ד'ר רון הירשפרונג חוקר סייבר מאוניברסיטת אריאל הערים והקליט נוכל החשוד שהונה אזרחים וכך הוביל ללכידתו ע'י המשטרה

אתמול פורסם באמצעי תקשורת שונים וביניהם 'הכל כלול' בערוץ 13 כי המשטרה עצרה נוכל בחשד שהונה אזרחים ע'י שימוש בכרטיס האשראי שלהם. החשוד התחזה לקצין הביטחון מחברת אשראי

פורסם ב: 29/10/2020 18:20

ד'ר רון הירשפרונג. צילום: אוניברסיטת אריאל
הנוכל התקשר לאנשים שונים, וטען כי בוצע בטעות חיוב כפול וכדי לזכותם עליהם למסור מספר תעודת זהות ומספר כרטיס האשראי. הוא הציע רכישת מוצרים מוזלים מעסקים שנקלעו לקשיים בשל הקורנה , ולאחר שגבה תשלום נעלם.

ד'ר רון הירשפרונג מתריע מפני הונאת 'פישינג' וגם מלמד כיצד לזהות זאת ולהתגונן מ'מכה' זאת.

ד'ר רון הירשפרונג, מרצה וחוקר סייבר ומומחה בטכנולוגיות להגנת הפרטיות הוא חבר סגל בכיר פקולטה להנדסה ובמרכז הסייבר של אוניברסיטת אריאל

הונאת פישינג (דיוג) מבוססת על "הנדסה חברתית", העושה שימוש בטכניקות פסיכולוגיות כדי לגרום לאדם לפעול כנגד האינטרסים שלו.

ההונאה קלה ליישום, בייחוד זו המתבצעת טלפונית (vishing) משום שאינה דורשת מהתוקף יישום של אמצעים טכנולוגיים.עיקר הנזק ממתקפת פישינג הוא כלכלי. בעידן בו תשלומים בסכומים נכבדים מבוצעים באמצעים דיגיטליים, היקפו של הנזק לאינדיבידואל עלול להיות כבד. ניתן להתגונן בקלות יחסית כנגד מתקפות פישינג, אולם לכך נדרשת מודעות והבנה מסויימת וכן ציות לכללי בטיחות.


ד'ר רון הירשפרונג: מרצה וחוקר, המחלקה להנדסת תעשייה וניהול, הפקולטה להנדסה אוניברסיטת אריאל. וכן חבר במרכז הסייבר של אוניברסיטת אריאל. בוגר הטכניון תאריו המתקדמים נעשו באוניבסיטת תל אביב. בדוקטורט עסק באופטימיזציה של בחירת העדפות פרטיות.

תחומי התמחות ומחקר: מתודולוגיות לרתימת הטכנולוגיה להגנה על הפרטיות בעידן הדיגיטלי. הפילוסופיה העומדת מאחורי מחקריו היא שעוצמת המחשוב הזמינה, והיקפי מאגרי המידע, אינם מאפשרים לאינדיבידואל להגן על פרטיותו באופן ידני, ואת המשימה רובה ככולה יש למכן (כלומר יש לעשותה בסיוע מכני ואוטומטי).בקיצור תחום שכל כך אקטואלי ולנוכח הנוכלים שנמצאים בכל מקום גם חשוב כל כך לדעת זאת.
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור קצר ולעניין :
*   רשת 'מחסני השוק' נעזרת בשירותיה של...
*   הבעל מתלונן שנמאס לו לאכול כל יום...
*   האם עורך הדין החיפאי ליאור דהאן בדרך...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים