'הולכת פנימה' מאת מרב השרוני. הוצאת 'כרמל' ירושלים. כתבה: רונית קיטאי

מרב השרוני, עובדת סוציאלית ובעבר מרצה שמאחוריה עבודות מחקר עומרת מאחורי כתיבת הספר 'הולכת פנימה' . מתארת בספרה ניצול מיני של קטינות , ומסבירה שהאלימות גוברת והיא מקווה כי באמצעות ספרה תצליח לעזור למי שנפל קורבן לאלימות מינית

פורסם ב: 11/09/2020 12:05

'הולכת פנימה' מאת מרב השרוני.הוצאת 'כרמל' ירושלים
הספר 'הולכת פנימה' שכתבה מרב השרוני, מביא את סיפורה של תמר, המבקשת להתחקות בין כותלי בית המשפט של מעלה, אחר מקור הפגיעה שחוותה בילדותה, שכללה אלימות מינית בתוך המשפחה, לצד סיפור חייה, תוך מעבר במחוזות ילדותה ובגרותה בשכונת רחביה בירושלים דרך נופי הודו ועד מנזר האם מרי בהרי יהודה. סיפור העלילה מתואר בשפה עשירה וכולל תיאורים מרתקים. .

סיפור אחד הוא דרמה משפטית המתרחשת בבית דין של מעלה, במסגרתו תמר גיבורת העלילה מתארת חוויה טראומטית שעברה בילדותה ביחד עם אחותה התאומה. ניצול מיני על ידי האב, תוך הפעלת מרות כנגד קטינות חסרות ישע. במהלך המשפט תמר מספרת על ילדותה, בבית אשר למראית עין יש בו הכל והחיים מתנהלים באופן נורמטיבי, אבל מתחת לפני השטח ישנה אלימות המזעזעת את קירות ביתה. לאורך המשפט, תמר עוברת "תהליך הבראה פנימי" על ידי כך שהיא מתעמתת עם אביה המת בעזרתה של התובעת חנה ארנדט, ומאפשרת לראשונה לילדה שבה להשמיע את קולה שהיה שנים רבות מושתק. כיצד תמר תתמודד עם האמת שתתגלה בפניה, ומה יעלה בגורלו של האב ?

לצד הדרמה המשפטית גיבורת העלילה תמר, מספרת את סיפור חייה כבחורה צעירה שטיילה בהודו ובהימלאיה, שם נחשפה לתרבויות שונות ועברה חוויות מרתקות. עם שובה לארץ, תמר החלה לימודים אקדמאיים ובהמשך לימודיה לצורך מחקר, עברה להתגורר במנזר 'האם מרי' בהרי יהודה. השהות המתמשכת במנזר אפשרה לתמר להתבונן מחדש בחייה ולעבור תהליך של ריפוי עצמי. היא נחשפת לאורח החיים המיוחד של הנזירות, התבודדות ותפילות לצד חיי קהילה שוקקים וערבות הדדית, ואף מוקסמת מהשקט, מהפשטות והיופי הבלתי רגיל של המקום למצוא את הכוחות והאומץ לצאת מעמדה קורבנית - מושתקת ומפוחדת, ולעבור מסע של גילוי וריפוי עצמי בידיעה שהאור הפנימי שקיים בכל אחת מאתנו יקר.

מרב השרוני, עובדת סוציאלית, בעבר מרצה למדעי החברה בבית ספר לסיעוד. למדה אנתרופולוגיה ועשתה שתי עבודות מחקר: הקשר בין דת ללאום בזהות של טיבטים גולים והתבוננות במנזר של נזירות נוצריות. מרב גרה עם משפחתה ביישוב שריגים שבשפלת יהודה, ובספר היא לא שוכחת לפרגן לבן זוגה 'קובי, בן זוגי האמיץ וחברי לחיים, לרותם, רועי וטליה תודה גדולה. אתם עמוד התווך בחיי' ולעוד אנשים נפלאים שעזרו לה בהוצאה לאור של הספר ובעיקר לישראל כרמל המו'ל.


הספר 'הולכת פנימה' הוא סיפרה הראשון והוא מכיל 308 עמודים ומחירו 89 ש'ח.
את הספר אפשר להשיג ישירות בהוצאת הספרים כרמל ירושלים


www.carmelph.co.il/book/going-inward

ברשתות הספרים סטימצקי (אינטרנט), צומת ספרים ובחנויות המובחרות/
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור ספרים חדשים :
*   דערציילונגען סיפורים מאת דוד אומרו...
*   'מוני הארנב וחבורת המונים' מאת נינה...
*   פגישת מחזור מאת סיגל בן דרור. הוצאת...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים