יום הולדת 100 לטובה פינקלמן.תמונה במסגרת תערוכה על גבי קרונות ה'כרמלית' ובכל אחת מהתחנות. צילום העבודות מהתערוכה: מיכה בריקמן

ריקי ריהן ביקשה סיוע מעיריית חיפה כדי לחגוג את יום ההולדת לאמה. הצלם מיכה בריקמן הוא אוצר התערוכה המוצגת ב'כרמלית' ומנציחה את מה שעבר על העיר חיפה בתקופת הקורונה

פורסם ב: 22/09/2020 12:41

זר פרחים במתנה לחוגגת 100 שנים להולדתה טובה פינקלמן. צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה
טובה פינקלמן, ששרדה את השואה, עלתה לארץ מרומניה בשנת 1950 ושנה לאחר מכן עברה לגור בחיפה. במהלך חייה עבדה פינקלמן בטיפול בילדים במסגרות חינוך שונות ועסקה רבות בפעילות התנדבותית בבתי אבות למען קשישים וניצולי שואה.

הנהלת אגף התרבות של עיריית חיפה נרתמה ברצון רב למלא את בקשתה של ריהן ובשעות אחה'צ הגיעו לביתה של פינקלמן נציגי האגף, כשהם מלווים בחניכי מרכזי הנוער בעיר ובנציגי מועצת הנוער העירונית ויחד חגגו עימה את יום הולדתה ואיחלו לה בריאות טובה ואריכות ימים.

טובה ובתה ריקי התרגשו מאוד מהגעתם של בני הנוער, שבאו להשתתף בשמחתן והודו לעיריית חיפה מקרב לב על המחווה המרגשת.

(גיל מלר)


תערוכה חדשה המועלית בימים אלה ב'כרמלית' מציגה נקודת מבט אישית של צלמים חיפאיים מתקופת הקורונה

התערוכה 'תמונה במ(סגרת)' אותה יזם אגף התרבות של עיריית חיפה, מאפשרת לצלמים להציג את זווית ראייתם האישית, מהמרחב הפרטי או מהמרחב הציבורי, אליו נחשפו במהלך תקופת משבר הקורונה – ברחובות, בחופים, בוואדיות, בחצרות הבתים ובכבישים – ולחשוף את אותם רגעים מיוחדים שהונצחו.

העבודות המוצגות בתערוכה נבחרו על-ידי ועדה מקצועית והן מוצגות על גבי קרונות ה'כרמלית' ובכל אחת מהתחנות.

הצלם מיכה בריקמן, אוצר התערוכה: 'במהלך תקופת הקורונה מרבית העבודה שלי נעצרה ולכן החלטתי לצאת למרחב הציבורי ולתעד את העיר בתקופה הזו. הרעיון לקיים את התערוכה נולד מתוך מטרה לגלות מה עבר על צלמים אחרים במהלך התקופה ואיך הם הצליחו לבטא את הרגשות שלהם, דרך עדשת המצלמה שלהם'.

(גיל מלר)
צילום: מיכה בריקמן

צילום: מיכה בריקמן

צילום: מיכה בריקמן

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רוח צפונית :
*   אירועי ט'ו בשבט 2021 בחיפה עם מופעים...
*   41% מתושבי חיפה כבר מחוסנים נגד קורונה...
*   עובדי עיריית חיפה פועלים לניקוי מערכות...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים