כיכר 'רוטרי חיפה' נחנכה בפינת הרחובות שדרות הנשיא ורחוב החורשה. כתבה: רונית קיטאי. צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה

בטקס שנערך היום נקראה הכיכר על שמו של המועדון הגדול בארץ של תנועת 'רוטרי' העולמית

פורסם ב: 06/09/2020 17:20

כיכר רוטרי צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה
כיכר 'רוטרי חיפה' על שמו של המועדון הפועל בעיר מזה 88 שנה. בטקס השתתפו נשיא מועדון 'רוטרי חיפה שלומי פורמן ורוטריונים בעבר ובהווה. את העירייה ייצגה בטקס חברת מועצת העיר ומחזיקת תיק החינוך בעירייה, סיגל ציוני.

עם השנים הפך מועדון 'רוטרי חיפה' למועדון הגדול ביותר מבין מועדוני רוטרי בישראל והוא מונה כיום קרוב למאה חברים, ביניהם אנשי עסקים ובעלי מקצועות חופשיים מובילים בתחומם, שמסייעים לקהילה ונעזרים בקשרים ובכישורים שמקצועם מקנה להם.

בטקס ברכה סיגל ציוני חברת מועצת העיר ומחזיקת תיק החינוך בעירייה וציינה לשבח את פועלו של המועדון בחיפה מאז הקמתו : 'מאז שהוקם בשנת 1932, לפני 88 שנה, יצר לעצמו מועדון 'רוטרי חיפה' רקורד עשיר ומרשים של תרומה לקהילה בחיפה. קריאת הכיכר היום על שם המועדון היא הזדמנות נפלאה ויוצאת דופן להודות לכל אותם רוטריונים, הפועלים במסגרת המועדון לאורך כל השנה, בשקט ובצנעה, למען הקהילה שלא על מנת לקבל שכר, הוקרה או תודה'.

נשיא מועדון 'רוטרי חיפה' שלומי פורמן: 'בשם מועדון רוטרי חיפה אני מודה לעיריית חיפה על שיתוף הפעולה ההדוק עם המועדון שפועל רבות למען תושבי העיר'.

'רוטרי' הוקמה בשנת 1905 בארה'ב כתנועה מקומית, במסגרתה פעלו בעלי מקצועות חופשיים ואנשי עסקים לסייע לקהילה, תוך ניצול כישוריהם של חברי התנועה. מאז היא הפכה לתנועה בינלאומית, הפועלת ב- 200 מדינות וביניהן ישראל. חיפה תופסת כיום מקום נכבד בפעילותה של תנועת 'רוטרי ישראל' במספר המועדונים וכן במספר ה'רוטריונים' המסייעים לבני נוער, לקשישים, לעולים חדשים ולנזקקים בכל תחומי החיים.

בישראל הוקם בשנת 1929 בירושלים המועדון הראשון שקיבל את הסמכתו מהארגון הבינלאומי. שלוש שנים לאחר מכן הוקם בשנת 1932 מועדון רוטרי חיפה שהוא כאמור מועדון רוטרי הגדול בישראל כיום.

.(גיל מלר )
כיכר רוטרי..צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רוח צפונית :
*   מחנכים לערכים בבית ספר 'חוגים' שנרתם...
*   'אינטל' העניקה תרומת ערכות ללימוד...
*   המועצה להשכלה גבוהה אישרה פתיחת מסלול...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים