חסכון וניהול כספי אחראי של עיריית חיפה במחצית השנה הראשונה של שנת 2020, צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה

מהנתונים שהתקבלו עולה כי למרות המשבר הכלכלי העמוק אליו נקלע המשק כתוצאה ממגפת הקורונה, לא נפגע תקציב שירותי העירייה בנושאי החינוך והרווחה וכך גם לא נפגעה תמיכת העירייה בעמותות השונות

פורסם ב: 14/09/2020 15:39

גזבר עיריית חיפה רוני בן חיים. צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה
נתוני הדוח הכספי החצי שנתי מצביעים על עודף שוטף של 3.9 מיליון ₪ ועודף מצטבר של 7.4 מיליון ש'ח בתקציב הרגיל של עיריית חיפה. נתוני הדו'ח שהוצגו ע'י גזבר עיריית חיפה רוני בן חיים, בפני ועדת הכספים ואושרו ע'י מועצת העיר, מרשימים במיוחד לאור העובדה כי אלו הושגו ללא העברה מתקציב הפיתוח לתקציב הרגיל וללא ניצול קרן עודפי התקציב הרגיל העומדים לרשות העירייה בשיעור של 10 מיליון ש'ח.


העיריה השקיעה משאבים ומאמצים רבים בסיוע לעסקים קטנים. במסגרת זו הוקמה בין היתר קרן סיוע לעסקים באמצעותה הוענק פטור מאגרות שילוט [עבור שלט ראשון] ופטור מאגרות על הוצאת שולחנות וכסאות. כמו כן רכשה העירייה ריהוט רחוב והצללות שהוצבו בקרבת עסקים קטנים, בתי קפה ומסעדות.

כל אלה בוצעו לצד שורה של צעדי התייעלות פנים ארגוניים, אשר הביאו לחסכון משמעותי בעלויות התקציביות של העירייה.
גם בתקציב פיתוח סיימה העירייה בעודף זמני של קרוב ל- 28 מיליון ש'ח כך שהגירעון הזמני המצטבר למחצית הראשונה של השנה ירד ל 300 מיליון ש'ח בלבד, וכל זאת טרם גיוס הלוואות פיתוח לשנה זו.

הניהול האחראי של קופת העירייה, בא לידי ביטוי לא רק בחסכון המשמעותי אותו השיגה העירייה בהוצאות, אלא גם בבקשה אותה הגישה ראש העיר זו השנה השנייה למשרד הפנים שלא להעלות את הארנונה לתושבים ולעסקים. זאת, בנוסף לבקשה אותה הגישה העירייה להפחתת ארנונה לעסקים המצויים בקומת קרקע ברחובות מרכזיים בהדר וברובע העיר התחתית כחלק ממדיניות העירייה שנועדה לעודד צמיחת עסקים קטנים ובינוניים ברובעים אלה בכל הקשור למסחר, תרבות הפנאי וגם בהייטק.

ראש העיר חיפה ד'ר עינת קליש רותם:'"כספי ציבור הם לא הפקר. כל שקל שנחסך יחזור לתועלת הציבור, ובקרוב רחובות וכבישים רבים מחכים לנו, לשיפוץ. אני מאמינה שנתחיל לראות בקרוב פירות לעמל העבודה של ייעול המנגנון העירוני וכספיו'.


(רוני גרוסמן)
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רוח צפונית :
*   הקהל החיפאי צריך להיות ממושמע יותר...
*   גאווה בזכות הישג אדיר ובינלאומי ליקנעם...
*   ילדי עובדי בתי החולים בחיפה מגיעים...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים