך ניתן היה לראות חיפוש ורצון ליצור מראה חדש של "צבר"- גבר נועז , חצוף, "מאצ'ו" שאינו חושש להתלבש בצורה מסוימת ולמשוך תשומת לב. גישה זו הייתה מנוגדת לחלוטין לאידאל ולערכי ה"צבריות" בארץ עד אז.

ניתן לראות שלאחר זמן מה אותו מראה הפך לנחשק גם בקרב הכלל, שזנח את חולצת ה"אתא" ומכנסי העבודה הקצרים לטובת חולצות מסוגננות ופרחוניות ומכנסיים ארוכים וצמודים'.

ככל שאריאל טולדנו העמיק את המחקר של השראת הקולקציה, הוא נחשף לאייקוני אופנה של אותה התקופה, שגם תרמו והשפיעו על איפיון המראה הנ'ל :פאריד אל אטרש ז'ל בשנות ה-50, מייק ברנט ז'ל, זוהר ארגוב ז'ל ניסים סרוסי ועד פרדי מרקורי בשנות ה-70.

לכולם היה מכנה משותף והוא אידיאל של גבר מסוקס, גברי ומטופח שלא פוחד להתגנדר ולהתלבש בצורה מוחצנת ומעודכנת. הסילואטות היו מחויטות וקרובות לגוף אצל נשים וגברים כאחד, מה שיצר מראה אנדרוגיני, המטשטש את הגבולות בין המינים וכל זאת על מנת להבליט את קימורי הגוף בגאווה ולשדר סקסיות.ניתן היה לזהות המון אלמנטים שאינם נובעים בהכרח מתוך צורך אלא דווקא ממקום של עניין, מחקר, סקרנות והתעסקות בלבוש.

הקולקציה מראה את הדיסוננס בין אימוץ טרנדים ומגמות אוריינטליות ומזרחיות בחיינו, משימוש בסלנגים ומילים בערבית כגון 'שופוני' ועד לאימוץ של בגדים ואלמנטים מזרחיים אוריינטליים, שישולבו בסממנים ובבגדים מערביים.

טווח המחירים של הקולקציה 360-2,370 ש'ח (לפני 15% הנחה לרגל ההשקה)

הקולקציה זמינה לרכישה בחנות האונליין של המותג בפייסבוק :


www.facebook.com/arieltoledanob/shop

לבירורים נוספים 058-5507838
אריאל טולדנו ומכנסיים 780 ש'ח. צילום: רועי פרי

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור אופנה :
*   מעצבת האופנה אוריה עזרן (31) אשר מזה...
*   Adika מתחילים ממחר 25.1.21 את סייל סוף העונה...
*   אריאל טולדנו ממציא את עצמו מחדש ומשיק...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים