פרופ' רוני גמזו הגיע לביקור במרכז הרפואי 'כרמל' מקבוצת 'כללית'. כתבה: רונית קיטאי. צילום: אלי דדון דובר בי'ח כרמל

במצב המאוד לא סימפטי בו פעלו רק לפני חודש וחצי שתי מחלקות קורונה והיום שבע מחלקות וב'כרמל' נערכים לפתיחת מחלקות נוספות, הגיע הפרויקטור של הקורונה פרופ' רוני גמזו ונפגש עם מנהל בית החולים ד'ר אבי גולדברג וצוות מחלקת קורונה ועוד

פורסם ב: 13/09/2020 09:07

פרופ' רוני גמזו וד'ר אבי גולדברג. צילום: אלי דדון
לדברי ד'ר אבי גולדברג מנהל בי'ח 'כרמל'" 'האתגר הגדול שלנו הוא שמירה על בטחון הצוות ועל רוחו האיתנה. יש לנו עשרות אנשי צוות שיצאו לבידוד וגם לא מעט שחלו ואם תימשך המגמה של העליה בתחלואה אחרי החגים, אנו עלולים למצוא את עצמנו מתפשרים על איכות הרפואה לחולי הקורונה ולחולים האחרים בבית החולים'.

ד'ר אריק עדן מנהל היחידה לטיפול נמרץ ציין בפני פרופ' גמזו כי למרות גודלו של בית החולים הוא הפעיל השבוע וטיפל במקביל בשלושה חולים קשים המחוברים למכשיר האקמו וכי מדובר באירוע נדיר ומיוחד המצריך יכולות גבוהות וצוות מקצועי ומאוד מיומן. 'אנחנו פועלים במלוא הכוח והעוצמה ומגייסים את מיטב אנשי המקצוע שלנו כדי לתת את הטיפול הכי טוב עם הצוותים הכי מיומנים ומנוסים שיש לנו'.


ד'ר אמיר ורור מנהל מחלקת קורונה ציין בפני פרופ' רונ גמזו כי 'בגל הנוכחי יש יותר חולים צעירים במצב קשה יותר. הציבור הרחב חושב בטעות כי הקורונה היא עוד שפעת קטנה שתעבור וכי היא פוגעת רק בקשישים ואנשים מבוגרים וזאת טעות.במחלקה שלנו נמצאים בחורים צעירים וללא מחלות רקע שחלו בקורונה ומצבם קשה ובחלקם נזקקים גם לאקמו. חשוב שהציבור יפנים ויבין הקורונה פוגעת בכולם וחשוב מאוד לשמור על כללים ולהקפיד הקפדה יתרה על כללי הריחוק החברתי וכמובן עטיית המסכות כי הנגיף מתפשט במהירות ופוגע בכולם'.

האחות נורית יעקב מנהלת הסיעוד של מחלקת קורונה הציגה לפרופ' רוני גמזו את הקשיים שבעבודה במחלקה תוך כדי לבישת ציוד המיגון וציינה כי למרות הקושי שבעבודה עם ציוד המגן האחיות נכנסות ללא עיכוב או שאלות לתוך המחלקה ומטפלות בחולים במסירות רבה. 'בכל רגע נתון יש בתוך המחלקה איש צוות סיעודי ממוגן שזמין לכל בקשה של המטופלים. אנו עובדים בתחושה ובמצב שונה מהרגיל מבלי יכולת למגע וליטוף מנחם לחולים אמרה האחות נורית, אבל הצוות שלנו בכרמל מעניק למטופלי הקורונה את היחס והתחושה שלמרות כל המגבלות והקשיים אנחנו איתם כל הזמן ולא עוזבים אותם לרגע'.

פרופ' גמזו שיבח את הצוות הרפואי והסיעודי של מחלקת קורונה ואמר: 'אני רואה כאן צוות עם ברק בעיניים ומחויבות למטופלים שראויה לכל הערכה. כל המדינה כעת בשעה קשה, וחובה על כולנו לשמור על הצוות הרפואי כי בלעדיו לא נוכל לטפל באף חולה. אתם הצוותים הרפואיים עושים כאן עבודת קודש אני מודה לכם על העבודה הקשה שלכם ואני בטוח כי יחד בכוחות משותפים ועם צוות רפואי כזה נהדר כמו שאני פוגש כאן ב'כרמל', אנחנו בסופו של דבר ננצח את הקורונה', סיכם פרופ' רוני גמזו את הביקור בבית החולים החיפאי.
רופאים במחלקת קורונה ב'כרמל'. צילום: אלי דדון

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   חנה'לה התבלבלה? המבוטחים לא מצליחים...
*   ד'ר אריאל רויטמן, בכיר ברפואת אף אוזן...
*   מועדוני 'רוטרי' קישון וכרמיאל הצדיעו...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים