מכשירים את הדור הבא של הבינה המלאכותית ב'אינטל' חיפה. צילום: ניר בלזיצקי דוברות עיריית חיפה

'אינטל' מביאה את התוכנית העולמית שלה ללמידת כישורי בינה מלאכותית לבית הספר 'בסמת' (בית ספר מקצועי תיכוני.ר.ק.) בחיפה. הפיילוט יתקיים בשיתוף פעולה עם מכון דוידסון, הזרוע לחינוך מדעי שלהם ויובל על ידי אנשי המקצוע של המכון.

פורסם ב: 08/09/2020 15:25

ראש העיר חיפה ד'ר עינת קליש רותם. צילום: ניר בלזיצקי
ראש העיר חיפה ד'ר עינת קליש רותם: 'העיר חיפה מובילה בתחומי המדע והטכנולוגיה, הודות למוסדות המחקר מהמצויינים בעולם הקיימים בה, ועל כן אין מתאימה וראוייה ממנה להוביל את המיזם החדש של "אינטל", שבזכותו יוכלו התלמידים לפתח כישורים חדשים בתחום הבינה המלאכותית/.


אינטל הכריזה לאחרונה על יעדי 2030 במסגרתם החברה תעניק כישורי בינה מלאכותית ל- 30 מיליון בני אדם, עד לשנת 2030. לצורך כך, מתכננת החברה לשתף פעולה עם 30 ממשלות, 30 אלף מוסדות ברחבי העולם. לאחר שהתוכנית החלה לפעול בהצלחה בכמה מדינות בעולם, כעת היא מגיעה גם לישראל. בשלב זה במסגרת פיילוט, שבו ישתתף בית ספר בעיר, ובהמשך הדרך אם התוכנית תזכה להצלחה, היא עשויה להתרחב לעוד כיתות. ההכרזה על תחילת הפיילוט בישראל מגיעה בטקס וירטואלי, שנערך השבוע בהשתתפות מנכ"ל אינטל ישראל, יניב גרטי וראש העיר, עינת קליש רותם.

התוכנית כוללת הקניית כישורים מתחום הבינה המלאכותית שיאפשרו לתלמידים לפתח הבנה של תחום הבינה המלאכותית בקרב בני נוער ולציידם בכישורים ובמיומנויות הנדרשות לתחום.

התוכנית מיועדת לכיתות ט' וי' וכוללת 170 שעות תוכן מתוכם התלמידים מקבלים 100 שעות בכמה שלבים הכוללים: חשיפה לאפשרויות שמציעה בינה מלאכותית, סוגי הבעיות החברתיות שניתנות לפתרון בעזרתה ומודעות להשלכותיה, לימודי כישורי היסוד הדרושים לתחום ולפיתוח פרויקט בינה מלאכותית, ויישום הכישורים שנרכשו בפתרון בעיות אמיתיות שהתלמידים זיהו. כלל התוכניות יתקיימו במעבדות בינה מלאכותית, שנרכשו על ידי אינטל ומונעות בטכנולוגיות של אינטל.

בית הספר בסמ'ת הינו בית ספר שש שנתי (מכיתה ז' עד י'ב) שנבנה על מורשת בסמת המיתולוגי. בית הספר משתף פעולה עם הטכניון ועם התעשייה העילית, האזרחית והביטחונית של מדינת ישראל. בבית הספר נלמדות תכניות ייחודיות תוך שימוש בטכנולוגיית תלת-מימד, רובוטיקה, ולימוד השפה הסינית, בשילוב לימודי יזמות בינלאומית. תוכנית הלימוד של בית הספר שמה דגש על שימוש בשיטות הנהוגות בתעשיית ההייטק, תוך פיתוח מוצרים חדשניים והתמודדות עם אתגרים טכנולוגיים. תלמידי בית הספר לומדים מקצועות מדעיים מוגברים, ובהם: מתמטיקה, פיסיקה, כימיה ואנגלית, לצד לימודים טכנולוגיים, החל משנת הלימודים הראשונה בחטיבת הביניים. הלימודים מכוונים לתעודת בגרות מדעית וטכנולוגית איכותית, שתאפשר להם קדימות הן בלימודים על תיכוניים, והן להשתלבות ביחידות טכנולוגיות מובחרות בצה"ל ובתעשיית ההייטק המובילה בעולם.

בלה ברהמס סמנכ'לית קשרי ממשל, תקשורת ואחריות תאגידית באינטל ישראל: 'כישורי בינה מלאכותית הם קריטיים עבור שוק העבודה העתידי, בכל תחום ובמיוחד אם מדובר בהייטק. לפי דווחים יש כיום רק כ-300 אלף מומחי בינה מלאכותית, בעוד שיש ביקוש למיליוני משרות מתחום הבינה המלאכותית. כדי להיענות לצורך הזה, אינטל הודיעה כי תיישם את תוכנית AI for Youth ל-30 מיליון איש עד שנת 2030 התוכנית כבר פועלת בהצלחה במספר מדינות בעולם, ומאמינים שגם בישראל היא תזכה להצלחה'.


,ד'ר ליאת בן דוד מנכ'לית מכון דוידסון: 'התוכנית היא הזדמנות מצויינת לשיתוף פעולה מקצועי המשלב בין יכולות התעשייה ליכולות החינוך המדעי המצטיין ביותר שיש בארץ, לטובת עיצוב העתיד כפי שראוי שיהיה במדינת ישראל'.

(גיל מלר)
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רוח צפונית :
*   תימשך הלמידה מרחוק בבית ספר עבד אל...
*   היכל עירית חיפה יואר הערב באדום עם...
*   מטה החירום של עיריית חיפה נערך לקראת...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים