סוכן הדוגמניות המצליח רוברטו בן שושן מרחיב את תחום עסקיו ופתח גלריה לאמנות. כתבה: רונית קיטאי

הגלריה ממוקמת ברחוב קיבוץ גלויות 32 תל אביב והחלל משמש לצורכי צילומי הפקת סדרות בכיכוב הטאלנטים של בן-שושן ('פורמולה') וכן השקות (האחרונה שבהן היתה ליין המוצרים של נועה קירל), צילומי ערוץ היוטיוב הפופולרי SHOCK ועוד. כיצד החל הרעיון ומה הקשר שלו לאמן המציג עכשיו יצחק מבורך?

פורסם ב: 30/08/2020 23:04

רוברטו בן שושן עם האמן יצחק מבורך. צילום: יח'צ
לאחר שכבש את עולם הבידור בישראל, מוצא סוכן הדוגמנות רוברטו בן-שושן אפיק חדש ומפתיע: גלריה לאומנות בבעלותו. הגלריה תציג אמנות מודרנית ותשמש כלוקיישן נבחר לתערוכות קבע ולתערוכות מתחלפות לאמנים ישראלים מובילים.

הכיוון המפתיע נוצר כתוצאה מהיכרות של רוברט בן שושן עם האמן יצחק מבורך, שעיצב עבורו לופטים ענקיים לצורכי צילומים. השניים שנולדו בבת -ים מכירים מילדות והחיבור ביניהם היה מיידי ואוטומטי.

השבוע פתח יצחק מבורך תערוכה בבית האמנים בתל אביב, שם הוא מציג את 'טיוב פייס', סדרת פסלים שבה הוא ממשיך לנהל דיאלוג עם מדיום האמנות הפלסטית על כל מרכיביו: מסרים חברתיים וביקורתיים, ומבט מפוכח על השדה האמנותי העכשווי (אוצר: אריה ברקוביץ').

אומר רוברטו בן שושן : 'אני מאמין שכל ישראלי צורך תרבות פופולרית לצד תרבות גבוהה וכל אחד עם המינונים המתאימים לו. המטרה שלי בפתיחת גלריה לאמנות דווקא במתחם הזה היא לקרב את מי שפחות נחשפים לאומנות גבוהה, ולפתוח להם את הדמיון. התערוכה העכשווית של מבורך עוצמתית ומרתקת, ואין לי ספק שהוא האיש הנכון להוביל ולנהל את הגלריהק.

יצחר מבורך: 'אני נרגש לפתוח פרק חדש בחיי, ומשוכנע שהחיבור הזה יפתיע רבים. האמנות שייכת לכולם, והתמזל מזלנו שאנחנו יכולים להנגיש תרבות גבוהה גם למי שפחות מכיר אותה. אין לי ספק שרוברטו מחובר לגלריה בנימיו, ויעודד אמנות ישראלית עכשווית על כל גווניה'. אז יצחק מבורך ממש מבורך ומן הסתם גם יצחק כל הדרך להצלחה!
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רינונים :
*   הסגר מוביל לחיבורים שקודם אולי לא...
*   טקס ברית מילה מרגש נערך נערך במרכז...
*   קמפיין דיגיטלי לגיוס תרומות עבור...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים