'החורף הארבעה-עשר' מאת ערן טורג'מן ואלירן דיין. הוצאת 'מוטיב'. כתבה: רונית קיטאי. צילום: עמליה ויניק, יהורם גלילי

שני סופרים ומשוררים שכל אחד מתגורר במקום אחר כתבו על אותו נושא מזוית אישית שלהם. ערן טורג'מן גר בדימונה ואלירן דיין הוא בעל הוצאת 'מוטיב'. בחלקו האחורי של הספר נתונים על מחלת הסרטן ובמיוחד על לוקמיה מאת צפריר אקשטיין, רוקח ומנהל בית המרקחת של המרכז לבריאות הנפש 'גהה'

פורסם ב: 09/11/2020 18:59

אלירן דיין עם ערן טורגמן ביחד עם ספרם החדש. צילום: עמליה ויניק
"החורף הארבעה־עשר" הוא שיתוף פעולה ייחודי בין הסופרים והמשוררים ערן טורג'מן ואלירן דיין, הכולל ספר חדש הכולל שני סיפורים בעלי שם זהה, אותם כתב כל אחד מהם. בשני הסיפורים עוברת הגיבורה בעלת אותו השם חוויות דומות ומוצגת בכל אחד מהם זווית ראייה ייחודית ליחס החברה לסרטן הדם, לפחד ממנו, לרתיעה מיצירת קשר עם חולה סרטן ולתחושות של החולה עצמו. הקבלה סימטרית זו יוצרת ספר ייחודי ושונה בנוף, המטפל ברגישות ספרותית בנושא מפחיד וכאוב. לסיום גם על הסיכויים להחלים ממחלת הסרטן ועוד.

טל, נערה בגיל ההתבגרות, מגלה יום אחד שחלתה בסרטן הדם. מה עובר בראשה? איך היא מתמודדת? איך משפחתה וחבריה מתמודדים? מה יעלה בגורלה? על כל אלה ועוד עונים שני הסיפורים שבספר, שיש להם קווי דמיון רבים והתבוננות שונה. הסיפורים מבוססים על מקרים אמיתיים בשינויים המתבקשים ומיועדים לבני נוער ולמבוגרים.


ערן טורג'מן הוא סופר ומשורר תושב דימונה. הוא מקיים בעירו אירועי שירה ותרבות, בהם: "קפה שירה" ו"שירה נודדת" שייסד. הוא הוציא לאור את ספר השירה "מביט אל תוך ליבך" (2011), את ספר הילדים "בובה של החיים" (2020) ואת ספרו השלישי "החורף הארבעה-עשר" יחד עם אלירן דיין.

אלירן דיין, בעל הוצאת הספרים 'מוטיב ספרים', הוא סופר ומשורר, גרפיקאי ויזם, מייסד כתב העת "מוטיב" על שלוחותיו השונות ומנהל תחרות הכתיבה הארצית לילדים על שם ריקה ברקוביץ'. הוא משתף פעולה עם הסופרת עדנה אפק במיזמי כתיבה מגוונים ובראשם כתב העת "צמדים" לשירה רב תרבותית. פרסם עד כה חמישה ספרים, שהאחרונים שבהם הם: "מוקדש ל': ילקוט שירים מחזור ראשון (בהוצאת "מוטיב") ו"החורף הארבעה-עשר" יחד עם ערן טורג'מן.

שם הסופרים: ערן טורג'מן ואלירן דיין
עריכה ספרותית, עריכה לשונית והגהה: יאיר בן-חור
איורים: רובי גורדון
מידע רפואי: צפריר אקשטיין
עיצוב הכריכה ועימוד הספר: אלירן דיין
שפת מקור: עברית
ז'אנר: נוער
מספר עמודים: 57
הספר הוא בכריכה רכה ומידותיו מוקטנות מאלה אליהם אנחנו רגילים ומכאן גם ייחודו.
הוצאה לאור: מוטיב
שנת הוצאה לאור של המקור: 2020

לרכישת הספר:

https://grn.ai/dXr5K4
החורף הארבעה עשר מאת ערן טורגמן ואלירן דיין. הוצאת 'מוטיב'

אלירן דיין ממחברי הספר 'החורף הארבעה עשר' שכתב עם ערן טורג'מן והוא גם בעל הוצאת 'מוטיב' . צילום: יהורם גלילי

ערן טורג'מן וספרו 'החורף הארבע-עשר' שכתב עם אלירן דיין. הוצאת 'מוטיב'

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור ספרים חדשים :
*   דערציילונגען סיפורים מאת דוד אומרו...
*   'מוני הארנב וחבורת המונים' מאת נינה...
*   פגישת מחזור מאת סיגל בן דרור. הוצאת...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים