המרכז הרפואי 'בני ציון' והמועצה המקומית דליית אל כרמל בראשותו של רפיק חלבי, יבחנו שיתופי פעולה. כתבה: רונית קיטאי. צילום: גדי נס

היה זה בעת ביקורו של רפיק חלבי ראש המועצה המקומית דליית אל כרמל במרכז הרפואי 'בני ציון' בניהולו של ד'ר אוהד הוכמן.חלבי שהפך את הישוב מאדום לירוק, ערך סיור בבי'ח 'בני ציון'. לסיום, סיפור משעשע לו היו שותפים בעל כורחם רפיק חלבי וכותבת שורות אלה.את שם ראש העיר בו מדובר, לא אזכיר כמובן וזה לא קשור לחיפה

פורסם ב: 20/10/2020 14:19

מנכ'ל המרכז הרפואי 'בני ציון' ד'ר אוהד הוכמן וראש המועצה המקומית דליית אל כרמל רפיק חלבי.צילום: גדי נס
ד'ר אוהד הוכמן סקר בפני האורח את פעילות המרכז הרפואי ואת מחלקות ביה'ח וכמובן במחלקת הקורונה. הוא הציג בפניו את תנופת הבנייה המרשימה שבה מצוי ביה'ח הכוללת בתוכה בניית חדר מיון ומחלקת אשפוז ממוגנים, שיפוץ מחלקות בבית החולים, בניית חדרי לידה חדשים ועוד. ד"ר הוכמן שיבח את רפיק חלבי על כך שהפך בתוך תקופה קצרה את דאליית אל כרמל מרשות שהוגדרה אדומה לירוקה. השניים סיכמו בפגישתם כי יבחנו שיתופי פעולה

רפיק חלבי נפגש במהלך ביקורו בחפ'ק מחלקת הקורונה עם הצוות הרפואי בראשותן של מנהלת המחלקה ד'ר אנה סולופוב והאחות הראשית במחלקה איה אשל שהציגו בפניו את פעילות המחלקה, שיבח את הצוות על עבודתו ואמר: 'אתם עושים עבודת קודש במחלקה ואני ממש נרגש לשוחח איתכן. אנחנו היינו הרשות הראשונה בארץ שהוכרזה כאדומה לפני כחודש ולאחר צעדים דרסטיים שנקטנו ירדנו ל-26 חולים בלבד ביישוב ואנחנו מוגדרים כעת כרשות ירוקה. אני מקווה שעד סוף החודש נרד למספר חד ספרתי של חולים".

ד'ר אוהד הוכמן הדגיש בפני רפיק חלבי : 'בית החולים צריך להיות מעורב בקהילה ובמערכת הבריאות בכללה, כאשר מעורבות בקהילה כוללת בין היתר מעורבות במערכת החינוך בעיר : חינוך לבריאות, לתזונה, פעילות גופנית ואורח חיים בריא ועוד לצד, עזרה ושותפות במאבק בתחלואה בקורונה'.

באתה הזדמנות ביקר רפיק חלבי בתערוכה הגיבורים של 'בני ציון' המתעדת את פעילותם של הצוותים הרפואיים במחלקת קורונה. בפגישה השתתפו גם המנהל האדמיניסטרטיבי בביה'ח ארז שימקו ומנהל מחלקת אף אוזן גרון ד'ר ריאד חניפאס. מנכ'ל המרכז הרפואי ד'ר אוהד הוכמן הודה בסיום לרפיק חלבי על ביקורו.


****


הבטחתי לכם סיפור משעשע הקשור לרפיק חלבי אז כתב חדשות הטלויזיה. אחד מראשי הערים שכפי שהדגשתי לא אזכיר את שמו, הזמין את רפיק חלבי בחברת רעייתו ואותי, אז כתבת בכירה ברשת עיתונים ארצית ידועה, 'ידיעות תקשורת' למען הדיוק, בחברת בעלי. המטרה המוצהרת היתה ארוחה במסעדה סינית . המועד ערב יום שישי. קצת היה לכל אחד מאתנו מוזר כי אנחנו מעדיפים להיות בחברת בני המשפחה שלנו ביום שבו אנחנו יכולים סוף סוף לשים מאחורנו את העבודה.

לכבוד מה ההזמנה? 'אשתי ואני חוגגים את יום נישואינו', השיב לי. טוב. שיהיה במזל טוב. התלבשנו חגיגית האיש שלי ואני, ונסענו למסעדה הסינית. הארוחה היתה טעימה להפליא, האוירה היתה חביבה ונטולת פוזה אך גם רפיק וגם אני לא הצלחנו להבין עד סוף הערב, למה ראש העיר לא טרח להזמין לאירוע שהוא כל כך אישי ואינטימי, את בני המשפחה שלו ובמקום זאת הזמין את רפיק ואותי. ימים לאחר מכן עוד פרצתי בצחוק עליז כל פעם שנזכרתי באירוע המוזר הזה. הוא לא היה הדבר המוזר היחיד בתקופה בה אני עובדת ככתבת ולמעשה אני כותבת בעיתונות מאז שאני בת שש וחצי.... כן. אמיתי.
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   זרעים של תקווה בבי'ח 'כרמל' : ניתוח...
*   צוותי כללית במחוז חיפה וגליל מערבי...
*   ד'ר לילך צולר לא לבד. ייצוג מרשים לנשים...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים