הסרט היחיד מישראל שהתקבל לתחרות הבינלאומית הוא הסרט 'מחפש מקום' שביים ים תמים, בוגר מגמת הקולנוע של תיכון עירוני ה' בחיפה. כתבה: רונית קיטאי

סרטו של בוגר המגמה לקולנוע בתיכון עירוני ה' ברח' הביכורים בחיפה , ים תמים, זכה במקום הראשון בפסטיבל הבינלאומי לסרטי צעירים בגילאי 16-20 שנערך בדוברובניק שבקרואטיה במסגרת סרטי תעודה, והוא מביא את סיפורו האישי ולכן גם מרגש במיוחד

פורסם ב: 26/10/2020 13:35

'מחפש מקום' שביים ים תמים, בוגר המגמה לקולנוע בתיכון עירוני ה'. צילום: בי'ס עירוני ה'
הסרט 'מחפש מקום' עוסק בחייו האישיים של ים תמים, בימאי הסרט, שהתמודד עם אתגרים קשים מאד לאחר שאמו עזבה לארה'ב ואביו היה עסוק בשיקום חייו. לים תמים לא היה מקום בבית. הוא עבד בלילות כדי ללמוד ביום והתלבט אם לעזוב לארה'ב או להישאר בארץ להתגייס ולהמשיך בחייו כאן.

הסרט, אותו ביים תמים, היה הסרט היחיד מישראל שהתקבל לתחרות הבינלאומית, בה לקחו חלק בין היתר גם מדינות כמו איטליה, צרפת, ספרד וקרואטיה. הפסטיבל התקיים ברוח ימים אלה ביוטיוב לייב. 

אומרת חגית לוי מנהלת המרחב החינוכי תיכון עירוני ה' בחיפה: 'יישר כוח לים תמים ולצוותו על יצירה שנכתבה בפתיחות ובכנות רבה כל כך. יישר כוח לצוות המורים המסור של מגמת הקולנוע בעירוני ה' המצליח לפתוח את לבם של התלמידים לספר את סיפור חייהם ולעשות זאת בשפה קולנועית במקצועיות שלא היתה מביישת יוצרים בוגרים בעלי שם בעולם הקולנוע'. בית ספר עירוני ה' הוציא בין בוגריו את מיטב המוחות המפורסמים בארץ בקרב משפטנים, רופאים ועוד.


(גיל מלר)
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור מבזקים :
*   הנהלת רשת 'שופרסל' מזהירה מפני הונאה...
*   אוניברסיטת תל אביב זכתה בתחרות הדיגיטל...
*   חילופים בצמרת אלוני: ציון גניש מונה...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים