הקהל החיפאי צריך להיות ממושמע יותר ותלונות רבות הגיעו על התקהלויות בפארקים בחיפה.צילום: רונית קיטאי

מתופעה מכעיסה למשהו משמח יותר. מרינה תוקם בשכונת בת גלים בחוף סלעי מבלי שתפגע בערכי טבע ימיים ובמקום שלא שימש מעולם ואינו יכול לשמש בשל התנאים הקיימים בו לרחצה, גלישה או כל פעילות ימית אחרת

פורסם ב: 30/09/2020 18:49

ראש העיר חיפה ד'ר עינת קליש רותם. צילום :רונית קיטאי
תלונות רבות הגיעו ביומיים האחרונים על התקהלויות בפארקים, בדגש על הספורטק ופארק הכט. בהנחיית ראש העיר, שני המתחמים האלה ייסגרו לקהל כל עוד נמשך הסגר.

פקחים ושוטרים, בסיוע חיילי פיקוד עורף, יפעלו למניעת התקהלויות ואכיפת מסכות, גם בשעות הערב והלילה.
על הציבור להישמע להנחיות משרד הבריאות, על מנת שנתוני התחלואה בעיר יתמתנו.

(אלירן טל)

****


תכנית המרינות הארצית תשדרג את הפעילות הימית בחיפה מבלי לפגוע בערכי הטבע הקיימים בה וראש העיר חיפה ד'ר קליש רותם אמרה: 'הקמת מרינה בחיפה תאפשר לממש את הפוטנציאל האדיר הגלום בה ולמקם אותה במקום הראוי לה כעיר תיירות ימית מובילה באגן הים התיכון'.

קליש רותם אמרה זאת בדיון שהתקיים אתמול (ג') בוועדה לנושאים תיכנוניים עקרוניים (הוולנת'ע) שהוקדשה להקמת שש מרינות חדשות בחופי מדינת ישראל שאחת מהן מתוכננת לקום בחיפה.חיפה חייבת לנצל את תנאי הים הייחודים בהם התברכה ולפתח את ענפי השייט, הספורט והחינוך הימי שנמצאים בסכנה בשל הקמת נמל המפרץ'.

ענף השייט חייב לקבל בחיפה מענה בתשתיות מקצועיות שיאפשרו את פעילותו באופן בטיחותי ויסדירו את הקונפליקטים המתקיימים בין השייטים לבין המתרחצים והעוסקים בספורט הימי על כל ענפיו.

מרינות אינן מיועדות לשרת כרישי נדל'ן ותכניות העבר שהיו תכניות נדל'ניות בוטלו ובמקומן אנו מקדמים תכנית חדשה מתוך רגישות רבה לאופי המקום בו תוקם ועל פי מידותיו כעוגן מרכזי של שכונות החוף המתחדשות בכלל ושכונת בת גלים בפרט,- כפי שנעשה במרינות קטנות שהוקמו באופן דומה בערי ים אחרות בעולם ואשר העניקו להן תנופה'.

שלמה (מומו) כהן יו'ר וקומודור קהילת שייטי הכרמל בירך את ראש העיר על דבריה הנחרצים ועמד על חשיבות המרינה 'לא רק עבור העוסקים בפעילות ימית אלא גם לקידום כלכלת העיר וחיזוק מעמדה כיעד תיירותי ותחנה טבעית לשייטים בדרכם לאירופה.

המרינה תשמש כמוקד בילוי ופנאי ותאפשר מגוון פעילויות במגוון נרחב של תחומים נוספים. לא מדובר באוליגרכים או אלפיון עליון, אלא בקבוצות אנשים שחברו יחדיו תוך ויתור על דברים אחרים לממש את אהבת חייהם, הים. השייטים פועלים בהתנדבות אל מול כלל צרכני השייט בחיפה, אתגרים, בית הלוחם, מחלימות מסרטן, נוער עם צרכים ועוד.כל זאת לצד שמירת וטיפוח הסביבה הימית'.

(רוני גרוסמן)
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רוח צפונית :
*   אירועי ט'ו בשבט 2021 בחיפה עם מופעים...
*   41% מתושבי חיפה כבר מחוסנים נגד קורונה...
*   עובדי עיריית חיפה פועלים לניקוי מערכות...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים