אם לא מכשיר 'דפיברילטור' שמוצב דרך קבע בלשכת ראש העיר, נציג הציבור לא היה כאן כדי להודות למישהו. כתבה: רונית קיטאי

עובד עירייה לקה בדום לב במהלך מכרז שנערך באולם מועצת העיר בה השתתף כנציג ציבור. חייו ניצלו בזכות מכשיר דפיברילטור ופעולות החייאה אותם ביצעו אנשי לשכת ראש העיר חיפה

פורסם ב: 06/11/2020 11:06

מכשיר דפיברילטור. צילום : דפיברילטור
החיים שלו ניצלו בזכות התגובה המהירה של מנהל האגף למשאבי אנוש צפריר רוזן ויותר נציגי העירייה שהשתתפו במכרז שהחלו בפעולות החייאה מידיות תוך פינוי הנוכחים מהמקום.

היה רעש של אנשים שנבהלו וגם נחלצו לעזרה ואת ההמולה שמע גם איתן קרבצ'יק עובד מנהלת 2030 וחובש קרבי בהכשרתו. הוא הבין כי מדובר בדום לב ורץ לאולם המועצה ובדרך אסף אתו את מכשיר ההחייאה המוצב דרך קבע בלשכת ראש העיר.

מספר איתן קרבצ'יק: :'כשהגעתי לאולם המועצה הבחנתי בעובד מוטל על הרצפה. הוא היה כחול וחסר דופק למרות פעולות ההחייאה אותם ביצעו עובדי העירייה שניהלו את המכרז. חיברתי את המכשיר לאיש שלאחר מכת חשמל בודדת חזר לנשום ולאחר מספר שניות פקח גם את עיניו.

לאחר מספר דקות נוספות הגיעו למקום גם אנשי מד'א שפינו את העובד להמשך טיפול בבית החולים בו התייצב מצבו לאחר שעבר צנתור. הם ציינו שאלמלא פעולות ההחייאה שביצעו בו עובדי העירייה, הסוף כנראה היה טרגי.

ראש העיר עינת קליש רותם הודתה לעובדי העירייה שבזכות תושייתם ותגובתם המהירה ניצלו חייו של העובד לו איחלה החלמה מהירה ומלאה ואמרה כי פעם נוספת הוכחה חשיבותו של המכשיר שברגע האמת מהווה את ההבדל בין חיים למוות.
הדפיברילטור בלשכת ראש העיר הוא אחד מבין עשרות מכשירי החייאה שהוצבו במוסדות, ובמתקני עיריית חיפה בהם מתקיימת קבלת קהל ופעילות עירונית.

במקביל החל גם מד'א להציב בשיתוף העירייה מכשירי החייאה במספר מוקדי פעילות בעיר מתוך מטרה מקודשת אחת והיא שבכל מקום בעיר ניתן יהיה להושיט סיוע מציל חיים עד להגעת צוותי הרפואה המקצועיים למקום. המדור מציע להתקין מכשיר כזה גם בכל רבי קומות בעיר ובמרכולים.


(אלירן טל)
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רוח צפונית :
*   בעקבות התגברות המהומות הבין-דתיות...
*   ראש העיר חיפה ד'ר עינת קליש רותם קיימה...
*   עו'ד שי חמצני כיום איש עסקים, חוגג...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים