ח'כ משה (בוגי) יעלון בא בשבוע החולף לביקור מקצועי בבי'ח 'כרמל'.כתבה: רונית קיטאי. צילום: אלי דדון דובר בי'ח כרמל

ח'כ בוגי יעלון סייר במחלקת הקורונה ולביקור שלו הצטרף חברו לסיעה, ח'כ אנדריי קוז'ינוב. מנהל בי'ח 'כרמל' ד'ר אבי גולדברג ליווה אותם לאורך כל הביקור

פורסם ב: 08/11/2020 09:28

ח'כ בוגי יעלון והנהלת 'כרמל'. צילם: אלי דדון דובר בי'ח כרמל
הזהיר בוגי יעלון: 'אם תמשך ההתנהלות כפי שאנו רואים אותה כיום זה רק עניין של זמן עד שנגיע לגל נוסף של תחלואה ולסגר שלישי. אני מצדיע לצוותים הרפואיים של ביה'ח 'כרמל' העומדים בשער בולמים בגופם את הקורונה ומאפשרים לכולנו להמשיך בשגרת חיים נורמלית בצל הקורונה ככל האפשר'.

מנהל בית החולים ד'ר אבי גולדברג וחברי ההנהלה סיירו במחלקות הקורונה שם הציגו בפני הח'כים את היערכות 'כרמל' והתמודדות עם הקורונה. מאז תחילת הגל השני בסוף יולי טופלו שם 400 חולי קורונה מתוכם 8 חולים טופלו באמצעות מכשיר ה'אקמו'.

'כרמל' מתמחה בטיפול ב'אקמו' המהווה מרכז מקצועי כמעט יחיד בכל אזור הצפון לטיפול בחולים קשים באמצעותו. שניים מבין המטופלים ב'אקמו' כבר התעוררו מההרדמה ועברו לשיקום ושני חולים נוספים עדיין מטופלים ומחוברים למכשיר.ד'ר אבי גולדברג עידכן כי למרות הירידה הברוכה במספרי החולים, בית החולים מחויב עדיין לשמור על מוכנות ולכן 'כרמל' ם ישמור על מחלקות הקורונה ואנשי הצוות מוכנים לכל תרחיש של התפרצות חוזרת בתקופה הקרובה.


עד היום נפתחו בבית החולים שלוש מחלקות לטיפול בחולי קורונה ובשיא ההתפרצות התקבלו במחלקות הקורונה 17 חולים ביום אחד. על מנת לעמוד בקצב החולים החדשים נערך בית החולים להקניית הדרכות אינטנסיביות לכל הצוותים הרפואיים רופאים ואחיות, ועד היום תודרכו מאות אנשי צוות במגוון רחב של הדרכות ייעודיות לקורונה בדגש על הדרכות לטיפול נמרץ. גם מעבדות בית החולים נרתמו למאמץ המלחמה בקורונה והחלו לקלוט בדיקות קורונה בקצב מוגבר של עד 400 בדיקות קורונה ביום.

מעבדת 'כרמל' מבצעת בדיקות עבור ביה'ח, מטופלים, צוות ועבור הקהילה, נעשה שימוש מושכל בקיטים מהירים (Gene expert) וגם מכשיר SOFIA לבדיקות מהירות יופעל בימים הקרובים במלר'ד הנשימתי.

כדי לסייע לצוותים הרפואיים העובדים ללא לאות במאבק בקורונה, פתח ביה'ח בסיוע העירייה קייטנה לילדי העובדים בה שהו ולמדו עשרות ילדים לאורך התקופה ואפשרו להורים שלהם לעבוד בראש שקט בבית החולים. במקביל פתח נפתחה מרפאה ייעודית לעובדים מחלימים מקורונה בה הם מקבלים ייעוץ וטיפול רפואי מקצועיהמותאם לפי הצורך.


במהלך הביקור סיירו חברי הכנסת במחלקות הקורונה ונפגשו עם מנהל המחלקה ד'ר סמיר קאסם ממנו שמעו על הקשיים וההתמודדות של הצוותים. 'אנו רואים לשמחתנו בימים האחרונים ירידה בכמות החולים ומברכים על כך. אולם אנו מחויבים לשמור על מוכנות וכל הצוותים שלנו במחלקות הקורונה עומדים ערוכים ומוכנים למקרה של התפרצות מחודשת של המחלה'.

לביקור התלוו סיגל זומר המנהלת האדמיניסטרטיבית של 'כרמל', אהובה טל מנהלת הסיעוד, עוז יאיר מנהל המערך הלוגיסטי ונעמי כספי יו'ר הסתדרות אחיות הקהילה בישראל העובדת ב'כרמל'.

יו'ר מפלגת תל'ם שר הביטחון והרמטכ'ל לשעבר ח"כ יעלון סיכם את הביקור והודה למנהל בית החולים ד'ר אבי גולדברג ולחברי ההנהלה: 'הצוותים הרפואיים והסיעודיים ניצבים בחזית המאבק בנגיף. באתי הבוקר לביה"ח כרמל כדי לעמוד מקרוב אחר האתגרים המורכבים, לפגוש את האנשים ולהביע בפניהם את הערכתנו העצומה לנחישותם ומסירותם המקצועית והאישית במשימת הצלת החיים. יישר כוח לצוותים של כרמל'.
ח'כ בוגי יעלון מקבל הסברים מד'ר סמיר קאסם. צילום: אלי דדון דובר בי'ח כרמל

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   רק בת שנה וחודשיים ואביה דאג להלביש...
*   תלמידי כיתות י'א בבית ספר לאו בק חילקו...
*   צוות מתחם החיסונים של 'כללית' במרפאת...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים