העיתונאי הוותיק דן שילון חגג את יום הולדתו ה-80. כתבה: רונית קיטאי. צילום: ד'ר איה שילון הדס

איזו הפתעה מדהימה הכינה לדן שילון בתו הבכורה ד'ר איה שילון הדס? איה רופאה מומחית בכירה במכון להתפתחות הילד בבי'ח שיבא בתל השומר שיתפה בסוד רק את חברו הקרוב שהוא גם השכן שלו, שמוליק עציון

פורסם ב: 30/10/2020 10:28

דן שילון ושמוליק עציון בטרם העלייה למטוס. צילום: ד'ר איה שילון הדס
מי שהחל את דרכו דווקא כדובר, וליתר דיוק דובר עיריית חיפה בתקופת ראש העיר דאז אבא חושי ז'ל, הספיק לעבור הרבה מאז ועל ההצלחות שלו אין מה לדבר ואין מי שלא מכיר ומוקיר את האיש וכשרונותיו.

דן שילון הספיק גם לעבור קורס טייס אך לא סיים, אז לאחר שחגגו לו את יום ההולדת בחוג המשפחה בביתו בזכרון יעקב, החליטה בתו הבכורה ד'ר איה שילון הדס להפתיע את אביה ולארגן לו טיסה בשמי ירושלים וים המלח.
בסוד העניין הוכנס רק חברו הטוב ושכנו, שמואל עציון שהתגורר שנים רבות בחיפה עם רעיתו לילי עציון, עד שנדדו משם ללאס ואגאס ועם שובם לארץ 20 שנה לאחר מכן, התמקמו בוילה בקיסריה.אחר כך הם עקרו לזכרון יעקב . שמואל עציון היה בעל סוכנות ביטוח מצליחה ביותר ואילו לילי עציון עבדה בעבר הרחוק בתפקיד בכיר בלשכת הכנסים והטקסים של עיריית חיפה.

אז לאחר שחגגו לדן שילון את יום הולדתו בחוג המשפחה בקפסולה בהתאם להנחיות התו הסגול, החליטו שזה הזמן להרים אותו מן הקרקע אל השחקים .ד'ר איה שילון הדס , בוגרת לימודי רפואה באוניברסיטה העברית בירושלים וכיום רופאה בכירה במכון להתפתחות הילד בבי'ח 'שיבא' בתל השומר היתה צריכה לספק תירוץ מתאים לאיש כל כך מעשי מבלי שיחשוד בהפתעה שונה לחלוטין שהכינה לו בתו.

איה הודיעה לו שהיא לוקחת אותו ואת חברו הטוב שמוליק עציון לנתיבות כדי שהבאבא סאלי יברך אותו ביום הולדתו.
לא באבא (סאלי) ולא אבא (חושי) אלא אבינו שבשמיים או ליתר דיוק מטוסנו שבשמיים.ד'ר איה שילון הדס הסיעה את דן שילון ושמוליק עציון לשדה התעופה בבאר שבע ושם טייס פרטי ביצע טיסת שיחזור במטוס 'ססנה' ששיחזר את הטיסה ב'פנטום' שביצע בזמנו חברו של דן, הטייס שמואל חץ ז'ל שנהרג בשנת 1970 בתעלת סואץ במלחמת ההתשה.
אז איך עיתונאית כמוני יכולה להעביר את התחושה של דן שילון להפתעה המרגשת שעשו לו בשמיים? הרגיש ממש בעננים... מתאים, לא? אז מזל טוב דן מכל הלב, גם ממני, רונית קיטאי.
דן שילון ושמואל עציון בטיסה. צילום: ד'ר איה שילון הדס

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רינונים :
*   מעצבת האופנה אילנית מזרחי חגגה במסיבת...
*   בחמישי החולף חגגה כוכבת הטיקטוק מאיה...
*   מי שתה ביחד קפה טורקי 'עלית'? צילום:...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים