עוד בשורה חשובה לקראת התחדשות עירונית. הומלצה להפקדה תכנית תגבור זכויות בניה ועירוב שימושים באתרים המיועדים למבני ציבור

ראש העיר חיפה ד'ר עינת קליש רותם :'התוכנית מסמלת את סוף עידן הבנייה הבזבזנית של מבני ציבור, שלא ניצלו קרקעות חשובות באופן מיטבי. במקום בניינים חד קומתיים שחולשים על קרקעות גדולות, מעתה נקדם בנייה ציבורית מושכלת שתשתלב בתכנון האורבני ותאפשר הליכי התחדשות עירונית בכל העיר'

פורסם ב: 28/10/2020 09:50

ראש העיר חיפה דר עינת קליש רותם. צילום :ראובן כהן דוברות עיריית חיפה
ועדת המשנה לתכנון ובנייה החליטה להמליץ בפני הוועדה המחוזית על הפקדתה של תכנית 'חפ / 2000 / אב'צ – תגבור זכויות באתרים למבנים ומוסדות ציבור'

התוכנית נועדה לאפשר ניצול אופטימלי של שטחי בנייה יקרים ולהתאימם לצרכי הציבור שהולכים וגדלים, ולמדיניות התכנון העדכנית והמודרנית. לא עוד מתנ'ס או גן ילדים על קומה אחת, אלא אפשרות לבנות בקומות ולשלב פונקציות קהילתיות וציבוריות שונות במתחם אחד, תוך ניצול טופוגרפיה לכניסות שונות, ולחיבורים טובים יותר לשכונה.

מדובר בניצול טוב יותר של קרקעות, שקיים בהן מחסור תמידי, בעיקר בשכונות וותיקות אשר עוברות תהליכי התחדשות. על מנת לתת מענה למחסור בקרקעות לצרכי הציבור, התכנית מתגברת את זכויות הבנייה בשטחים אלה.

בתוך כך, תאפשר התכנית עירוב שימושים לרבות שימושים מסחריים נלווים לשימושים העיקריים במבנה וכן חניונים ציבוריים. כמו כן מאפשרת התכנית מעבר חופשי ורצוף להולכי רגל לצורך שיפור הנגישות והשתלבותם במרחבי השכונות - בניגוד למצב הקיים בו מגרשים ציבוריים נבנו בניצול נמוך, ויצרו אזורים לא מנוצלים בשכונות.

במקביל השלימה העירייה סקר תכניות נרחב באזורים בהם קיימת תנופת התחדשות וזאת על מנת להבטיח כי פריסת מוסדות הציבור תיתן מענה לצרכים העתידיים של העיר. התכנית אושרה פה אחד ע'י כל חברי הועדה מתוך הבנה כי הפיתוח העירוני המתבצע במסגרת התחדשות עירונית בכל רחבי העיר מחייב קפיצת מדרגה במימוש הבניה הציבורית במגרשים המיועדים לכך.

(רוני גרוסמן)
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רוח צפונית :
*   תימשך הלמידה מרחוק בבית ספר עבד אל...
*   היכל עירית חיפה יואר הערב באדום עם...
*   מטה החירום של עיריית חיפה נערך לקראת...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים