נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין אירח את ראש העיר חיפה ד'ר עינת קליש רותם ואת מייסדי מוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית. צילום: קובי גדעון -לע'מ

המפגש התקיים לרגל 60 שנה להקמת מוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית בחיפה, בהשתתפות אילנה דרוקר-טיקוטין בתו של מייסד המוזיאון, שגריר יפן בישראל קואיצ'י אייבושי, Aiboshi Koichi, ראש העיר חיפה ד'ר עינת קליש רותם ואוצרת המוזיאון ד'ר אילנה זינגר בליין.

פורסם ב: 09/11/2020 14:29

צילום: קובי גדעון/לע'מ
המוזיאון הוקם בחיפה ע'י פליקס טיקוטין זקל, ניצול שואה שהצליח להבריח את אוסף האומנות הנדיר שלו מגרמניה. כיום המוזיאון מחזיק באוסף גדול של חפצי אמנות יפניים: חרבות, קרמיקה, טקסטיל מסורתי ויצירות אמנות, ומציג תערוכות אמנות יפנית מסורתית ועכשווית.

'אמר נשיא המדינה רובי ריבלין: 'האמנות היא חלון לתוך נשמתה של האומה. דרך האמנות, אפשר להשיג הבנה עמוקה הרבה יותר על אנשיה, על ההיסטוריה שלה והערכים שלה. מוזיאון טיקוטין הנפלא מספק לנו חלון לתוך נשמתה של התרבות היפנית. זהו גשר חי בין ישראל ליפן', והודה לאילנה דרוקר- טיקוטין, בתו של פליקס טיקוטין ז'ל, מייסד המוזיאון, על החלטתו לתרום את האוסף שלו לעיר חיפה: סיכם נשיא המדינה: 'מדינת ישראל תהיה לנצח אסירת תודה על מתנתו'.

בתום המפגש העניקה ראש העיר חיפה לנשיא תשורה מטעם מוזיאון טיקוטין: מגילת קלף עליה כתוב הביטוי 'קנרקי' בעברית וביפנית, ביטוי שמשמעו, 'התחלה חדשה אחרי 60 שנה'. לנשיא הוענק גם אב טיפוס של מה שעתיד להיות הקמע של מוזיאון טיקוטין, נוהג שמקורו ביפן. צוות מוזיאוני חיפה בחר בצמד דמויות 'טיקו' ו'טיני' דמויות המסמלות את דגלי ישראל ויפן.

(אלירן טל)
צילום: קובי גדעון/לע'מ

צילום: קובי גדעון/לע'מ

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור מפגשים :
*   40 קבוצות מכל רחבי הארץ השתתפו בשבוע...
*   עיריית חיפה תקים תוך מספר חודשים פארק...
*   חיפה מצטרפת למאבק העולמי להתמודדות...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים