שר הבריאות יולי אדלשטיין מלווה בצמרת משרד הבריאות הגיעו לביקור מקצועי במרכז הרפואי 'כרמל'. כתבה: רונית קיטאי. צילום: אלי דדון

לביקור השר התלוו מנכ'ל 'כללית' פרופ' אהוד דודסון ומנהל בי'ח 'כרמל' ד'ר אבי גולדברג שסיפר לאורחיו : 'אנחנו פותחים כעת מחלקת קורונה שלישית ונערכים במקביל לקראת תחלואת החורף. צוותי 'כרמל' עושים לילות כימים כדי להעניק את הטיפול המקצועי והאיכותי ביותר לכלל המטופלים

פורסם ב: 12/10/2020 10:55

בפנימית בבי'ח 'כרמל'. עם השר יולי אדלשטיין, מנכ'ל 'כללית' פרופ' אהוד דודסון ומנהל בית החולים ד'ר אבי גולדברג. צילום: אלי דדון דובר בי'ח כרמל
אמר שר הבריאות יולי אדלשטיין: 'כולם רואים את הנתונים של ירידה מסוימת בתחלואה. אבל מי שיוצא בקריאות לפתוח באופן מיידי את הכל, הורס את הכלכלה ואת החיים של בני האדם, של מי שסבל מספיק. אי אפשר לפתוח ותוך כמה שבועות להביא לסגירה נוספת.כשאנחנו מדברים על יציאה הדרגתית אנחנו אומרים לאותם אנשים: אנחנו רוצים להבטיח שלא נדרוש שוב לסגור את העסק'.

בכל מחלקה ביקש השר אדלשטיין לדבר אישית עם כל אנשי הצוות העובדים במחלקה ללא יוצא מן הכלל, החל מהרופאים והאחיות ועד עובדי הרנטגן, טכנאי ההנשמה העובדות הסוציאליות וכוחות העזר. 'כולכם עושים כאן עבודת קודש ואתם זכאים לכל מילה של הערכה ותודה', אמר להם.

עידכן את שר הבריאות מנהל בי'ח 'כרמל' : 'אם בגל הראשון בכרמל טיפלנו ב- 38 מטופלים, היום אנחנו כבר עם פי עשרה בכמות החולים וטיפלנו עד היום ב- 380 מטופלים כשבכל יום המספרים רק עולים.מאז הגל השני ביולי אז פתחנו שוב את מחלקת הקורונה הראשונה אצלנו. היום כבר פתחנו מחלקה שלישית ויכולת קליטת חולי הקורונה נכון לעכשיו בכרמל עומדת על כ 80 חולים, כולל אפשרויות הנשמה וטיפול בחולים קשים ומורכבים.

אחד היתרונות הבולטים אצלנו היא היכולת של בית החולים לטפל בחולי אקמו מורכבים. עד היום טופלו שבעה חולי קורונה באמצעות מכונות האקמו ובאחד הימים היו לנו שלושה חולי אקמו שטופלו בו זמנית במחלקה, מדובר באתגר מאוד מורכב המצריך יכולות מאוד גבוהות, מיומנות מיוחדת של צוותי טיפול נמרץ וצוותים תומכים נוספים להפעלת האקמו'.

אהובה טל מנהלת הסיעוד של בית החולים אשר השתתפה בסיור ציינה בפני השר ופמלייתו כי במחלקת הקורונה שומעים מצד אחד את הקושי והקולות של החולים המבודדים, אולם באותו מחלקה בחדר ליד אפשר לשמוע בכי מעודד של תינוק חדש שרק עכשיו נולד ובחדר לידו נמצא מטופל דיאליזה, וכולם זוכים לטיפול המסור והאישי ביותר האפשרי .

ד'ר אבי גולדברג עידכן כי ממוצע השהיה של חולי קורונה במחלקה הוא קרוב לשישה ימים אבל ישנם גם חולים קשים המאושפזים יותר מחודש וחצי במחלקה והצוות מעניק להם את הטיפול האישי והמיטבי כדי להחזיר אותם לשגרה בריאה. בכרמל משקיעים מאוד גם בלימוד והדרכות הצוותים הרפואיים ובהתאמתם לתקופת הקורונה. ביה"ח נמצא כעת בשלבי גיוס של פרמדיקים וסטודנטים לרפואה לצורך תגבור הצוותים במחלקות הקורונה ובכל מחלקות בית החולים.


מנכ'ל הכללית פרופ' דודסון עדכן את השר ואת משתתפי הביקור "בקורונה מטר" מערכת טכנולוגית חדשנית שפותחה בלעדית בכללית ומציגה בפני רופאי הקהילה את רמת הסיכון של כל מטופל לקורונה. המערכת נשענת על טכנולוגיה של בינה מלאכותית ועוצמת הביג דאטה של ארגון הכללית ומצליחה לנבא את סיכויו של כל מטופל לחלות בקורונה ומאפשרת לרופא לקבל החלטות טובות ומדויקות יותר עבור המטופל.עד היום בוצעו ב'כללית' יותר ממיליון בדיקות מעבדה לקורונה ומשקיעים את כל המאמצים כדי לתת את הרפואה המתקדמת ביותר למטופלים'.

פרופ' דודסון הדגיש את ייחודו של 'כרמל' כמרכז רפואי מתקדם המחובר לקהילה המעניק ערך מוסף לתושבים, ופועל כמרחב ייחודי באזור חיפה והצפון כאשר רופאי בית החולים רואים את מטופלי הקהילה במרפאות הקהילה מעניקים להם שירות רפואי ברמה של בית חולים.

"'אנחנו לא יודעים את יום הסיום המגיפה אבל אנו מנסים ועושים כל מאמץ למנוע הגעה של מטופלים שלא לצורך לבתי החולים כעת לפני החורף, אנחנו לא יודעים מה יהיה כאן בחורף וחשוב לנו לשמור מיטות לטובת חולי קורונה וחולי השפעת', סיכם שר הבריאות.

בתום הביקור הודה שר הבריאות יולי אדלשטיין למנכ'ל 'כללית' פרופ' דו,למנהל 'כרמל' ד'ר אבי גולדברג ולכל הצוותים המטפלים ואמר כי הביקור במחלקות הוכיח את העוצמה הייחודית והרוח הגבוהה של האנשים המיוחדים שבכרמל.

לפמליית השר התלוו גם ד'ר שרון אלרעי פרייס ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות ששימשה עד לאחרונה כסגנית מנהל ביה'ח 'כרמל' ומנהלת יחידת האיכות, ד'ר ורד עזרא ראש חטיבת רפואה , ד'ר סיגל ליברנט - טאוב ראש אגף מנהל רפואה ובכירים נוספים ממשרד הבריאות.
סיור שר הבריאות במחלקת קורונה ב'כרמל'. צילום: אלי דדון דובר בי'ח כרמל

שר הבריאות ומנהל ביח כרמל. צילום אלי דדון דובר ביח כרמל

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   שלושה אלופים בצה'ל קיימו היום סיור...
*   מה קורה כאשר ליצנית רפואית ברמב'ם...
*   ד'ר אוהד הוכמן מנכ'ל המרכז הרפואי 'בני...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים