נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין, ביקר הבוקר בקריה הרפואית רמב'ם. כתבה: רונית קיטאי. צילום: הקריה הרפואית רמב'ם

'כתר' לרמב'ם ולמערך הרפואה של צה'ל המשלבים פעולה בהפעלת מחלקות ה'כתר' (קורונה) הצבאיות ולצד הנהלת בית החולים עם ד'ר מיקי הלברטל וסגניו היו גם נציגים בכירים של חיל הרפואה. נשיא המדינה סייר גם בחמ'ל רמב'ם ואי אפשר היה שלא לאחל בריאות לכולם

פורסם ב: 05/11/2020 15:15

צילום: הקריה הרפואית רמב'ם
במהלך הביקור נפגש הנשיא רובי ריבלין עם מנהל בי'ח רמב'ם דר' מיקי הלברטל וסגניו וביניהם ד'ר אבי וייסמן, ד'ר יעל שחור-מיוחס, ד'ר מיכל מקל ועוד, אשר סקרו בפניו את פעילות מערך הטיפול בקורונה והאתגרים שכרוכים בהפעלתו. במפגש השתתפו גם קצין רפואה ראשי תא'ל פרופ' אלון גלזברג ומר'פ צפון אל'מ דר' ארז קרפ, נציגי מערך הרפואה של צה'ל, המפעיל את מחלקות ה'כתר' הצבאיות ברמב'ם.

לאחר מכן סייר הנשיא רובי ריבלין בחמ'ל, בו נעשה הפיקוח על מחלקות ה'כתר' בבית החולים, הממוקמות בבית החולים התת-קרקעי. ד'ר מיקי הלברטל הציג בפניו את הנעשה במחלקות השונות ואת הפתרונות הטכנולוגיים אשר שולבו בטיפול בחולי קורונה ברמב'ם, בזכות שיתוף פעולה של מערך המידע ומיחשוב בבית החולים ותעשיות אזרחיות וצבאיות. הנשיא התעניין במערכת התקשורת של חברת 'אלביט', המשמשת את הצוותים הנמצאים במתחם התת-קרקעי במהלך שהותם במחלקות ה'כתר'.

במהלך ביקורו בחמ'ל שוחח הנשיא ריבלין עם משה לויאה (61), תושב טל-אל, המאושפז מזה יממה במחלקת 'כתר' א' והנשיא ביקש ממנו לשמור על רוח איתנה: 'אנו מאחלים לך רפואה שלמה ומהירה. אתה בידיים טובות, אלה המלאכים שלנו' , אמר הנשיא ריבלין וביטא את מה שכל אחד מרגיש כלפי הרופאים, האחים והאחיות ועוד.

הביקור בחמ'ל רמב'ם כלל גם סקירה של צוות מחלקות 'כתר' הצה'ליות והנשיא ריבלין קיבל עדכון על שיתוף הפעולה הפורה בין הגורמים שחברו לטיפול בחולי קורונה.

מנהל הקריה הרפואית רמב'ם ד'ר מיקי הלברטל הדגיש בפני הנשיא את ההשקעה וההתגייסות הגדולה של צוותי בית החולים רמב'ם, אשר מאפשר את יכולת הטיפול המיטבית בחולי הקורונה של בית החולים. 'הצוותים המסורים שלנו, שנרתמו למשימה כולם, ללא יוצא מן הכלל, התעשייה שהתגייסה לסייע לנו בהתמודדות עם האתגרים שהעמידה בפנינו המגיפה, הצבא שחבר אלינו והפך לשותף במערכה והחברים והידידים שלנו מכל העולם שתומכים בנו ללא סייג , אלו הדברים שמרגשים אותי בתקופה הלא פשוטה הזו', ציין ד'ר מיקי הלברטל.

את ביקורו חתם הנשיא ריבלין בנאום שהושמע בזמן אמת דרך מערכת הכריזה, לכל שטחי בית החולים, לרבות המתקן התת-קרקעי לטיפול בחולי קורונה. כך אמר ריבלין: 'אני נרגש להיות פה. הייתי עד לשיתוף פעולה שיש ללמוד ממנו, בין המערכת הרפואית, חיילים וחיילות, מפקדים ומפקדות בצה'ל, במאבק שהעולם כולו שותף לו במלחמה בקורונה... ישראל ערבים זה לזה, כל המערכות, כל העדות, כל האזרחים ללא הבדלי דת, גזע ומין..לוחמי הבריאות שלנו, בחודשים האחרונים אתם מותחים את קצה גבול היכולת, עושים לילות כימים, לא ינום ולא ישן שומר ישראל, אתם ואתם שומרי ישראל. אני רוצה לומר לכם מילה אחת, אבל אחת שיוצאת מהלב. תודה רבה!.

כשאני ראה אתכם אני יודע, עם ישראל יודע. שיש על מי לסמוך. אבל אנחנו אזרחי ישראל שותפים. אל תוותרו, אפשר לנצח ואנחנו ננצח. צאו להיבדק ושמרו על כל כללי הזהירות. תודה למערכת של רמב'ם ותודה על מה שאתם עושים. זה אחד מבתי החולים החשובים בארץ לצורך שלנו. אני יודע שאתם תהיו כאן לעזור ולטפל'.

הקליקו כאן כדי לצפות בביקור נשיא המדינה רובי ריבלין ברמב'ם:

www.youtube.com/watch?v=YjcxtGd6GCk&feature=youtu.be
נשיא המדינה ראובן רובי ריבלין נואם ודבריו הושמעו בכריזת כל מתחם בית חולים רמב'ם. צילום: הקריה הרפואית רמב'ם

ד'ר מיקי הלברטל ונשיא המדינה רובי ריבלין. צילום: הקריה הרפואית רמב'ם

מנהל בי'ח רמב'ם ד'ר מיקי הלבטל ונשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין. צילום: הקריה הרפואית רמב'ם

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   המכון הגנטי במרכז הרפואי בני ציון:...
*   שישה מעצבי שיער מבית חברת 'וולה פרופשיונל'...
*   ד'ר איווטה מינצמן מונתה כמנהלת החדשה...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים