פתרון למסוף האוטובוסים הפיראטי שפעל במשך שנים בשכונת מעונות גאולה. צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה

הפרויקט יוצא אל הפועל כחלק מתוכנית רחבה להקמת מסוף תחבורה שכונתי שיכלול מסוף אוטובוסים משמעותי בנחל הגיבורים בסיועו של מ'מ ראש העיר מיכי אלפר שפעל רבות לקידום התכנון והקמת מסוף משנה ברחוב גאולה ומעלית מרחוב גאולה לרחוב ברכת משה שתייתר כניסת אוטובוסים לרחוב הצר -ברכת משה

פורסם ב: 20/10/2020 13:18

צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה
המסוף שגרם למפגעי זיהום ורעש יועתק למתחם ברחוב גאולה שיהפוך בשלב הבא למסוף תחבורה שכונתי ויחובר באמצעות מעלית לרחוב ברכת משה.

במשך שנים פעל מסוף האוטובוסים בלב שכונת המגורים ללא אישורים תוך סיכון בטיחותי ומטרדי זיהום ורעש אותם גרמו האוטובוסים הרבים שהמתינו מונעים להעלאת והורדת נוסעים מתחת חלונות בתיהם של תושבי השכונה תוך שהם תופסים בתוך כך מספר רב של חניות.

ראש העיר חיפה ד'ר עינת קליש רותם שהנחתה להעביר את התחנה ממיקומה הנוכחי ברחוב הרב קניאל והובילה את הצעדים לביצועה, בירכה על יציאת הפרויקט לדרך והדגישה כי עיריית חיפה תמשיך לפעול לשיפור ולשדרוג התחבורה הציבורית בעיר.


הפתרון התחבורתי נבחר מבין מספר חלופות אותן הציעו מהנדסי התנועה של עיריית חיפה לאחר שהובטח כי מדובר בפתרון בטיחותי העונה על צרכי התושבים המשתמשים בתחבורה הציבורית תוך מניעת המפגעים שנגרמו עד עתה ע'י האוטובוסים.

השלב הראשון של התכנית ייצא לפעול כבר בימים הקרובים בעבודות הכשרה במיקום המסוף החדש ברחוב גאולה ובשלבים הבאים תוקם במקביל למסוף תחנה גדולה ומרווחת יחד עם מעלית שתחבר בין רחוב גאולה לרחוב ברכת משה. וכן מסוף ותחנת העלאה נוספת בכביש נחל הגיבורים.

סגן ראש העיר חיפה לזר קפלון:"'גם ראש העיר וגם אני הבטחנו בקמפיין שלנו לקדם את הפרויקט הזה והנה זה קורה. המסוף ישמש את תושבי האזור, אשר רבים מהם עולים חדשים, וזה בא כמענה לצורך גדול שלהם כמשתמשים בתחבורה ציבורית'.

(רוני גרוסמן)
צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רוח צפונית :
*   עיריית צפת זכתה בתחרות 'כוכב העיר'...
*   מצלמות טרמיות שהותקנו בסמוך לחוות...
*   בניין עיריית חיפה הואר הערב (ד') בכחול...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים